LATVIJAS REPUBLIKAS AUGSTĀKĀS PADOMES PREZIDIJA LĒMUMS
Latvijas Republikas Augstākās Padomes Prezidijs nolemj:
1. Atbrīvot no visiem soda veidiem (pamatsoda un papildsoda) personas, kuras notiesātas pēc Latvijas PSR kriminālkodeksa 212. panta, kā. arī 137. panta (redakcijā, kādā šis pants bija līdz brīdim, kad stājās spēkā attiecīgais Latvijas Republikas 1991. gada 6. augusta likums), tas ir, par nodarījumiem, kas saskaņā ar Latvijas Republikas 1991. gada 6. augusta likumu «Par papildinājumiem un grozījumiem Latvijas PSR administratīvo pārkāpumu kodeksā un dažos citos Latvijas PSR likumdošanas aktos» netiek atzīti par noziedzīgiem.
2. Izbeigt tiesu, iepriekšējās izmeklēšanas iestāžu un izziņas iestāžu lietvedībā esošās krimināllietas par nodarījumiem, kas paredzēti Latvijas PSR kriminālkodeksa 212. pantā, kā arī 137. pantā (redakcijā, kādā šis pants bija līdz brīdim, kad stājās spēkā attiecīgais Latvijas Republikas 1991. gada 6. augusta likums) un kas saskaņā ar šā lēmuma 1. punktā norādīto likumu netiek atzīti par noziedzīgiem.
3. Grozīt sodu personām, kuras notiesātas par vairāku noziegumu izdarīšanu pēc Latvijas PSR kriminālkodeksa 212. panta, kā arī 137. panta (redakcijā, kādā šis pants bija līdz brīdim, kad stājās spēkā attiecīgais Latvijas Republikas 1991. gada 6. augusta likums) un citiem Latvijas PSR kriminālkodeksa pantiem, ņemot vērā, ka saskaņā ar šā lēmuma 1. punktu šīs personas atbrīvojamas no visiem soda veidiem, kuri tām noteikti par Latvijas PSR kriminālkodeksa 212. pantā, kā arī 137. pantā (redakcijā, kādā šis pants bija līdz brīdim, kad stājās spēkā attiecīgais Latvijas Republikas 1991. gada 6. augusta likums) paredzētajiem nodarījumiem.
4. Atzīt par nesodītām personas, kuras atbrīvotas no soda saskaņā ar šā lēmuma 1. punktu, kā arī personas, kuras jau agrāk izcietušas sodu vai atbrīvotas pirms termiņa, ja tās bijušas notiesātas par nodarījumiem, kas paredzēti Latvijas PSR kriminālkodeksa 212. pantā, kā arī 137. pantā (redakcijā, kādā šis pants bija līdz brīdim, kad stājās spēkā attiecīgais Latvijas Republikas 1991. gada 6. augusta likums).
5. Uzdot šā lēmuma izpildi:
1) attiecībā uz lēmuma 1. un 3. punktā minētajām personām, ko sodījušas republikas tiesas un kas sodu izcieš Latvijas Republikas teritorijā, - rajonu (pilsētu) tautas tiesām pēc soda izciešanas vietas, bet attiecībā uz personām, kuras sodu izcieš ārpus republikas robežām, - tiesām, kas taisījušas spriedumus, vai Latvijas Republikas Augstākajai Tiesai.
Iestādēm, kas izpilda spriedumus, jāiesniedz tiesām nepieciešamās ziņas par personām, kuras izcieš sodu par Latvijas Republikas teritorijā izdarītajiem noziegumiem.
Jautājumus par atbrīvošanu no soda vai soda samazināšanu tiesas izskata tiesas sēdēs, piedaloties prokuroram. Uz tiesas sēdi var uzaicināt arī notiesāto;
2) attiecībā uz krimināllietām, kas izbeidzamas saskaņā ar šā lēmuma 2. punktu, - izziņas un iepriekšējās izmeklēšanas iestādēm un tiesām.
Lietas, kuras izbeidzamas, tiesas izskata tiesas sēdēs; izmeklētāja un izziņas iestāžu lēmumus par lietas izbeigšanu apstiprina prokurors.
6. Mantas konfiskāciju saskaņā ar lēmuma 1. un 3. punktu nepiemēro tādā gadījumā, ja līdz Latvijas Republikas 1991. gada 6. augusta likuma «Par papildinājumiem un grozījumiem Latvijas PSR administratīvo pārkāpumu kodeksā un dažos citos Latvijas PSR likumdošanas aktos» spēkā stāšanās brīdim spriedums daļā par mantas konfiskāciju nav izpildīts un manta nav izņemta.
7. Šis lēmums stājas spēkā reizē ar Latvijas Republikas 1991. gada 6. augusta likumu «Par papildinājumiem un grozījumiem Latvijas PSR administratīvo pārkāpumu kodeksā un dažos citos Latvijas PSR likumdošanas aktos».
Latvijas Republikas Augstākās Padomes priekšsēdētājs A. GORBUNOVS
Latvijas Republikas Augstākās Padomes sekretārs I. DAUDlŠS
Rīgā 1991. gada 15. augustā