Darbības ar dokumentu

Slimību profilakses un kontroles centra lēmums Nr.3

Rīgā 2014.gada 7.martā

Par aizlieguma noteikšanu vielai THJ-2201 un tās saturošiem izstrādājumiem

Lēmums adresēts fiziskām un juridiskām personām, kuras izgatavo, iegādājas, glabā, pārvadā, pārsūta vai izplata sintētisko kanabinoīdu (1-(5-fluoropentyl)-1H-indazol-3-yl)(naphthalen-1-yl)methanone jeb THJ-2201 (turpmāk - viela THJ-2201).

Pamatojoties uz Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes veikto ekspertīžu rezultātiem un informāciju no Eiropas Agrīnās brīdināšanas sistēmas datu bāzes par jaunajām psihoaktīvajām vielām, ir konstatēts, ka viela THJ-2201 pieder kanabinoīdu grupai.

Vielas THJ-2201 iedarbība var līdzināties kanabiss izraisītai iedarbībai un var radīt draudus veselībai. Viela THJ-2201 Latvijā nelegālajā apritē parādījusies nesen. 2014.gada janvārī Valsts policijas Kriminālistikas pārvalde 1 augu maisījumu ekspertīzē identificēja vielu THJ-2201 kopā ar citu kanabinoīdu grupai piederošu vielu (kopējais izņemtais augu maisījuma svars 5.7333 grami).

Viela THJ-2201 2013.gada novembrī konstatēta Zviedrijā, bet decembrī - Somijā. Ģenēriskās sistēmas ietvaros viela THJ-2201 2013.gada jūlijā pakļauta kontrolei Ungārijā.

Vielas THJ-2201 un tās saturošu izstrādājumu lietošana var radīt nopietnu kaitējumu personas veselībai, bīstamību dzīvībai, kā arī apdraudējumu sabiedrības drošībai kopumā.

Tāpat, atskaitot zinātniskos pētījumus, nav norāžu par vielas THJ-2201 izmantošanu rūpniecībā vai saimnieciskajā darbībā, kā arī nav zināmas vispāratzītas vai apstiprinātas vielas ārstnieciskās vērtības vai pielietojums.

Ņemot vērā minēto, Slimību profilakses un kontroles centrs, pamatojoties uz Administratīvā procesa likuma 55.panta 2.punktu, 62.panta otrās daļas 1.punktu, 63.panta pirmās daļas 2.punktu un likuma "Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību" 4.panta otro daļu, nolemj uz laiku līdz 2015.gada 7.martam aizliegt vielas THJ-2201 un tās saturošu izstrādājumu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai izplatīšanu.

Atbilstoši likuma "Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību" 4.panta trešajai daļai šajā lēmumā minētā viela THJ-2201 un to saturošie izstrādājumi fiziskām un juridiskām personām triju darbdienu laikā no šī lēmuma spēkā stāšanās dienas jānodod Valsts policijai.

Ar šo lēmumu fiziskās un juridiskās personas tiek brīdinātas par lēmuma piespiedu izpildi.

Ja fiziskā vai juridiskā persona triju darbadienu laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas nenodod Valsts policijai vielu THJ-2201 vai tās saturošus izstrādājumus, Valsts policija vai izmeklēšanas iestāde vielu THJ-2201 vai tās saturošus izstrādājumus saskaņā ar likuma "Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību" 4.panta ceturto daļu izņem.

Saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 364.panta pirmo daļu administratīvā akta piespiedu izpildes izmaksas uzliek adresātam.

Atbilstoši likuma "Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību" 4.panta otrajai daļai šis lēmums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Šo lēmumu var apstrīdēt mēneša laikā no šā lēmuma spēkā stāšanās dienas Veselības ministrijā Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā. Lēmuma pārsūdzēšana neaptur tā izpildi.

Slimību profilakses un kontroles centra direktore I.Šmate

11.03.2014