LATVIJAS PSR MINISTRU PADOMES LĒMUMS Nr. 25
(Bez 1.-3. pielikuma)
Lai saglabātu unikālu dabas teritoriju - Daugavas augšteces senleju ar visam ainavas īpatnībām, vērtīgiem dabas kompleksiem un kultūras un vēstures pieminekļiem, kā ari likvidētu Daugavpils HES celtniecības gaitā dabai nodarītos postījumus, Latvijas PSR Ministru Padome nolemj:
1. Izveidot Daugavpils un Krāslavas rajonā īpaši aizsargājamus dabas objektus - Augšdaugavas aizsargājamo ainavu apgabalu un dabas parku «Daugavas loki» 1. pielikumā noteiktajās robežās.
2. Apstiprināt pievienoto dabas parka «Daugavas loki» nolikumu.
3. Daugavpils rajona Tautas deputātu padomes izpildkomitejai izveidot patstāvīgu administratīvi saimniecisku vienību dabas parka «Daugavas loki» darbības nodrošināšanai un noteikt darbinieku amatalgas saskaņā ar 2. pielikumu.
4. Noteikt Augšdaugavas aizsargājamo ainavu apgabalam un dabas parkam «Daugavas loki» tipveida režīmus, kādi ar Latvijas PSR Ministru Padomes 1987. gada 10. aprīļa lēmumu Nr. 107 paredzēti īpaši aizsargājamiem dabas objektiem.
5. Latvijas PSR Zinātņu akadēmijai līdz 1991. gada 1. jūlijam izstrādāt dabas parka «Daugavas loki» funkcionālā zonējuma shēmu, tā individuālo aizsardzības režīmu un programmu attīstības galvenajiem virzieniem un iesniegt tos apstiprināšanai Daugavpils un Krāslavas rajonu Tautas deputātu padomju izpildkomitejām.
6. Latvijas PSR Finansu ministrijai un Latvijas PSR Valsts plāna komitejai piešķirt dabas parkam «Daugavas loki» nepieciešamos asignējumus darba algas fondam, kā ari limitu transporta līdzekļu iegādei.
Atļaut izņēmuma kārtā Latvijas PSR Valsts dabas aizsardzības komitejai 1990. gadā izlietot dabas parka «Daugavas loki» uzturēšanai 150 tūkstošus rubļu (tai skaitā darba algām 12 tūkstošus rubļu) no Apkārtējās vides aizsardzības un dabas resursu racionālas izmantošanas republikāniskā fonda atbilstoši 3. pielikumā noteiktajai tāmei.
7. Daugavpils rajona Tautas deputātu padomes izpildkomitejai piešķirt administratīvās telpas dabas parkam «Daugavas loki».
8. Apstiprināt pievienotos papildinājumus Latvijas PSR Ministru Padomes 1987. gada 10. aprīļa lēmuma Nr. 107 8. un 9. pielikumā.
Latvijas PSR Ministru Padomes priekšsēdētājs V. BRESIS
Latvijas PSR Ministru Padomes lietu pārvaldnieks K. LĪCIS
Rīgā 1990. gada 8. februārī
APSTIPRINĀTS
ar Latvijas PSR Ministru Padomes
1990. gada 8. februāra lēmumu Nr. 25
1. Dabas parks «Daugavas loki» izveidots, lai saglabātu un atjaunotu unikālu dabas teritoriju - Daugavas augšteces senleju ar retu un aizsargājamu augu un dzīvnieku sugām, savdabīgu kultūrainavu un kultūras un vēsturēs pieminekļiem, kas stipri bojāti Daugavpils HES celtniecības gaita.
2. Dabas parka «Daugavas loki» galvenie uzdevumi ir:
2.1. veikt sistemātisku vides un kultūras mantojuma saglabāšanas, atjaunošanas, kopšanas un labiekārtošanas darbu;
2.2. nodrošināt parka funkcionālā zonējuma shēmas, tā individuālā dabas aizsardzības un racionāla dabas resursu izmantošanas režīma un attīstības galveno virzienu izstrādi un īstenošanu;
2.3. realizēt vienotu apkārtējās vides aizsardzības politiku parka teritorijā;
2.4. iesaistīt iestādes, uzņēmumus un sabiedriskās organizācijas, kā arī iedzīvotājus praktiskajā dabas aizsardzības un kultūrvides veidošanas darbā.
