1. Noteikumi nosaka:
1.1. kārtību, kādā uz tabakas izstrādājumu, tabakas aizstājējproduktu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko cigarešu un uzpildes flakonu iepakojumiem noformē un novieto brīdinājumus par ietekmi uz veselību;
1.2. uz smēķēšanai paredzētā tabakas izstrādājuma iepakojuma vienības un ārējā iepakojuma izvietojamos kombinētos brīdinājumus par ietekmi uz veselību (turpmāk – kombinētais brīdinājums) un tajos ietveramos rakstveida brīdinājumus;
1.3. kārtību, kādā ražotājs vai importētājs ziņo par kombinētā brīdinājuma izvietošanu.
(Grozīts ar MK 18.06.2024. noteikumiem Nr. 393)
2. Uz tabakas izstrādājumu, tabakas aizstājējproduktu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko cigarešu un to uzpildes flakonu iepakojuma vienības un jebkāda ārējā iepakojuma izvietotie brīdinājumi par ietekmi uz veselību aizņem visu tiem paredzēto virsmu, un tos nekomentē, nepārfrāzē un uz tiem neizdara nekādas atsauces.
(MK 18.06.2024. noteikumu Nr. 393 redakcijā)
3. Uz iepakojuma vienības vai jebkāda ārējā iepakojuma izvietotie brīdinājumi par ietekmi uz veselību ir drukāti tā, lai:
3.1. tos nevarētu noņemt vai izdzēst un tie būtu pilnībā redzami, tostarp tie nav daļēji vai pilnīgi noslēpti vai pārtraukti, izmantojot nodokļu markas, cenu zīmes, drošības elementus, apvalkus, apvākojumus, kastītes vai citus līdzekļus;
3.2. atverot iepakojuma vienību, brīdinājumi par ietekmi uz veselību paliek neskarti. Iepakojuma vienībai ar atliecamu augšējo vāciņu brīdinājumus par ietekmi uz veselību iepakojuma vienības atvēršanas brīdī var pārplēst, bet vienīgi tā, lai tiktu nodrošināts teksta, fotoattēlu un informācijas par smēķēšanas atmešanu grafiskais veselums un uzskatāmība.
4. Uz iepakojuma vienības izvietotie brīdinājumi par ietekmi uz veselību nekādā veidā neslēpj un nepārtrauc nodokļu markas, cenu zīmes, izsekošanas un identificēšanas zīmes un drošības elementus.
5. Uz smēķēšanai paredzētā tabakas izstrādājuma iepakojuma vienības un jebkāda ārējā iepakojuma izvietojamo vispārīgo brīdinājumu, informatīvo uzrakstu, kombinēto brīdinājumu, kā arī uz bezdūmu tabakas izstrādājumu un tabakas aizstājējproduktu iepakojuma vienības un jebkāda ārējā iepakojuma izvietojamo brīdinājumu par ietekmi uz veselību izmēru aprēķina attiecībā pret aizvērtas iepakojuma vienības vai ārējā iepakojuma konkrēto virsmu.
(MK 18.06.2024. noteikumu Nr. 393 redakcijā)
6. Uz tabakas izstrādājuma, tabakas aizstājējprodukta, augu smēķēšanas produkta, elektroniskās cigaretes un to uzpildes flakona iepakojuma vienības un jebkāda ārējā iepakojuma izvietotos brīdinājumus par ietekmi uz veselību ieskauj vienu milimetru plata melna līnija brīdinājumiem par ietekmi uz veselību paredzētā laukuma iekšpusē.
(MK 18.06.2024. noteikumu Nr. 393 redakcijā)
7. Patērētājiem paredzētie attēli, kuros reproducēta iepakojuma vienība vai jebkāds ārējais iepakojums, atbilst tabakas izstrādājumu, tabakas aizstājējproduktu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko cigarešu un to uzpildes flakonu apriti regulējošo normatīvo aktu prasībām.
