Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Ministru kabineta noteikumi Nr.377

Rīgā 2015.gada 7.jūlijā (prot. Nr.32 20.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2010.gada 23.marta noteikumos Nr.288 "Aptieku darbības noteikumi"

Izdoti saskaņā ar Farmācijas likuma 5.panta 1.punktu

Izdarīt Ministru kabineta 2010. gada 23. marta noteikumos Nr. 288 "Aptieku darbības noteikumi" (Latvijas Vēstnesis, 2010, 51./52. nr.; 2013, 208. nr.) šādus grozījumus:

1. Papildināt noteikumus ar 8.1 punktu šādā redakcijā:

"8.1 Ja farmaceitiskās aprūpes ietvaros aptiekā un aptiekas filiālē apmeklētāju veselības paškontroles atbalstam veic šo noteikumu 28.1 punktā minēto veselības paškontroli, kas paredz saskari ar asinīm, aptiekā un aptiekas filiālē ir atsevišķa apmeklētāju pieņemšanas telpa, kur veselības paškontroli veic, neietekmējot tās kvalitāti, kā arī personāla un apmeklētāju drošību. Ja, veicot šo noteikumu 28.1 punktā minēto veselības paškontroli, nav paredzēta saskare ar asinīm, aptiekā un aptiekas filiālē ir atsevišķa telpa vai nodalīta vieta apmeklētāju apkalpošanas zālē, kur iespējams netraucēti veikt mērījumus."

2. Papildināt noteikumus ar 11.1 punktu šādā redakcijā:

"11.1 Aptieka un aptiekas filiāle, kurā paredzēta šo noteikumu 28.1 punktā minētā veselības paškontrole:

11.1 1. nodrošina veselības paškontrolei nepieciešamās medicīniskās ierīces, palīgmateriālus un piederumus izmeklējamo paraugu ņemšanai, kā arī nodrošina, ka to ekspluatācijā un tehniskajā uzraudzībā tiek ievērota normatīvajos aktos par medicīnisko ierīču reģistrāciju, atbilstības novērtēšanu, izplatīšanu, ekspluatāciju un tehnisko uzraudzību noteiktā kārtība;

11.1 2. nodrošina apmeklētājam pieejamu informāciju par veselības paškontroli un norādījumus izmeklējamo paraugu ņemšanai;

11.1 3. izsniedz apmeklētājam izmeklējuma rezultātu pārskatu, kas satur šādu informāciju:

11.1 3.1. aptiekas un aptiekas filiāles nosaukums, adrese un tālruņa numurs;

11.1 3.2. apmeklētāja vārds, uzvārds;

11.1 3.3. izmeklējuma veids;

11.1 3.4. izmeklējuma rezultāti;

11.1 3.5. tās personas vārds, uzvārds un specialitāte, kura veikusi mērījumus;

11.1 3.6. izmeklējuma datums un laiks."

3. Izteikt 13. punktu šādā redakcijā:

"13. Ja aptiekai vai aptiekas filiālei izsniegtās speciālās atļaujas (licences) vispārēja jeb atvērta tipa aptiekas atvēršanai (darbībai) pielikumā ir norādīts speciālās darbības nosacījums - zāļu izgatavošana aptiekā, tad šādā aptiekā vai aptiekas filiālē ir iekārtota telpa (telpas) nesterilu zāļu formu izgatavošanai un sterilu zāļu formu izgatavošanai aseptiskos apstākļos, kā arī zāļu izgatavošanas procesa nodrošināšanai nepieciešamās palīgtelpas."

4. Papildināt noteikumus ar 21.9. apakšpunktu šādā redakcijā:

"21.9. kārtība, kādā veic šo noteikumu 28.1 punktā minēto veselības paškontroli (ja paredzēts), ieskaitot drošu rīcību ar izmeklējamiem paraugiem un to iznīcināšanu atbilstoši normatīvajiem aktiem par ārstniecības iestādēs radušos atkritumu apsaimniekošanas prasībām."

5. Papildināt 25.4. apakšpunktu aiz vārdiem "darba laikā" ar vārdiem "kā arī nodrošinot, ka, apkalpojot apmeklētājus, farmaceits un farmaceita asistents nēsā pie apģērba redzamā vietā apliecību - piespraudi, kas izsniegta atbilstoši normatīvajiem aktiem par farmaceitu un farmaceitu asistentu reģistrēšanas kārtību".

