Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Ministru kabineta noteikumi Nr.341

Rīgā 2013.gada 25.jūnijā (prot. Nr.36 3.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2011.gada 29.marta noteikumos Nr.245 "Noteikumi par kārtību, kādā izsniedz, pārreģistrē, aptur un anulē speciālo atļauju (licenci) patērētāju kreditēšanas pakalpojumu sniegšanai un maksā valsts nodevu par speciālās atļaujas (licences) izsniegšanu un pārreģistrāciju, kā arī prasībām kapitālsabiedrībai speciālās atļaujas (licences) saņemšanai"

Izdoti saskaņā ar Patērētāju tiesību aizsardzības likuma
8.panta 1.3 daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2011.gada 29.marta noteikumos Nr.245 "Noteikumi par kārtību, kādā izsniedz, pārreģistrē, aptur un anulē speciālo atļauju (licenci) patērētāju kreditēšanas pakalpojumu sniegšanai un maksā valsts nodevu par speciālās atļaujas (licences) izsniegšanu un pārreģistrāciju, kā arī prasībām kapitālsabiedrībai speciālās atļaujas (licences) saņemšanai" (Latvijas Vēstnesis, 2011, 53., 114., 151.nr.; 2012, 154.nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 28.punktu šādā redakcijā:

"28. Speciālās atļaujas (licences) darbības laikā kapitālsabiedrībai ir pienākums divas reizes gadā - līdz 1.martam un 1.septembrim - iesniegt Patērētāju tiesību aizsardzības centrā šādu informāciju (par katru kredīta veidu atsevišķi):

28.1. ar patērētājiem noslēgto jauno kreditēšanas līgumu skaits iepriekšējā pusgadā;

28.2. patērētājiem no jauna izsniegto kredītu kopējā summa iepriekšējā pusgadā;

28.3. patērētājiem izsniegto kredītu kredītportfeļa summa iepriekšējā pusgada beigās;

28.4. ar patērētājiem noslēgto jauno kreditēšanas līgumu procentu likme iepriekšējā pusgadā;

28.5. to kredītu apjoms (skaits un summa) iepriekšējā pusgada beigās, kuriem patērētāji kavējuši maksājumus, dalījumā pēc maksājumu kavējuma termiņa;

28.6. cita informācija pēc Patērētāju tiesību aizsardzības centra pieprasījuma, kas nepieciešama normatīvajos aktos noteikto funkciju izpildei vai tirgus attīstības tendenču noteikšanai, saprātīgā termiņā iepriekš brīdinot par to kapitālsabiedrību."

2. Papildināt III nodaļu ar 28.1 punktu šādā redakcijā:

"28.1 Patērētāju tiesību aizsardzības centrs ir tiesīgs noteikt formu, kādā sniedzama šo noteikumu 28.punktā minētā informācija."

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis

Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts

16.07.2013