(MK 18.06.2024. noteikumu Nr. 393 redakcijā)
8. Uz tāda tabakas izstrādājuma iepakojuma vienības, kas nav cigaretes un tinamā tabaka maisiņos, kā arī uz tabakas aizstājējprodukta iepakojuma vienības brīdinājumi par ietekmi uz veselību var būt drukāti uz uzlīmēm, ja šādas uzlīmes nav noņemamas.
(MK 18.06.2024. noteikumu Nr. 393 redakcijā)
9. Uz smēķēšanai paredzētā tabakas izstrādājuma iepakojuma vienības un jebkāda ārējā iepakojuma izvietotais vispārīgais brīdinājums un informatīvais uzraksts sedz 50 % no virsmas, uz kuras tas uzdrukāts.
10. Uz cigarešu paciņas un tinamās tabakas taisnstūra paralēlskaldņa formas iepakojuma vispārīgais brīdinājums atrodas uz vienas iepakojuma vienības sānu virsmas apakšējās daļas, bet informatīvais uzraksts – uz otras sānu virsmas apakšējās daļas. Šie brīdinājumi par ietekmi uz veselību ir vismaz 20 milimetrus plati.
11. Uz smēķēšanai paredzētā tabakas izstrādājuma iepakojuma vienības, kas veidota kā kastīte ar sānos piestiprinātu atvāžamu vāciņu, kuru atverot kastītes sānu virsma tiek sadalīta divās daļās, sānu virsma ir vismaz 16 milimetrus augsta. Uz šādas iepakojuma vienības vispārīgo brīdinājumu drukā pilnībā uz sadalītās virsmas lielākās daļas un uz augšējās virsmas iekšējās daļas, kas ir redzama, iepakojumu atverot, bet informatīvo uzrakstu – uz pilnībā sadalītās virsmas lielākās daļas.
12. Uz tinamās tabakas iepakojuma vienības, kas veidota kā četrstūraina kabata ar pārloku, kas sedz atveri (salokāms maisiņš vai plakanas pamatnes maisiņš), vai kā maisiņš ar pamatni (stāvus nostatāms maisiņš), vispārīgo brīdinājumu un informatīvo uzrakstu drukā uz virsmām, kur tie ir pilnībā redzami.
13. Uz plakanas pamatnes maisiņa un salokāma maisiņa vispārīgo brīdinājumu un informatīvo uzrakstu izvieto un noformē atbilstoši šo noteikumu 1. pielikuma 1. un 2. punktam, ievērojot šādus nosacījumus:
13.1. vispārīgo brīdinājumu un informatīvo uzrakstu drukā uz divām virsmām, kas redzamas, pilnībā atverot iepakojuma vienību;
13.2. vispārīgo brīdinājumu un informatīvo uzrakstu izvieto attiecīgo virsmu augšējā malā;
13.3. vispārīgo brīdinājumu drukā uz augšējās virsmas.
15. Uz stāvus nostatāmā maisiņa vispārīgo brīdinājumu un informatīvo uzrakstu izvieto un noformē atbilstoši šo noteikumu 1. pielikuma 4. punktam, ievērojot šādus nosacījumus:
15.1. vispārīgo brīdinājumu un informatīvo uzrakstu izvieto uz pamatnes virsmām, kas redzamas, kad stāvus nostatāmais tinamās tabakas maisiņš ir nolikts guļus ar aizmuguri uz leju;
15.2. vispārīgo brīdinājumu drukā uz virsmas, kas atrodas virs stāvus nostatāmā tinamās tabakas maisiņa pamatnes locījuma līnijas;
15.3. informatīvo uzrakstu drukā uz virsmas, kas atrodas zem stāvus nostatāmā tinamās tabakas maisiņa locījuma līnijas;
15.4. virsmu laukumu aprēķina, izmantojot izmērus, kad malas ir noslēgtas.
16. Uz tinamās tabakas iepakojuma vienības, kas veidota kā cilindrisks iepakojums, vispārīgo brīdinājumu drukā uz vāciņa ārējās virsmas, bet informatīvo uzrakstu – uz vāciņa iekšējās virsmas.
