Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes lēmums Nr. 161

Rīgā 2016. gada 19. oktobrī (prot. Nr. 36 4. p.)

Par vispārējo nostāju attiecībā uz makrouzraudzības politikas pasākumu brīvprātīgu savstarpēju atzīšanu

Lai veicinātu pārrobežu makroprudenciālās politikas efektivitāti un konsekvenci, pamatojoties uz Kredītiestāžu likuma 35.6 panta pirmo daļu, 35.21 panta pirmo daļu, 50. panta ceturto daļu, kā arī Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas Nr. 575/2013 par prudenciālajām prasībām attiecībā uz kredītiestādēm un ieguldījumu brokeru sabiedrībām 124. panta 5. punktu un 164. panta 7. punktu,

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padome nolemj:

1. Atzīt Eiropas Ekonomikas zonas valstu makroprudenciālos pasākumus, kuri tiek piemēroti riska darījumu veidiem, ja:

1.1. dalībvalsts ir paziņojusi, ka šādiem pasākumiem ir nepieciešama savstarpējā atzīšana;

1.2. nepastāv nopietns iemesls to nedarīt, piemēram, ja ietekmes izvērtējums liecina, ka atzītais pasākums potenciāli nemazinās Latvijā ieviesto pasākumu efektivitāti.

2. Izmantot iespēju piešķirt atbrīvojumu un nepiemērot konkrētā pasākuma atzīšanu Latvijas kredītiestādēm, ja tām nav nozīmīgu pārrobežu darījumu attiecīgajā dalībvalstī. Lēmums par to, ka Latvijas kredītiestādei nav nozīmīgu pārrobežu darījumu attiecīgajā dalībvalstī, tiktu pieņemts, ja šai Latvijas kredītiestādei attiecīgajā dalībvalstī pārrobežu riska darījumi, uz kuriem tiek attiecināta prasība, nav pārsnieguši zemāko no diviem šādiem lielumiem: 1 miljonu euro vai dalībvalsts noteikto nozīmīguma robežlīmeni.

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētājs P.Putniņš

19.10.2016