Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Ministru kabineta noteikumi Nr.372

Rīgā 2015.gada 7.jūlijā (prot. Nr.32 1.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2010.gada 12.oktobra noteikumos Nr.953 "Kārtība, kādā profesionālā dienesta karavīru nosūta uz izglītības iestādi dienesta pienākumu izpildei nepieciešamās izglītības iegūšanai un sedz mācību izdevumus, kā arī šo izdevumu atmaksāšanas kārtība"

Izdoti saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un
darbinieku atlīdzības likuma 28.panta otro un trešo daļu un
Militārā dienesta likuma 11.panta otro daļu un 18.panta piekto daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2010. gada 12. oktobra noteikumos Nr. 953 "Kārtība, kādā profesionālā dienesta karavīru nosūta uz izglītības iestādi dienesta pienākumu izpildei nepieciešamās izglītības iegūšanai un sedz mācību izdevumus, kā arī šo izdevumu atmaksāšanas kārtība" (Latvijas Vēstnesis, 2010, 164. nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 1.1. apakšpunktu šādā redakcijā:

"1.1. militārās izglītības iestādes vai Nacionālo bruņoto spēku vienības, kuras īsteno pieaugušo izglītības programmas (turpmāk - militārās izglītības iestāde), vai civilās izglītības iestādes (kopā turpmāk - izglītības iestāde), kurās profesionālā dienesta karavīru (turpmāk - karavīrs) mācību izdevumus sedz Nacionālie bruņotie spēki no Aizsardzības ministrijai piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem;".

2. Aizstāt 11. punktā vārdus un skaitli "noteikumu 15.1. apakšpunktā" ar vārdiem un skaitļiem "noteikumu 11.1 2. un 15.1. apakšpunktā".

3. Papildināt noteikumus ar 11.1 punktu šādā redakcijā:

"11.1 Ja karavīrs, kurš atskaitīts no izglītības iestādes nesekmības dēļ sakarā ar izglītības programmas valsts vai gala pārbaudījuma nenokārtošanu un kurš, turpinot dienestu, divu gadu laikā pēc atskaitīšanas dienas tiek atkārtoti uzņemts izglītības iestādē, no kuras atskaitīts, šo pārbaudījumu:

11.1 1. atkārtoti nav sekmīgi nokārtojis, viņš pilnā mērā atmaksā Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem faktiski segtos mācību izdevumus;

11.1 2. ir sekmīgi nokārtojis, viņš neatmaksā Nacionālo bruņoto spēku faktiski segtos mācību izdevumus."

4. Papildināt 13. punktu aiz skaitļa "11." ar vārdiem un skaitli "punktu, 11.1 1. apakšpunktu".

5. Papildināt 14. punktu aiz skaitļa "11." ar vārdiem un skaitli "punktā, 11.1 1. apakšpunktā".

Ministru prezidenta vietā -
satiksmes ministrs Anrijs Matīss

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis

10.07.2015