Darbības ar dokumentu

Precizējot iepriekš publicēto

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2012.gada 21.novembra lēmuma Nr. 1/15 "Noteikumi par tirgus analīzei nepieciešamās informācijas apjomu un iesniegšanas kārtību" ("Latvijas Vēstnesis", 28.11.2012., 187.nr.) 2.pielikuma 16.punkta redakcija ir šāda:

"16.

Interneta piekļuves pakalpojumi: Ieņēmumi          
   

LVL

LVL

 

LVL

LVL

   

2010 g.

2010 g.

 

2011 g.

2011 g.

  Ieņēmumi no interneta piekļuves pakalpojumu sniegšanas izmantojot DSL līnijas, kas tiek nodrošinātas izmantojot:

Latvijas teritorija

Rīga

 

Latvijas teritorija

Rīga

  - Savu tīklu          
  - Pilnīgu piekļuvi abonentlīnijai          
  - Kopēju piekļuvi abonentlīnijai          
  - Piekļuvi datu plūsmai          
  - Tālāk pārdošanu (pārpārdošana)          
  Ieņēmumi no interneta piekļuves pakalpojumu sniegšanas izmantojot piekļuves līnijas, kas tiek nodrošinātas izmantojot:          
  - Kabeļa modemu          
  - Fiksēto bezvadu piekļuvi[1]          
  - Satelītu          
  - Ethernet protokolu          
  - WIFI bezvadu interneta pieslēguma punktus          
  - 2G, 3G          
  - 4G          
  - Citus (norādīt)[2]          
  Ieņēmumi no interneta piekļuves pakalpojumu sniegšanas izmantojot NGA[3]līnijas, kas tiek nodrošinātas izmantojot:          
  - VDSL[4]          
  - FTTH[5]          
  - FTTB + Ethernet + LAN[6]          
  - Kabelis NGA[7]          
  - Cits NGA (norādīt)[8]          

[1] Interneta platjoslas savienojumi, izmantojot fiksēto bezvadu piekļuvi. Publiski pieejamie WIFI piekļuves punkti netiek skaitīti.

[2] Ieņēmumi no platjoslas piekļuves pakalpojumu sniegšanas, izmantojot jebkādu citu tehnoloģiju (piemēram, nomātās līnijas), izņemot nākamās paaudzes piekļuves (NGA) tīklu.

[3] Vadu piekļuves tīkli, kas pilnībā vai daļēji sastāv no optiskās šķiedras elementiem un/vai kas spēj nodrošināt platjoslas piekļuves pakalpojumus ar uzlabotiem parametriem (piemēram, lielāku caurlaidspēju) salīdzinājumā ar tiem, ko nodrošina ar esošajiem vara kabeļu tīkliem.

[4] Very High Speed Digital Subscriber Line - ļoti ātrdarbīga abonenta ciparlīnija, kur tiek izmantots vara tīkls piekļuves daļā. Tipiska fiziskā tīkla saskarne piegādes punktā abonenta mājā varētu būt RJ-11 tipa konektors. Optiskās šķiedras kabeļu nodrošināšana līdz sadales skapim (FTTN) + VDSL šajā kategorijā arī ir jāiekļauj.

[5] Fiber to the home jeb optiskās šķiedras kabeļu nodrošināšana līdz galalietotājam. Šajā kategorijā jānorāda ieņēmumi no pakalpojuma sniegšanas, izmantojot tādas piekļuves līnijas, kur optiskās šķiedras kabelis šķērso abonenta telpu robežu un tiek pabeigts: telpu iekšienē vai abonenta telpas ārējā sienā, vai ne tālāk kā 2 metrus no abonenta telpas ārējās sienas. Šī FTTH definīcija neiekļauj tādu arhitektūru, kur optiskās šķiedras nodrošināšana tiek pabeigta publiskās vai privātās teritorijās nesasniedzot telpas.

[6] Fiber to the building jeb optiskās šķiedras kabeļu nodrošināšana līdz ēkai, t.i., kad optiskās šķiedras kabelis sasniedz ēkas robežu, piemēram, daudzdzīvokļu mājas pagrabu un beigu savienojums (no ēkas robežas līdz abonenta telpām) tiek nodrošināts ar citu tehnoloģiju, kas nav optiskā šķiedra.

[7] Ļoti ātrdarbīga datu pārraide pa eksistējošām koaksiālo kabeļu TV tīklu līnijām. Tipiska fiziskā tīkla saskarne piegādes punktā abonenta mājā varētu būt F tipa konektors.

[8] Šai kategorijā jāiekļauj ieņēmumi no pakalpojumu sniegšanas izmantojot līnijas, ar kurām tiek nodrošināts datu pārraides ātrums vismaz 30 Mbit/s. Šis ātruma ierobežojums neattiecas uz citām NGA kategorijām (VDSL, FTTH, FTTB, kabelis NGA)."

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas izpilddirektors J.Bunkšs

29.11.2012