Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi Tiesu izpildītāju likumā

Izdarīt Tiesu izpildītāju likumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 2002, 23.nr.; 2003, 23.nr.; 2004, 20.nr.; 2006, 2.nr.; 2008, 3.nr.; Latvijas Vēstnesis, 2011, 26., 65.nr.) šādus grozījumus:

1. Aizstāt 31.pantā vārdus "attiecīgajai Valsts ieņēmumu dienesta reģionālās iestādes nodaļai" ar vārdiem "Valsts ieņēmumu dienestam".

2. Izteikt 71.panta trešo daļu šādā redakcijā:

"(3) Zvērinātam tiesu izpildītājam nav tiesību atteikties pieņemt izpildei izpildu dokumentu vai notariālā akta par mantojuma lietas izbeigšanu izrakstu, kas saskaņā ar Civilprocesa likumu ir piekritīgs viņa iecirknim."

3. Papildināt 73.pantu ar trešo daļu šādā redakcijā:

"(3) Zvērināts tiesu izpildītājs pārņem mantu, kas atzīta par bezmantinieku mantu un ir piekritīga valstij, nodrošina tās pārvaldīšanu, apsardzību un realizāciju, kā arī uz šo mantu pieteikto kreditoru pretenziju apmierināšanu. Kārtību, kādā zvērināts tiesu izpildītājs nodrošina bezmantinieku mantas pārvaldīšanu, apsardzību, novērtēšanu, atsavināšanu, kreditoru pretenziju apmierināšanu, realizācijas ieņēmumu sadalīšanu, tai skaitā zvērināta tiesu izpildītāja un zvērināta notāra izdevumu un amata atlīdzības segšanu, vai to ieskaitīšanu valsts budžetā, kā arī noteic drošības naudas apmēru, nosaka Ministru kabinets. Ministru kabinets noteic tiesu izpildītāja rīcību ar bezmantinieku mantu arī gadījumā, ja bezmantinieku manta netiek atsavināta."

4. Aizstāt 135.panta otrajā daļā vārdus "attiecīgajai Valsts ieņēmumu dienesta reģionālajai iestādei" ar vārdiem "Valsts ieņēmumu dienestam".

5. Izteikt 156.1 panta trešo daļu šādā redakcijā:

"(3) Izpildu lietu reģistra pārzinis un turētājs ir Tiesu administrācija."

6. Aizstāt 162.pantā vārdus "Valsts arhīvu ģenerāldirekciju" ar vārdiem "Latvijas Nacionālo arhīvu".

7. Aizstāt 163.pantā vārdus "likumu "Par arhīviem"" ar vārdiem "Arhīvu likumu".

Likums stājas spēkā 2013.gada 1.jūlijā.

Likums Saeimā pieņemts 2013.gada 17.janvārī.

Valsts prezidents A.Bērziņš

Rīgā 2013.gada 30.janvārī

01.07.2013