Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Ministru kabineta noteikumi Nr.114

Rīgā 2015.gada 3.martā (prot. Nr.12 15.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2014.gada 22.jūlija noteikumos Nr.420 "Liellopu, cūku, aitu, kazu un zirgu vaislinieku, to spermas, olšūnu un embriju sertifikācijas kārtība"

Izdoti saskaņā ar Ciltsdarba un dzīvnieku audzēšanas likuma
7.panta otrās daļas 5.punktu

Izdarīt Ministru kabineta 2014. gada 22. jūlija noteikumos Nr. 420 "Liellopu, cūku, aitu, kazu un zirgu vaislinieku, to spermas, olšūnu un embriju sertifikācijas kārtība" (Latvijas Vēstnesis, 2014, 150. nr.) šādus grozījumus:

1. Papildināt 1. punktu aiz vārda "sertificē" ar vārdiem "un uzskaita".

2. Izteikt 3. punkta ievaddaļas pirmo teikumu šādā redakcijā:

"3. Sertifikātu vaislinieka un vaislas materiāla izmantošanai (turpmāk - sertifikāts) izsniedz organizācija, kas īsteno attiecīgo ciltsdarba programmu."

3. Izteikt 4. punktu šādā redakcijā:

"4. Vaisliniekam un vaislas materiālam, kas vēl nav ieguvis ciltsvērtības novērtējumu, sertifikātu izsniedz uz pārbaudes laiku, kurā iegūst ciltsvērtības novērtējumu."

4. Aizstāt 5. punkta ievaddaļā vārdus "Vaislinieka un vaislas materiāla sertifikāta" ar vārdu "Sertifikāta".

5. Izteikt 9., 10. un 11. punktu šādā redakcijā:

"9. Organizācija vaislinieka un vaislas materiāla izmantošanas laikā izvērtē tā ciltsvērtību un:

9.1. pagarina sertifikāta derīguma termiņu uz nenoteiktu laiku, ja vaislinieka un vaislas materiāla ciltsvērtības rādītāji atbilst ciltsdarba programmā minētajiem rādītājiem;

9.2. pieņem lēmumu par turpmāko vaislinieka un vaislas materiāla izmantošanu ciltsdarbā, ja ciltsvērtības rādītāji ir pasliktinājušies un neatbilst ciltsdarba programmā minētajiem rādītājiem, un septiņu darbdienu laikā attiecīgo lēmumu paziņo vaislinieka un vaislas materiāla īpašniekam.

10. Ja netiek ievēroti šie noteikumi, organizācija sertifikātu anulē.

11. Organizācija, kurai datu centrs ir nodrošinājis piekļuves tiesības datu centra datubāzei, septiņu darbdienu laikā pēc sertifikāta izsniegšanas ievada informāciju par izsniegtajiem un anulētajiem sertifikātiem un to derīguma termiņu datu centra datubāzē."

Ministru prezidente Laimdota Straujuma

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs

06.03.2015