17. Uz smēķēšanai paredzētā tabakas izstrādājuma iepakojuma vienības un ārējā iepakojuma vispārīgais brīdinājums un informatīvais uzraksts ir drukāti ar melnu krāsu Helvetica treknrakstā uz balta fona, un tie ir izvietoti tiem paredzētās virsmas centrā. Uz taisnstūra paralēlskaldņa formas iepakojuma vienības un jebkāda ārējā iepakojuma vispārīgais brīdinājums un informatīvais uzraksts ir izvietoti paralēli iepakojuma vienības vai ārējā iepakojuma sānu malai.
18. Uz katras smēķēšanai paredzētā tabakas izstrādājuma iepakojuma vienības un jebkāda ārējā iepakojuma izvietotais kombinētais brīdinājums:
18.1. ietver vienu no šo noteikumu 2. pielikumā iekļautajiem attēliem, kas sastāv no attiecīga krāsaina fotoattēla un viena no šo noteikumu 3. pielikumā minētajiem rakstveida brīdinājumiem;
18.2. ietver Tabakas izstrādājumu, tabakas aizstājējproduktu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likuma 7. panta otrās daļas 3. punktā minēto informāciju par smēķēšanas atmešanu;
18.3. ir izvietots gan uz iepakojuma vienības, gan ārējā iepakojuma priekšējās un aizmugurējās virsmas un sedz 65 % no katras virsmas. Uz katras iepakojuma vienības un katra ārējā iepakojuma izvieto vienu un to pašu rakstveida brīdinājumu un attiecīgo krāsaino fotoattēlu uz abām iepakojuma vienības un ārējā iepakojuma virsmām. Uz cilindriskiem iepakojumiem divi kombinētie brīdinājumi ir izvietoti vienādā attālumā viens no otra un katrs brīdinājums par ietekmi uz veselību sedz 65 % no izliektās virsmas attiecīgās puses;
18.4. atrodas iepakojuma vienības un jebkāda ārējā iepakojuma augšējā malā un ir izvietots tādā pašā virzienā kā jebkāda cita uz tās pašas iepakojuma virsmas esošā informācija;
18.5. atbilst šādām prasībām, ja tas ir uz cigarešu iepakojuma vienībām:
18.5.1. augstums, ne mazāks par 44 milimetriem;
18.5.2. platums, ne mazāks par 52 milimetriem.
(Grozīts ar MK 18.06.2024. noteikumiem Nr. 393)
19. Atbilstoši šo noteikumu 2. pielikumam ir trīs kombinēto brīdinājumu komplekti. Šo noteikumu 2. pielikumā minēto kombinēto brīdinājumu komplektu fotoattēlus digitālā formātā var saņemt, iesniedzot Veselības ministrijā attiecīgu iesniegumu. Katru gadu izmanto vienu kombinēto brīdinājumu komplektu, un pēc gada to rotācijas kārtībā nomaina ar citu kombinēto brīdinājumu komplektu. Katrs lietošanai konkrētajā gadā paredzētais kombinēto brīdinājumu komplekts uz katra smēķēšanai paredzētā tabakas izstrādājuma iepakojuma attēlojams pēc iespējas vienādā skaitā.
(MK 26.10.2021. noteikumu Nr. 711 redakcijā)
19.1 Šo noteikumu 19. punktā minēto kombinēto brīdinājumu komplektu nomaiņu veic ne vēlāk kā līdz 20. maijam. Ja konkrētajā gadā akcīzes nodokļa likmes maiņa tiek veikta pirms 20. maija, kombinēto brīdinājumu komplektu nomaiņa attiecīgajā gadā notiek vienlaikus ar akcīzes nodokļa likmes izmaiņām likumā "Par akcīzes nodokli" paredzētajā kārtībā. Ja akcīzes nodokļa likmes maiņa plānota vairākas reizes gadā, kombinēto brīdinājumu komplektu nomaiņa notiek vienlaikus ar pirmajām akcīzes nodokļa likmes izmaiņām.
