Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Ministru kabineta noteikumi Nr.38

Rīgā 2013.gada 15.janvārī (prot. Nr.3 32.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2010.gada 30.marta noteikumos Nr.311 "Noteikumi par valsts vai pašvaldību kapitālsabiedrību valdes locekļu skaitu, padomes un valdes locekļa, pašvaldības kapitāla daļu turētāja pārstāvja un atbildīgā darbinieka atlīdzību"

Izdoti saskaņā ar likuma "Par valsts un pašvaldību
kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām
"
14.panta sesto daļu, 36.1 panta otro daļu,
61.panta pirmo un trešo daļu, 94.panta pirmo daļu,
96.panta otro daļu, 98.21 panta otro daļu
un pārejas noteikumu 45., 46. un 47.punktu

Izdarīt Ministru kabineta 2010.gada 30.marta noteikumos Nr.311 "Noteikumi par valsts vai pašvaldību kapitālsabiedrību valdes locekļu skaitu, padomes un valdes locekļa, pašvaldības kapitāla daļu turētāja pārstāvja un atbildīgā darbinieka atlīdzību" (Latvijas Vēstnesis, 2010, 53., 71.nr.; 2012., 194.nr.) šādus grozījumus:

1. Papildināt noteikumus ar 6.1 un 6.2 punktu šādā redakcijā:

"6.1 Ja saskaņā ar šo noteikumu 6.punktu tādas kapitālsabiedrības valdes priekšsēdētājs, kuras iepriekšējā gada neto apgrozījums pārsniedz 40 miljonus latu vai kura darbojas atbilstoši Finanšu instrumentu tirgus likumam, saņem arī mēnešalgu par papildu amata pienākumu izpildi kapitālsabiedrībā, tā kopējais atlīdzības apmērs nedrīkst pārsniegt Centrālās statistikas pārvaldes oficiālajā statistikas paziņojumā publicēto valstī strādājošo iepriekšējā gada mēneša vidējās darba samaksas apmēru, kas noapaļots pilnos latos un kam piemērots koeficients, kas nav lielāks par 10, un atalgojuma īpatsvars par valdes priekšsēdētāja amata pienākumu izpildi kopējā atlīdzībā nav mazāks par 60 % no kopējās atlīdzības.

6.2 Šo noteikumu 6.1 punktā minētā koeficienta noteikšanā ņem vērā šādus kritērijus:

6.2 1. vidējais atalgojums nozarē un līdzīga lieluma (neto apgrozījums, bilances kopsumma, darbinieku skaits) kapitālsabiedrību valdes locekļu vidējais atalgojuma līmenis;

6.2 2. kapitālsabiedrības darbības rezultāti iepriekšējā pārskata gadā;

6.2 3. vidēja termiņa darbības stratēģijas izpilde un kapitālsabiedrības darbības rezultāti saskaņā ar definētajiem ekonomiskajiem un specifiskajiem (nozares politikas) mērķiem."

2. Papildināt noteikumus ar 7.2 un 7.3 punktu šādā redakcijā:

"7.2 Ja uz kapitālsabiedrības valdes locekli attiecas šo noteikumu 6.punktā minētie izņēmumi, kapitālsabiedrības valdes loceklim, kurš saņem arī mēnešalgu par papildu amata pienākumu izpildi kapitālsabiedrībā, kopējā atlīdzība nedrīkst pārsniegt 90 procentus no valdes priekšsēdētāja kopējās atlīdzības, kas noteikta saskaņā ar šo noteikumu 6.1 punktu, un atalgojuma īpatsvars par valdes locekļa amata pienākuma izpildi kopējā atlīdzībā nav mazāks par 60 % no kopējās atlīdzības.

7.3 Šo noteikumu 7.2 punktā minētā procentuālā apmēra noteikšanā ņem vērā attiecīgā valdes locekļa ieguldījumu šo noteikumu 6.2 punktā minēto kritēriju izpildē."

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Finanšu ministrs A.Vilks

18.01.2013