Ministru kabineta noteikumi Nr.371
Rīgā 2013.gada 9.jūlijā (prot. Nr.39 24.§)
Izdoti saskaņā
ar likuma "Par īpaši aizsargājamām dabas
teritorijām"
14.panta otro daļu un 17.panta otro daļu
Izdarīt Ministru kabineta 2009.gada 30.jūnija noteikumos Nr.668 "Dabas lieguma "Daugava pie Kaibalas" individuālie aizsardzības un izmantošanas noteikumi" (Latvijas Vēstnesis, 2009, 104.nr.) šādus grozījumus:
1. Aizstāt noteikumu tekstā vārdus "reģionālā vides pārvalde" (attiecīgā locījumā) ar vārdiem "Dabas aizsardzības pārvalde" (attiecīgā locījumā).
2. Papildināt I nodaļu ar 5.1 punktu šādā redakcijā:
"5.1 Dabas aizsardzības pārvalde, izsniedzot rakstisku atļauju šajos noteikumos minētajām darbībām, izmanto dabas aizsardzības plānā ietverto informāciju un jaunāko pieejamo informāciju par īpaši aizsargājamām sugām un biotopiem dabas lieguma teritorijā. Dabas aizsardzības pārvaldes atļauja nav nepieciešama šo noteikumu 6.5.1., 6.5.2., 7.2.apakšpunktā un 8.punktā minētajām darbībām, kurām saskaņā ar normatīvajiem aktiem par ietekmes uz vidi novērtējumu Valsts vides dienests izsniedz tehniskos noteikumus vai veic sākotnējo ietekmes uz vidi novērtējumu."
3. Izteikt 6.2.apakšpunktu šādā redakcijā:
"6.2. laikposmā no 1.marta līdz 1.maijam pārvietoties ar jebkādiem motorizētiem ūdenstransporta līdzekļiem ar ieslēgtu motoru, izņemot gadījumus, ja pārvietošanās ir saistīta ar šo teritoriju uzraudzību, valsts aizsardzības uzdevumu veikšanu vai glābšanas un meklēšanas darbiem;".
4. Izteikt 6.5.apakšpunktu šādā redakcijā:
"6.5. veikt darbības, kuru rezultātā tiek mainīta zemes lietošanas kategorija, izņemot gadījumus, ja ir saņemta Dabas aizsardzības pārvaldes rakstiska atļauja:
6.5.1. inženierkomunikāciju un citu inženierbūvju rekonstrukcijai;
6.5.2. publiski pieejamu izziņas, atpūtas un tūrisma infrastruktūras objektu ierīkošanai šo noteikumu 2.pielikumā norādītajās vietās;
6.5.3. īpaši aizsargājamo biotopu un īpaši aizsargājamo sugu dzīvotņu atjaunošanai;
6.5.4. dabiski apmežojušās vai pirms dabas lieguma izveidošanas apmežotas zemes lietošanas kategorijas maiņai uz zemes lietošanas kategoriju "mežs" vai "krūmājs";".
5. Izteikt 6.7.apakšpunktu šādā redakcijā:
"6.7. pārvietoties ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem, tai skaitā automašīnām, traktortehniku, motocikliem, tricikliem, kvadricikliem un mopēdiem, kā arī ar dzīvniekiem un pajūgiem ārpus ceļiem un dabiskām brauktuvēm, izņemot pārvietošanos ar velosipēdiem, kā arī gadījumus, ja pārvietošanās notiek pa teritorijas apmeklētājiem speciāli izveidotiem maršrutiem vai pārvietošanās ir saistīta ar šo teritoriju apsaimniekošanu, uzraudzību, valsts aizsardzības uzdevumu veikšanu vai glābšanas un meklēšanas darbiem;".
