Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Ministru kabineta noteikumi Nr.133

Rīgā 2013.gada 12.martā (prot. Nr.14 24.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2011.gada 12.jūlija noteikumos Nr.566 "Kārtība, kādā apmāca fiziskās personas, kas veic lauksaimniecības dzīvnieku vērtēšanu, pārraudzību, mākslīgo apsēklošanu, olšūnu un embriju transplantāciju, un kārtība, kādā šīm personām izsniedz un anulē sertifikātus un apliecības"

Izdoti saskaņā ar Ciltsdarba un dzīvnieku audzēšanas likuma
13.panta piekto daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2011.gada 12.jūlija noteikumos Nr.566 "Kārtība, kādā apmāca fiziskās personas, kas veic lauksaimniecības dzīvnieku vērtēšanu, pārraudzību, mākslīgo apsēklošanu, olšūnu un embriju transplantāciju, un kārtība, kādā šīm personām izsniedz un anulē sertifikātus un apliecības" (Latvijas Vēstnesis, 2011, 117.nr.) šādus grozījumus:

1. Aizstāt 2.punktā vārdus "Valsts aģentūras "Lauksaimniecības datu centrs"" ar vārdiem "Lauksaimniecības datu centra".

2. Papildināt noteikumus ar 4.1 un 4.2 punktu šādā redakcijā:

"4.1 Tiesības saņemt sertifikātu kažokzvēru, medus bišu (Apis mellifera L.), ierobežotās platībās turētu savvaļas sugu dzīvnieku un trušu mākslīgajā apsēklošanā ir arī tādai fiziskai personai, kurai ir vismaz vidējā izglītība, kā arī organizācijas izsniegts apliecinājums par praktisko iemaņu apgūšanu attiecīgā lauksaimniecības dzīvnieka mākslīgajā apsēklošanā un kura ir apguvusi 32 stundu teorētiskās apmācības kursu, kas ietver šādas tēmas:

4.1 1. lauksaimniecības dzīvnieku audzēšanas un ciltsdarba pamati;

4.1 2. lauksaimniecības dzīvnieku izcelšanās un šķirnes;

4.1 3. ganāmpulku un lauksaimniecības dzīvnieku reģistrēšana un dzīvnieku apzīmēšana;

4.1 4. lauksaimniecības dzīvnieku anatomija un fizioloģija;

4.1 5. lauksaimniecības dzīvnieku labturība, veterinārās prasības un pirmās palīdzības sniegšana lauksaimniecības dzīvniekiem.

4.2 Fiziskā persona šo noteikumu 4.1 punktā minēto teorētiskās apmācības kursu apgūst izglītības iestādē vai datu centrā. Pēc minētā kursa pabeigšanas izglītības iestāde vai datu centrs fiziskai personai izsniedz teorētiskās apmācības apliecinošu dokumentu."

3. Izteikt 10.1.apakšpunktu šādā redakcijā:

"10.1. iesniegumu papīra vai elektroniska dokumenta formā;".

4. Izteikt 10.3.apakšpunktu šādā redakcijā:

"10.3. šo noteikumu 4.1.2., 4.2.2. vai 4.3.2.apakšpunktā minēto apliecinājumu par praktisko iemaņu apgūšanu attiecīgajā darbības jomā vai šo noteikumu 4.1 punktā minēto apliecinājumu par praktisko iemaņu apgūšanu attiecīgā lauksaimniecības dzīvnieka mākslīgajā apsēklošanā un šo noteikumu 4.2 punktā minētās teorētiskās apmācības apliecinoša dokumenta kopiju (izņemot šo noteikumu 4.4.apakšpunktā minēto fizisko personu)."

5. Izteikt 33.1.apakšpunktu šādā redakcijā:

"33.1. iesniegumu papīra vai elektroniska dokumenta formā;".

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Zemkopības ministre L.Straujuma

15.03.2013