Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Skatīt Ministru kabineta 2018. gada 21. novembra noteikumus Nr. 706 "Latvijas Republikas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās ārvalstīs veicamo notariālo funkciju noteikumi".
Ministru kabineta noteikumi Nr. 521

Rīgā 2016. gada 9. augustā (prot. Nr. 39 6. §)
Noteikumi par konsulāro pakalpojumu valsts nodevu par notariālo darbību izpildi, ko veic konsulārās amatpersonas ārvalstīs
Izdoti saskaņā ar likuma "Konsulārais reglaments"
20. panta ceturto daļu

1. Noteikumi nosaka konsulāro pakalpojumu valsts nodevas (turpmāk – valsts nodeva) apmēru par notariālo darbību izpildi, valsts nodevas samaksas kārtību, kā arī atbrīvojumus no valsts nodevas samaksas.

2. Valsts nodevas apmērs ir 10 euro:

2.1. par notariālā akta taisīšanu;

2.2. par izraksta no notariālo aktu grāmatas, aktu un apliecinājumu reģistra, kā arī notariālo aktu norakstu izsniegšanu;

2.3. par paraksta īstuma apliecināšanu uz dokumenta, kā arī par tulkotāja paraksta īstuma apliecināšanu (par vienu dokumentu);

2.4. par dokumenta tulkojuma citā valodā pareizības apliecināšanu (par vienu lappusi);

2.5. par dokumenta noraksta pareizības apliecināšanu (par vienu lappusi).

3. Valsts nodevu maksā pirms notariālās darbības izpildes.

4. Valsts nodevas maksājumu valsts budžetā persona veic, izmantojot šādus maksājumu pakalpojumu veidus:

4.1. pārstāvniecībā skaidrā naudā vai saskaņā ar rezidences valsts norēķinu specifiku (piemēram, naudas čeki);

4.2. ar maksājumu pakalpojumu sniedzēja starpniecību, kuram ir tiesības sniegt maksājumu pakalpojumus Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likuma izpratnē;

4.3. pārstāvniecībā ar maksājumu karti maksājumu karšu pieņemšanas terminālī vai citā alternatīvā sistēmā, ja Latvijas Republikas Ārlietu ministrija vai starpniekinstitūcija to tehniski nodrošina.

5. No valsts nodevas samaksas tiek atbrīvots Latvijas pases turētājs, kuram notariālā darbība tiek veikta konsulārās palīdzības ietvaros sakarā ar radušos ārkārtas situāciju.

6. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2012. gada 18. decembra noteikumus Nr. 895 "Noteikumi par konsulāro pakalpojumu valsts nodevu par notariālo darbību izpildi, ko veic konsulārās amatpersonas ārvalstīs" (Latvijas Vēstnesis, 2012, 202. nr.; 2013, 250. nr.).

Ministru prezidents Māris Kučinskis

Ārlietu ministra vietā –
iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis
12.08.2016