6. Papildināt noteikumus ar 28.1 punktu šādā redakcijā:

"28.1 Farmaceitiskās aprūpes ietvaros aptieka un aptiekas filiāle var piedāvāt apmeklētājiem veikt šāda veida veselības paškontroli:

28.1 1. holesterīna un triglicerīdu līmeņa noteikšana asinīs;

28.1 2. glikozes līmeņa noteikšana asinīs ar glikometru;

28.1 3. pulsa frekvences un arteriālā asinsspiediena mērīšana;

28.1 4. svara vai ķermeņa masas indeksa noteikšana."

7. Izteikt 30.2. apakšpunktu šādā redakcijā:

"30.2. recepšu zālēm ir uzlīme, uz kuras ir viegli salasāma rakstiska informācija, kas satur vismaz šādas ziņas:

30.2.1. aptiekas vai aptiekas filiāles nosaukums, adrese un tālruņa numurs;

30.2.2. tā pacienta vārds, uzvārds, kuram izrakstītas konkrētās zāles;

30.2.3. zāļu nosaukums, deva un daudzums;

30.2.4. zāļu lietošanas norādījumi;

30.2.5. īpaši lietošanas vai uzglabāšanas nosacījumi (ja tādi paredzēti);

30.2.6. zāļu izsniegšanas datums;".

8. Papildināt noteikumus ar 30.5. apakšpunktu šādā redakcijā:

"30.5. uzlīmi, kuras izmērs ir ne mazāks par 40 x 58 mm un kas satur šo noteikumu 30.2. apakšpunktā minēto informāciju, piestiprina uz zāļu sekundārā vai primārā iepakojuma (ja nav sekundārā iepakojuma vai sekundārais iepakojums tiek dalīts, nebojājot primāro iepakojumu) tai paredzētā vietā, vai, ja tādas nav, citā vietā, neaizsedzot Braila rakstu, zāļu derīguma termiņu un sērijas numuru."

9. Izteikt 40. punkta ceturto teikumu šādā redakcijā:

"Aptiekā vai aptiekas filiālē, kuras speciālās atļaujas (licences) vispārēja jeb atvērta tipa aptiekas atvēršanai (darbībai) pielikumā nav norādīts speciālās darbības nosacījums - zāļu izgatavošana aptiekā, farmaceits pieņem no pacienta recepti un nodrošina zāļu izgatavošanu citā aptiekā vai aptiekas filiālē, kuras speciālās atļaujas (licences) vispārēja jeb atvērta tipa aptiekas atvēršanai (darbībai) pielikumā ir norādīts speciālās darbības nosacījums - zāļu izgatavošana aptiekā, un to piegādi aptiekā vai aptiekas filiālē, kurā pacients ir nodevis recepti."

10. Izteikt 43. punktu šādā redakcijā:

"43. Ja aptiekai vai aptiekas filiālei izsniegtās speciālās atļaujas (licences) vispārēja jeb atvērta tipa aptiekas atvēršanai (darbībai) pielikumā nav norādīts speciālās darbības nosacījums - zāļu izgatavošana aptiekā, attiecīgā aptieka vai aptiekas filiāle slēdz līgumu par zāļu izgatavošanu ar aptieku vai aptiekas filiāli, kuras speciālās atļaujas (licences) vispārēja jeb atvērta tipa aptiekas atvēršanai (darbībai) pielikumā ir norādīts speciālās darbības nosacījums - zāļu izgatavošana aptiekā."

11. Papildināt noteikumus ar 47.2 un 47.3 punktu šādā redakcijā:

"47.2 Šo noteikumu 8.1, 11.1 punkts, 21.9. apakšpunkts un 28.1 punkts stājas spēkā 2016. gada 1. janvārī.

47.3 Recepšu zāļu noformējumā ne vēlāk kā ar 2016. gada 1. janvāri jābūt šo noteikumu 30.5. apakšpunktā minētajai uzlīmei."

Ministru prezidenta vietā -
satiksmes ministrs Anrijs Matīss

Veselības ministrs Guntis Belēvičs

10.07.2015