Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi Alkoholisko dzērienu aprites likumā

Izdarīt Alkoholisko dzērienu aprites likumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 2004, 10., 13.nr.; Latvijas Vēstnesis, 2010, 59.nr.; 2011, 6.nr.; 2013, 129.nr.; 2015, 49., 240.nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 1.panta otro daļu šādā redakcijā:

"(2) Mazā alkoholisko dzērienu darītava - komersants, kuram ir tiesības ar atvieglotiem nosacījumiem saņemt speciālo atļauju (licenci) apstiprināta noliktavas turētāja darbībai un atvieglojumus akcīzes nodokļa nodrošinājuma reģistrēšanai, lai ražotu vīnu, raudzētos dzērienus, starpproduktus, kuru sastāvā esošais spirts ir tikai raudzētas izcelsmes (turpmāk - starpprodukti), vai pārējos alkoholiskos dzērienus no savā īpašumā vai valdījumā esošajos dārzos un dravās iegūtajiem produktiem vai savvaļā augošiem augiem (neizmantojot spirtu vai citu saražotos alkoholiskos dzērienus), turklāt nodrošinot, ka:

1) saražotā vīna vai raudzēto dzērienu kopējais apjoms nepārsniedz 15 000 litru kalendāra gadā;

2) absolūtā alkohola daudzums saražotajos pārējos alkoholiskajos dzērienos nepārsniedz 1000 litru kalendāra gadā;

3) saražotais starpproduktu kopējais apjoms nepārsniedz 1000 litru kalendāra gadā."

2. 3.pantā:

papildināt 1.3 daļu pēc vārdiem "raudzēto dzērienu" ar vārdu "starpproduktu";

papildināt 1.4 daļu pēc vārdiem "raudzētos dzērienus" ar vārdu "starpproduktus".

3. Papildināt 6.pantu ar 7.1 daļu šādā redakcijā:

"(71) Skaidras naudas norēķini par mazajā alkoholisko dzērienu darītavā ražotu vīnu, raudzētajiem dzērieniem, starpproduktiem vai pārējiem alkoholiskajiem dzērieniem atļauti, neizmantojot kases aparātus un kases sistēmas, vienlaikus ievērojot normatīvajos aktos par nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtību noteikto."

4. Papildināt 11.pantu ar piekto un sesto daļu šādā redakcijā:

"(5) Aizliegums, kas noteikts šā panta trešās daļas 5.punktā, neattiecas uz:

1) reklāmu alkoholisko dzērienu tirdzniecības vai ražošanas vietās;

2) preču zīmju izmantošanu alkoholisko dzērienu ražotāju vai izplatītāju sponsorētajos pasākumos un šo pasākumu vides reklāmās.

(6) Pašvaldības saistošajos noteikumos par kārtību, kādā tiek saskaņota un organizēta ielu tirdzniecība, var paredzēt papildu ierobežojumus alkoholisko dzērienu reklāmai publiskajā ārtelpā."

5. Papildināt pārejas noteikumus ar 15. un 16.punktu šādā redakcijā:

"15. Grozījumi par šā likuma 1.panta otrās daļas izteikšanu jaunā redakcijā un 3.panta 1.3 un 1.4 daļā attiecībā uz mazās alkoholisko dzērienu darītavas definīcijas papildināšanu ar alkoholiskā dzēriena veidu "starpprodukti" stājas spēkā 2017.gada 1.martā.

16. Šā likuma 6.panta 7.1 daļas nosacījums attiecībā uz skaidras naudas norēķiniem par mazajā alkoholisko dzērienu darītavā ražotiem starpproduktiem piemērojams no 2017.gada 1.marta."

Likums Saeimā pieņemts 2016.gada 1.decembrī.

Valsts prezidents R.Vējonis

Rīgā 2016.gada 10.decembrī

24.12.2016