Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Ministru kabineta noteikumi Nr.646

Rīgā 2014.gada 21.oktobrī (prot. Nr.57 2.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2010.gada 29.jūnija noteikumos Nr.602 "Noteikumi par pabalstu un kompensāciju apmēriem diplomātiskā un konsulārā dienesta amatpersonām (darbiniekiem), valsts tiešās pārvaldes amatpersonām (darbiniekiem), karavīriem, prokuroriem un sakaru virsniekiem par dienestu ārvalstīs un to izmaksas kārtību"

Izdoti saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju
amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma

36.panta trešo un sesto daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2010. gada 29. jūnija noteikumos Nr. 602 "Noteikumi par pabalstu un kompensāciju apmēriem diplomātiskā un konsulārā dienesta amatpersonām (darbiniekiem), valsts tiešās pārvaldes amatpersonām (darbiniekiem), karavīriem, prokuroriem un sakaru virsniekiem par dienestu ārvalstīs un to izmaksas kārtību" (Latvijas Vēstnesis, 2010, 104. nr.; 2011, 2., 84. nr.; 2012, 102. nr.; 2013, 223. nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt III nodaļas nosaukumu šādā redakcijā:

"III. Pabalsts par laulātā uzturēšanos ārvalstī un pabalsts par bērna uzturēšanos ārvalstī".

2. Izteikt 16. punktu šādā redakcijā:

"16. Pabalstu par laulātā vai bērna uzturēšanos ārvalstī neizmaksā šo noteikumu 8. punktā minētajos gadījumos. Pabalstu par laulātā uzturēšanos ārvalstī neizmaksā arī tādos gadījumos, ja laulātais ir nodarbināts, saglabājot diplomātisko rangu, vai arī ir nodarbināts Latvijas Republikas diplomātiskajā un konsulārajā pārstāvniecībā."

3. Izteikt 22. punktu šādā redakcijā:

"22. Ja darbinieki ir laulātie un viņi dodas uz vienu dienesta vietu atsevišķos laika periodos, pabalstu mājsaimniecības inventāra iegādei izmaksā tam darbiniekam, kurš uz dienesta vietu dodas pirmais, apmērā, kāds pienākas laulātajam ar augstāku amatu. Ja nosūtītājas institūcijas ir dažādas, pabalstu izmaksā institūcija, kuras darbinieks ieņem augstāku amatu. Ja darbinieku nosūtītājas institūcijas ir dažādas un institūcija, kuras darbinieks ieņem zemāku amatu un pirmais pārceļas uz dienesta vietu, savam darbiniekam jau ir izmaksājusi pabalstu mājsaimniecības inventāra iegādei, tad institūcija, kuras darbinieks ieņem augstāku amatu, izmaksā savam darbiniekam attiecīgo pabalstu summas starpību."

4. Papildināt noteikumus ar 27.1 punktu šādā redakcijā:

"27.1 Izņēmuma gadījumā, ja darbinieku pārceļ uz dienesta vietu ārvalstī uz īslaicīgu termiņu, kas nepārsniedz vienu gadu, un nosūtītājas institūcijas rīcībā nav brīvas dzīvojamās platības, kā arī atbilstoši dienesta vietas īpašajiem apstākļiem un praksei nav iespējams vai ir ekonomiski nepamatoti izīrēt dzīvojamo platību uz īslaicīgu termiņu, nosūtītāja institūcija sedz darbinieka viesnīcas (naktsmītnes) izdevumus saskaņā ar normatīvajos aktos par komandējumu izdevumu atlīdzināšanu noteiktajām viesnīcas maksas normām. Katru šādu gadījumu apstiprina nosūtītājas institūcijas vadītājs, ņemot vērā pārstāvniecības vadītāja vai darbinieka, ja pārstāvniecības vadītāja nav, sniegto ekonomisko pamatojumu."

5. Izteikt 40.1. apakšpunktu šādā redakcijā:

"40.1. bērna pirmsskolas izdevumus (izņemot gadījumus, ja laulātais uzturas dienesta vietā pastāvīgi un nav nodarbināts algotā darbā, bet ne gadījumā, ja laulātais veselības stāvokļa dēļ nespēj kopt bērnu);".

6. Izteikt X nodaļas nosaukumu šādā redakcijā:

"X. Darbinieka un viņa ģimenes locekļu ceļa izdevumu kompensācija".

7. Papildināt noteikumus ar 46.1 punktu šādā redakcijā:

"46.1 Darbiniekam sedz ceļa izdevumus sakarā ar ierašanos uz ģimenes locekļa vai apgādājamā bērēm, pamatojoties uz izdevumus attaisnojošiem dokumentiem. Aviobiļetes izdevumi biznesa klasē ir pieļaujami, ja nav pieejama aviobiļete ekonomiskajā klasē."

8. Aizstāt 48. punktā vārdus "(izņemot algas pabalstu)" ar vārdiem un skaitli "(izņemot algas pabalstu, pabalstu mājsaimniecības inventāra iegādei šo noteikumu 22. punktā noteiktajā gadījumā un pabalstu dienesta vajadzībām izmantojamā transporta izdevumu segšanai)".

9. Papildināt 4. pielikumu ar 2.2.1 apakšpunktu šādā redakcijā:

"2.2.1 Apvienotie Arābu Emirāti

40 538

27 078

27 469

24 417

20 348"

10. Papildināt 4. pielikumu ar 2.18.1 apakšpunktu šādā redakcijā:

"2.18.1 Indija

40 538

27 078

27 469

24 417

20 348"

Ministru prezidente Laimdota Straujuma

Ārlietu ministra vietā -
satiksmes ministrs Anrijs Matīss

29.10.2014