2. Noteikumi attiecas uz institūciju, kas saskaņā ar Valsts pārvaldes iekārtas likumu atrodas Ministru kabineta institucionālā vai funkcionālā padotībā (turpmāk – institūcija), izņemot likuma "Par Latvijas valsts ģerboni" 8.2 panta pirmās daļas 1. un 2. punktā noteiktos gadījumus.
3. Vienotās vizuālās identitātes pamatelements ir Latvijas valsts ģerbonis (turpmāk – valsts ģerbonis). Valsts ģerboni lieto kopā ar institūcijas nosaukumu.
4. Ja kādas šajos noteikumos minētās valsts ģerboņa izmantošanas prasības elektroniskajos dokumentos tehniski nav iespējams piemērot, tās nepiemēro.
5. Institūcija valsts ģerboni lieto likumā "Par Latvijas valsts ģerboni" noteiktajos gadījumos un:
5.1. amatpersonu vai darbinieku apliecībās un vizītkartēs;
5.2. institūcijas mājaslapā internetā;
5.3. apbalvojumos, kas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā ir saskaņoti ar Valsts heraldikas komisiju, izņemot gadījumu, ja institūcija normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā reģistrētā valsts institūcijas apbalvojumā lieto citu ģerboni, zīmi, emblēmu vai logo;
5.4. oficiālajos izdevumos, tai skaitā publiskajā gada pārskatā;
5.5. zīmogos, ja tos lieto dokumenta juridiskā spēka nodrošināšanai;
5.6. oficiālajos ielūgumos, oficiālo vizīšu programmās, cieņas apliecinājumu kartēs, protokolārajās vizītkartēs un līdzīga rakstura reprezentācijas materiālos.
6. Valsts ģerboni attēlo, nodrošinot tā skaidru un nepārprotamu uztveramību. Ja fona vai materiāla īpatnību dēļ nepieciešams, pieļaujams ģerboņa vienkrāsas attēlojums kontūrzīmējuma veidā.
7. Valsts ģerboņa maksimālais izmērs nav ierobežots. Minimālie valsts ģerboņa pieļaujamie augstuma izmēri ir šādi:
7.1. lielajam ģerbonim – 18 mm;
7.2. papildinātajam mazajam ģerbonim – 16 mm;
7.3. mazajam ģerbonim – 13 mm.
8. Attēlojot valsts ģerboni dokumenta aizsardzībai pret viltošanu (piemēram, hologrammā, kinegrammā vai ūdenszīmē), var nepiemērot šo noteikumu 7. punktā minētos nosacījumus.
9. Valsts ģerboni attēlo atbilstoši normatīvajiem aktiem par ģerboņu heraldisko krāsu toņiem un grafiskajiem apzīmējumiem, saglabājot proporciju likuma "Par Latvijas valsts ģerboni" pielikumos ietverto valsts ģerboņa attēlu augstuma un platuma attiecībai.
10. Valsts ģerboni neattēlo:
10.1. uz tādiem maza izmēra priekšmetiem, kur valsts ģerbonis nav saskatāms vai skaidri saprotams;
10.2. vietās, kas negarantē valsts ģerbonim pienācīgu cieņu tā izmantošanas īslaicīguma un mērķa dēļ (piemēram, piezīmju papīrs, sērkociņi, pārtikas iepakojums);
10.3. tehniski viegli pārlabojamā un fiziski nenoturīgā veidā;
10.4. uz raiba fona, kas apgrūtina tā saskatīšanu.
11. Par vienotās vizuālās identitātes prasību ievērošanu atbilstoši Ministru kabineta noteiktajam institūcijas grafiskajam standartam ir atbildīgs institūcijas vadītājs.
12. Valsts ģerboņa datnes elektroniskā formā uztur un to pieejamību Ministru kabineta mājaslapā internetā nodrošina Valsts kanceleja.