(MK 26.10.2021. noteikumu Nr. 711 redakcijā)
20. Ražotājs vai importētājs mēneša laikā pēc smēķēšanai paredzētā tabakas izstrādājuma laišanas tirgū rakstveidā paziņo Veselības inspekcijai par konkrētajā gadā izmantoto kombinēto brīdinājumu komplektu.
21. Ražotājs kombinēto brīdinājumu atkarībā no tā augstuma un platuma izvieto šādi:
21.1. ja kombinētā brīdinājuma augstums pārsniedz 70 % no tā platuma, kombinēto brīdinājumu izvieto stabiņveidā atbilstoši šo noteikumu 4. pielikuma 1. punktam;
21.2. ja kombinētā brīdinājuma augstums ir lielāks par 20 %, bet mazāks par 65 % no tā platuma, kombinēto brīdinājumu izvieto blakusizkārtojumā atbilstoši šo noteikumu 4. pielikuma 2. punktam;
21.3. ja kombinētā brīdinājuma augstums ir 65 % no tā platuma vai vairāk, bet nepārsniedz 70 %, to var izvietot stabiņveidā vai blakusizkārtojumā ar nosacījumu, ka visi kombinētā brīdinājuma elementi saglabājas pilnībā redzami un nav deformēti.
22. Izvietojot kombinēto brīdinājumu atbilstoši šo noteikumu 4. pielikuma 1. punktam stabiņveidā, fotoattēlu novieto kombinētā brīdinājuma augšpusē, savukārt rakstveida brīdinājumu un informāciju par smēķēšanas atmešanu – zem fotoattēla. Fotoattēls aizņem 50 %, rakstveida brīdinājums – 38 % un informācija par smēķēšanas atmešanu – 12 % no kombinētā brīdinājuma virsmas laukuma, kas ir ārējās melnās apmales iekšpusē.
23. Izvietojot kombinēto brīdinājumu atbilstoši šo noteikumu 4. pielikuma 2. punktam blakusizkārtojumā, fotoattēlu novieto kombinētā brīdinājuma kreisajā pusē, rakstveida brīdinājumu – augšējā labajā pusē un informāciju par smēķēšanas atmešanu – apakšējā labajā pusē. Fotoattēls aizņem 50 %, rakstveida brīdinājums – 40 % un informācija par smēķēšanas atmešanu – 10 % no kombinētā brīdinājuma virsmas laukuma, kas ir ārējās melnās apmales iekšpusē.
24. Ja iepakojuma vienības vai ārējā iepakojuma formas dēļ kombinētā brīdinājuma augstums ir 20 % no tā platuma vai mazāks, kombinēto brīdinājumu atbilstoši šo noteikumu 4. pielikuma 3. punktam izvieto īpaši platā blakusizkārtojumā. Šādā gadījumā fotoattēls aizņem 35 %, rakstveida brīdinājums – 50 % un informācija par smēķēšanas atmešanu – 15 % no kombinētā brīdinājuma virsmas laukuma, kas ir ārējās melnās apmales iekšpusē.
25. Kombinēto brīdinājumu drukā, izmantojot četru krāsu modeli – CMYK (ciānfuksīndzeltenmelnais krāsu modelis). Visi elementi melnā krāsā atbilst C0, M0, Y0 un K100 un elementi silti dzeltenā krāsā – C0, M10, Y100 un K0. Kombinēto brīdinājumu reproducē ar minimālo izšķirtspēju 300 dpi, ja to drukā faktiskajā izmērā.
26. Rakstveida brīdinājumu drukā baltā krāsā uz melna fona, bet informāciju par smēķēšanas atmešanu – melnā krāsā uz silti dzeltena fona atbilstoši šo noteikumu 4. pielikumam.