6. Izteikt 6.9. un 6.10.apakšpunktu šādā redakcijā:
"6.9. kurināt ugunskurus ārpus speciāli ierīkotām vietām, kuras nodrošina uguns tālāku neizplatīšanos, izņemot ugunskurus pagalmos un ugunskurus ciršanas un niedru pļaušanas atlieku sadedzināšanai atbilstoši ugunsdrošību un ugunsdzēsību regulējošiem normatīvajiem aktiem;
6.10. rīkot autosacensības, motosacensības, velosacensības, ūdensmotosporta un ūdensslēpošanas sacensības, kā arī rallijus, treniņbraucienus un izmēģinājuma braucienus, Nacionālo bruņoto spēku, civilās aizsardzības un zemessargu mācības, izņemot ūdensmotosporta un ūdensslēpošanas sacensības laikposmā no 1.jūlija līdz 1.martam Daugavas dziļūdens zonā (vieta, kuras dziļums ir lielāks par 2,5 metriem (ārpus virsūdens un peldlapu ūdensaugu joslas) un kura norādīta šo noteikumu 2.pielikumā), ja ir saņemta Dabas aizsardzības pārvaldes rakstiska atļauja;".
7. Izteikt 6.16.apakšpunktu šādā redakcijā:
"6.16. ierīkot lauksaimniecības dzīvnieku - ierobežotā platībā turētu savvaļas sugu dzīvnieku - audzētavas, kā arī iežogotas platības savvaļas sugu dzīvnieku turēšanai nebrīvē, izņemot minēto audzētavu un iežogoto platību ierīkošanu pagalmos un dārzos;".
8. Izteikt 6.19.apakšpunktu šādā redakcijā:
"6.19. no 15.marta līdz 31.jūlijam veikt mežsaimniecisko darbību un krūmu ciršanu, izņemot meža nekoksnes vērtību ieguvi, meža ugunsdrošības un ugunsdzēsības pasākumus, meža atjaunošanu ar rokas darbarīkiem un bīstamo koku (koku, kas apdraud cilvēku dzīvību un veselību, tuvumā esošās ēkas vai infrastruktūras objektus) ciršanu un novākšanu;".
9. Izteikt 6.21.apakšpunktu šādā redakcijā:
"6.21. atzarot augošus kokus mežaudzēs, izņemot koku atzarošanu skatu punktu ierīkošanai un uzturēšanai, elektropārvades un citu lineāro komunikāciju uzturēšanai, kā arī satiksmes drošībai uz ceļiem;".
10. Izteikt 7.2.apakšpunktu šādā redakcijā:
"7.2. ierīkot publiski pieejamus dabas tūrisma un izziņas infrastruktūras objektus (piemēram, takas, skatu torņus, maršrutus, atpūtas vietas, ugunskuru vietas, telšu vietas, stāvlaukumus, apmeklētāju centrus un informācijas centrus)."
11. Izteikt 8., 9. un 10.punktu šādā redakcijā:
"8. Dabas lieguma teritorijā atļauts ierīkot jaunas ūdenstransporta līdzekļu piestātnes, ja ir saņemta Dabas aizsardzības pārvaldes rakstiska atļauja. Atļauju izsniedz, pamatojoties uz putnu sugu aizsardzības jomā sertificēta eksperta (eksperts, kurš ir tiesīgs sniegt atzinumu par attiecīgo sugu grupu, sugu un biotopu grupu saskaņā ar sugu un biotopu aizsardzības jomas ekspertu darbību regulējošajiem normatīvajiem aktiem) atzinumu.
9. Dabas lieguma teritorijā atļauta koku ciršana sanitārajā cirtē, ja ir saņemts Valsts meža dienesta sanitārais atzinums (arī tad, ja mežaudzes šķērslaukums ir lielāks par kritisko šķērslaukumu). Šādā gadījumā Valsts meža dienests koku ciršanas apliecinājumu izsniedz pēc Dabas aizsardzības pārvaldes pozitīva atzinuma saņemšanas. Veicot sanitāro cirti, saglabā visus augtspējīgos kokus un ievēro Dabas aizsardzības pārvaldes atzinumā noteiktās prasības.
10. Šo noteikumu 2.pielikumā norādītajā teritorijā visu gadu aizliegts pārvietoties ar jebkādiem motorizētiem ūdenstransporta līdzekļiem ar ieslēgtu motoru, izņemot gadījumus, ja pārvietošanās ir saistīta ar šo teritoriju uzraudzību, valsts aizsardzības uzdevumu veikšanu vai glābšanas un meklēšanas darbiem."
12. Papildināt 14. un 15.punktu aiz vārdiem "zinātnisko pētījumu veikšanai" ar vārdiem "un cilvēku glābšanas un meklēšanas darbiem".
Ministru prezidenta vietā -
aizsardzības ministrs Artis Pabriks
Vides aizsardzības un
reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs