Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Ministru kabineta noteikumi Nr.1043

Rīgā 2013.gada 8.oktobrī (prot. Nr.52 49.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2012.gada 28.augusta noteikumos Nr.599 "Sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas un izmantošanas kārtība"

Izdoti saskaņā ar Sabiedriskā transporta pakalpojumu
likuma
13.panta piekto un devīto daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2012.gada 28.augusta noteikumos Nr.599 "Sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas un izmantošanas kārtība" (Latvijas Vēstnesis, 2012, 147.nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 4.punktu šādā redakcijā:

"4. Pasažierim ir pienākums ievērot tīrību un kārtību sabiedriskā transportlīdzekļa salonā. Pasažierim aizliegts:

4.1. sabiedriskā transportlīdzekļa kustības laikā iekāpt tajā vai izkāpt no tā;

4.2. bojāt sabiedrisko transportlīdzekli un tā inventāru, kā arī veikt darbības, kas apdraudētu satiksmes drošību;

4.3. bez nepieciešamības iedarbināt avārijas slēdžus, bremzes un citas ierīces;

4.4. braukt smērējošā vai smakojošā apģērbā, smērēt salonu vai lietot pārtikas vai ķīmiskās preces, kas var nosmērēt salonu vai citu pasažieru apģērbu;

4.5. braukt alkoholisko dzērienu, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošo vielu iespaidā, ja pasažieris izturas rupji vai agresīvi, kā arī lietot alkoholiskos dzērienus, narkotiskās, psihotropās, toksiskās vai citas apreibinošās vielas;

4.6. apzīmēt vai aprakstīt sabiedrisko transportlīdzekli;

4.7. sabiedriskā transportlīdzekļa salonā atstāt bez uzraudzības mājas (istabas) dzīvniekus;

4.8. pārvadāt bagāžu, kura var apdraudēt pasažieru vai sabiedriskā transportlīdzekļa vadītāja drošību vai veselību vai būtiski ietekmēt pasažieru vai sabiedriskā transportlīdzekļa vadītāja ērtības un kura var traucēt sabiedriskā transportlīdzekļa ekspluatāciju vai bojāt sabiedriskā transportlīdzekļa aprīkojumu."

2. Izteikt 9.punktu šādā redakcijā:

"9. Pārvadājumiem izmanto sabiedrisko transportlīdzekli, kas ir noformēts ar maršruta zīmi un pārvadātāja nosaukumu. Minimālais maršruta zīmes izmērs ir 600 x 200 mm. Maršruta zīme ir informatīva, un tā satur šādu informāciju par pārvadājumu attiecīgajā maršrutā:

9.1. maršruta numurs (minimālais ciparu augstums ir 60 mm);

9.2. maršruta sākumpunkta un galapunkta nosaukums (minimālais burtu augstums ir 40 mm) vai tikai galapunkta nosaukums (minimālais burtu augstums ir 50 mm)."

3. Aizstāt 13.punktā skaitli un apzīmējumu "100 mm" ar skaitli un apzīmējumu "50 mm".

4. Izteikt 93.punktu šādā redakcijā:

"93. Pirmsskolas vecuma bērns sabiedriskajā transportlīdzeklī nedrīkst braukt patstāvīgi. Reģionālajos starppilsētu vai reģionālajos vietējās nozīmes maršrutos aizliegts pārvadāt pirmsskolas vecuma bērnus no pirmās līdz ceturtajai sēdvietai, ja netiek nodrošinātas normatīvajos aktos noteiktās drošības prasības ceļu satiksmē."

5. Izteikt 106.punktu šādā redakcijā:

"106. Valsts vai pašvaldības institūciju amatpersonas, pārvadātājs vai kontrolieri pasažieru un bagāžas pārvadāšanas kontroli sabiedriskajā transportlīdzeklī veic saskaņā ar šiem noteikumiem un normatīvajiem aktiem par autopārvadājumu kontroli un atbilstoši attiecīgajām amatpersonām noteiktajai kompetencei."

6. Izteikt 116.punktu šādā redakcijā:

"116. Informāciju par līgumsoda apmēru un tā izmaiņām pārvadātājs vismaz 30 dienas pirms izmaiņu stāšanās spēkā publisko plašsaziņas līdzekļos. Reģionālajos starppilsētu vai reģionālajos vietējās nozīmes maršrutos informāciju par līgumsoda apmēru izvieto arī autoostās un dzelzceļa stacijās. Pilsētas nozīmes maršrutos informāciju par līgumsoda apmēru izvieto biļešu tirdzniecības vietās."

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss

11.10.2013