27. Ja kombinēto brīdinājumu izvieto blakusizkārtojumā, apvērstajā stabiņveidā vai īpaši platā blakusizkārtojumā, laukumā, kas paredzēts informācijai par smēķēšanas atmešanu, starp minēto informāciju un fotoattēlu ir vienu milimetru plata melna līnija.
28. Ražotājs vai importētājs nodrošina, ka kombinētajā brīdinājumā ietveramais fotoattēls:
28.1. ir reproducēts, neizmantojot efektus, nepielāgojot krāsas, neveicot retušēšanu vai nepaplašinot fonu;
28.2. nav apcirpts pārāk tuvu attēla fokusa punktam vai pārāk tālu no tā;
28.3. ir mērogots proporcionāli, to neizstiepjot vai nesablīvējot.
29. Ražotājs nodrošina, ka:
29.1. rakstveida brīdinājums un informācija par smēķēšanas atmešanu ir līdzināta pa kreisi un vertikāli centrēta;
29.2. rakstveida brīdinājums un informācija par smēķēšanas atmešanu ir drukāta Neue Frutiger Condensed Bold šriftā;
29.3. rakstveida brīdinājums ir drukāts ar vienāda izmēra burtiem;
29.4. rakstveida brīdinājuma un informācijas par smēķēšanas atmešanu burtu izmērs ir pēc iespējas lielāks, lai nodrošinātu teksta maksimālu uzskatāmību;
29.5. rakstveida brīdinājuma minimālais burtu izmērs ir 6 punkti, informācijas par smēķēšanas atmešanu minimālais burtu izmērs ir 5 punkti;
29.6. atstarpe starp rakstu rindām ir par 2 punktiem lielāka nekā rakstveida brīdinājuma burtu izmērs un par 1–2 punktiem lielāka nekā informācijas par smēķēšanas atmešanu burtu izmērs;
29.7. rakstveida brīdinājums ir reproducēts, kā norādīts šo noteikumu 3. pielikumā, tostarp attiecībā uz lielo burtu lietojumu, bet izņemot numerāciju.
30. Noformējot kombinēto brīdinājumu uz tāda smēķēšanai paredzētā tabakas izstrādājuma iepakojuma vienības un jebkāda ārējā iepakojuma, kas nav cigaretes, tinamā tabaka un ūdenspīpju tabaka, ja nav iespējams piemērot šo noteikumu 29.5. un 29.6. apakšpunktu, ražotāji vai importētāji var samazināt burtu izmēru rakstveida brīdinājumam un informācijai par smēķēšanas atmešanu vai atstarpi starp rakstu rindām ar nosacījumu, ka tiek saglabāti visi kombinētā brīdinājuma elementi un tie ir pilnībā redzami.
31. Šo noteikumu 22. punktu nepiemēro kombinētajam brīdinājumam, kas izvietojams iepakojuma vienības ar atliecamu augšējo vāciņu priekšpusē. Šādam kombinētajam brīdinājumam piemēro šādus nosacījumus:
31.1. ja vāciņš ir mazāks par šo noteikumu 22. un 23. punktā noteikto fotoattēlam paredzēto virsmas laukumu un 22. punktā ietvertās prasības ievērošana izraisītu to, ka fotoattēls iepakojuma atvēršanas brīdī tiek sadalīts:
31.1.1. rakstveida brīdinājumu izvieto kombinētā brīdinājuma augšpusē, bet informāciju par smēķēšanas atmešanu un fotoattēlu – zem rakstveida brīdinājuma atbilstoši šo noteikumu 4. pielikuma 4. punktam (apvērstā stabiņveidā);
31.1.2. fotoattēls aizņem vismaz 50 %, rakstveida brīdinājums – vismaz 30 % un informācija par smēķēšanas atmešanu – vismaz 10 %, bet ne vairāk kā 12 % no kombinētā brīdinājuma virsmas laukuma, kas ir ārējās melnās apmales iekšpusē;
31.2. ja vāciņš ir lielāks par šo noteikumu 22. un 23. punktā fotoattēlam paredzēto virsmas laukumu un 22. punktā ietvertās prasības ievērošana izraisītu to, ka rakstveida brīdinājums vai informācija par smēķēšanas atmešanu iepakojuma atvēršanas brīdī tiek sadalīta:
31.2.1. fotoattēlu izvieto kombinētā brīdinājuma augšpusē, bet rakstveida brīdinājumu un informāciju par smēķēšanas atmešanu – zem fotoattēla atbilstoši šo noteikumu 4. pielikuma 1. punktam;
31.2.2. fotoattēls aizņem vismaz 50 %, rakstveida brīdinājums – vismaz 30 % un informācija par smēķēšanas atmešanu – vismaz 10 %, bet ne vairāk kā 12 % no kombinētā brīdinājuma virsmas laukuma, kas ir ārējās melnās apmales iekšpusē;
31.3. ražotājs nodrošina, lai neviens no šo noteikumu 18.1. un 18.2. apakšpunktā minētajiem kombinētā brīdinājuma elementiem iepakojuma vienības atvēršanas brīdī netiktu sadalīts.