3. Dabas parks «Daugavas loki» ir juridiska persona. Tam ir patstāvīga bilance, savs zīmogs un norēķinu konts bankā.
4. Dabas parka «Daugavas loki» darbību vada Daugavpils rajona Tautas deputātu padomes izpildkomiteja. Dabas aizsardzības jautājumu risināšana parka teritorijā Krāslavas rajonā tiek saskaņota ar Krāslavas rajona Tautas deputātu padomes izpildkomiteju.
5. Dabas parka «Daugavas loki» administrācijas pavēles un instrukcijas apkārtējās vides aizsardzības jautājumos, kas izdotas tās kompetences ietvaros, parka teritorijā ir obligātas visām organizācijām un uzņēmumiem neatkarīgi no to resorpakļautības, kā arī pilsoņiem.
6. Dabas parka «Daugavas loki» direktoru ievēlē Daugavpils rajona Tautas deputātu padome.
7. Dabas parka «Daugavas loki» direktors:
7.1. sadala dabas parka darbinieku funkcionālos pienākumus, koordinē un vada dabas parka darbību atbilstoši šī nolikuma 2. punktā paredzētajiem uzdevumiem;
7.2. pārstāv dabas parka intereses visos līmeņos, kā arī, ievērojot spēkā esošo likumdošanu un šo nolikumu, rīkojas ar dabas parka mantu, slēdz līgumus, izdod pilnvaras, atver bankas iestādēs norēķina un citus kontus.
8. Dabas parka «Daugavas loki» izdevumi sedzami no:
8.1. piešķirtajiem republikāniskā budžeta līdzekļiem;
8.2. organizāciju, uzņēmumu un privātpersonu brīvprātīgi ziedotajiem līdzekļiem;
8.3. pārējiem līdzekļiem, kas gūti no saimnieciskas, rūpnieciskas un tirdznieciskās darbības, kā arī no līgumdarbiem un citas darbības.
9. Dabas parkam «Daugavas loki» noteikto uzdevumu realizēšanai Daugavpils rajona Tautas deputātu padomes izpildkomiteja nodibina dabas parka «Daugavas loki» fondu.
APSTIPRINĀTI
ar Latvijas PSR Ministru Padomes
1990. gada 8. februāra lēmumu Nr. 25
1. 8. pielikumā:
«11. Daugavas loki | 10500 | 1990. g. | Daugavpils, Krāslavas | Vecpils ciems, Tabores ciems, Vecsalienas ciems, Salienas ciems, Ūdrīšu ciems, Kaplavas ciems | Daugavpils mežrūpniecības saimniecība, padomju saimniecība «Naujene», kolhozs «Avangards», kolhozs «Vecsaliena», kolhozs «Iskra», padomju saimniecība «Krāslava», Ļeņina kolhozs, Latvijas Patērētāju biedrību savienības Krāslavas zvērsaimniecība | Daugavas ielejas relatīvi maz pārveidots posms, savdabīgas krāšņas ainavas, daudz reto augu sugu kompleksu, augstvērtīgi rekreācijas resursi» |
2. 9. pielikuma
«6. Augšdaugava | 52000 | 1990. g | Daugavpils, Krāslavas | Vecpils ciems, Tabores ciems, Vecsalienas ciems, Salienas ciems, Ūdrīšu ciems, Kaplavas ciems, Kalniešu ciems, Piedrujas ciems | Daugavpils mežrūpniecības saimniecība, padomju saimniecība «Naujene», kolhozs «Avangards», kolhozs «Vecsaliena», kolhozs «Iskra», padomju saimniecība «Krāslava», Ļeņina kolhozs, kolhozs «Sovetskaja Latvija», Latvijas Patērētāju biedrību savienības Krāslavas zvērsaimniecība, kolhozs «Taisnība», kolhozs «Daugava» | Daugavas ielejas maz pārveidots posms, liela dabas apstākļu dažādība un kontrastainums, daudz kultūras un vēstures pieminekļu» |