(Nodaļas nosaukums MK 18.06.2024. noteikumu Nr. 393 redakcijā)
32. Uz bezdūmu tabakas izstrādājuma, tabakas aizstājējprodukta, elektroniskās cigaretes un uzpildes flakona iepakojuma vienības un jebkāda ārējā iepakojuma brīdinājums par ietekmi uz veselību:
32.1. ir izvietots uz divām lielākajām virsmām;
32.2. ir izvietots paralēli galvenajam tekstam uz šim brīdinājumam paredzētās virsmas;
32.3. atbilst šo noteikumu 17. punktam.
(MK 18.06.2024. noteikumu Nr. 393 redakcijā)
33. Uz augu smēķēšanas produkta un tabakas aizstājējprodukta iepakojuma vienības brīdinājums par ietekmi uz veselību ir drukāts uz iepakojuma vienības priekšējās un aizmugurējās virsmas, kā arī uz jebkāda ārējā iepakojuma un atbilst šo noteikumu 17. punktam.
(MK 18.06.2024. noteikumu Nr. 393 redakcijā)
34. Uz bezdūmu tabakas izstrādājuma, tabakas aizstājējprodukta, augu smēķēšanas produkta, elektroniskās cigaretes un uzpildes flakona iepakojuma vienības un jebkāda ārējā iepakojuma izvietojamie brīdinājumi par ietekmi uz veselību sedz 30 % no virsmas, uz kuras tie ir uzdrukāti.
(MK 18.06.2024. noteikumu Nr. 393 redakcijā)
35. Tabakas izstrādājumus, kas līdz 2016. gada 19. maijam ražoti vai laisti tirgū un marķēti saskaņā ar Ministru kabineta 2008. gada 21. oktobra noteikumiem Nr. 868 "Noteikumi par tabakas izstrādājumu iepakojuma vienību papildināšanu ar krāsainajiem fotoattēliem vai ilustrācijām", atļauts laist tirgū līdz 2017. gada 20. maijam.
37. Tinamo tabaku maisiņos, kas ražota vai laista brīvā apgrozībā līdz 2018. gada 20. maijam un marķēta ar vispārīgo brīdinājumu un informatīvo uzrakstu atbilstoši šo noteikumu 14. punktam un 1. pielikuma 3. punktam, atļauts laist tirgū līdz 2019. gada 20. maijam.
38. Līdz 2019. gada 19. maijam kombinētos brīdinājumus, kas drukāti uz kartona iepakojuma vienības aizmugurējās virsmas, novieto tieši zem akcīzes nodokļa markas. Ja iepakojuma vienība ir ražota no mīksta materiāla, akcīzes nodokļu marku var ievietot taisnstūra laukumā tā, lai akcīzes nodokļa markas augstums nepārsniedz 13 milimetrus starp iepakojuma augšējo malu un kombinēto brīdinājumu augšējo malu. Zīmolus vai logotipus nenovieto virs brīdinājuma par ietekmi uz veselību.
38.1 Tabakas aizstājējproduktus, uz kuru iepakojuma vienības vai jebkāda ārējā iepakojuma nav izvietots brīdinājums par ietekmi uz veselību atbilstoši šiem noteikumiem, atļauts laist tirgū līdz 2024. gada 31. decembrim.
(MK 18.06.2024. noteikumu Nr. 393 redakcijā)
Noteikumu projektā iekļautas tiesību normas, kas izriet no:
1) Eiropas Komisijas 2012. gada 7. marta Direktīvas 2012/9/ES, ar ko groza I pielikumu Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvā 2001/37/EK par dalībvalstu normatīvo un administratīvo aktu tuvināšanu attiecībā uz tabakas izstrādājumu ražošanu, noformēšanu un pārdošanu;
2) Eiropas Komisijas 2014. gada 12. marta Direktīvas 2014/39/ES, ar ko groza Direktīvu 2012/9/ES attiecībā uz tās transponēšanas datumu un pārejas perioda beigu termiņu;
3) Eiropas Parlamenta un Padomes 2014. gada 3. aprīļa Direktīvas 2014/40/ES par dalībvalstu normatīvo un administratīvo aktu tuvināšanu attiecībā uz tabakas un saistīto izstrādājumu ražošanu, noformēšanu un pārdošanu un ar ko atceļ Direktīvu 2001/37/EK;
4) Eiropas Komisijas 2015. gada 13. jūlija Direktīvas 2015/1139, ar ko Direktīvu 2012/9/ES groza attiecībā uz tās transponēšanas datumu un pārejas perioda beigu termiņu;
5) Eiropas Komisijas 2014. gada 10. oktobra Deleģētās direktīvas 2014/109/ES, ar ko groza Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2014/40/ES II pielikumu, izveidojot galeriju ar ilustratīviem brīdinājumiem, kuri jāizvieto uz tabakas izstrādājumiem.
1. Plakanas pamatnes maisiņš
2. Salokāms maisiņš
3. (Zaudējis spēku ar 21.05.2018.; sk. noteikumu 36. punktu)
4. Stāvus nostatāms maisiņš
1. komplekts
2. komplekts
3. komplekts
(Pielikums grozīts ar MK 07.03.2017. noteikumiem Nr. 124)
1. Deviņi no desmit plaušu vēža slimniekiem ir smēķētāji.
2. Smēķēšana izraisa mutes un rīkles vēzi.
3. Smēķēšana nopietni kaitē plaušām.
4. Smēķēšana izraisa sirdslēkmes.
5. Smēķēšana izraisa insultu un invaliditāti.
6. Smēķēšana izraisa artēriju nosprostošanos.
7. Smēķēšana palielina risku kļūt aklam.
8. Smēķēšana izraisa zobu bojājumus un smaganu saslimšanas.
9. Smēķēšana var nogalināt jūsu vēl nedzimušo bērnu.
10. Cigarešu dūmi kaitē jūsu bērniem, ģimenei un draugiem.
11. Ja smēķējat jūs, paaugstinās risks, ka smēķēs arī jūsu bērni.
12. Atmetiet smēķēšanu – tuviniekiem jūs esat vajadzīgs dzīvs.
13. Smēķēšana samazina auglību.
14. Smēķēšana palielina impotences risku.
1. Stabiņveida formāts
1. Fotoattēls. 2. Rakstveida brīdinājums. 3. Informācija par smēķēšanas atmešanu.
2. Blakusizkārtojuma formāts
1. Fotoattēls. 2. Rakstveida brīdinājums. 3. Informācija par smēķēšanas atmešanu.
3. Īpaši plats blakusizkārtojuma formāts
1. Fotoattēls. 2. Rakstveida brīdinājums. 3. Informācija par smēķēšanas atmešanu.
4. Apvērsts stabiņveida formāts
1. Fotoattēls. 2. Rakstveida brīdinājums. 3. Informācija par smēķēšanas atmešanu. 4. Atliecams augšējais vāciņš.