Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Ministru kabineta noteikumi Nr.422

Rīgā 2012.gada 19.jūnijā (prot. Nr.34 14.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2011.gada 21.jūnija noteikumos Nr.474 "Liellopu, cūku, aitu, kazu un zirgu vaislinieku, to spermas, olšūnu un embriju sertifikācijas kārtība"

Izdoti saskaņā ar Ciltsdarba un dzīvnieku audzēšanas likuma
7.panta otrās daļas 5.punktu

Izdarīt Ministru kabineta 2011.gada 21.jūnija noteikumos Nr.474 "Liellopu, cūku, aitu, kazu un zirgu vaislinieku, to spermas, olšūnu un embriju sertifikācijas kārtība" (Latvijas Vēstnesis, 2011, 99.nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 3. un 4.punktu šādā redakcijā:

"3. Vaislinieka un tā vaislas materiāla sertifikātu izsniedz organizācija, kas īsteno attiecīgo ciltsdarba programmu. Sertifikātā norāda:

3.1. vaislinieka vai vaislinieka, no kura iegūts vaislas materiāls, sugu, šķirni, identifikācijas numuru, ciltsgrāmatas numuru, izcelsmi (valsts, saimniecība);

3.2. vaislinieka vai vaislas materiāla izmantošanas vietu - ganāmpulka reģistrācijas numuru vai izmantošanas teritoriju, ja vaislinieku vai vaislas materiālu sertificē izmantošanai visā Latvijas teritorijā;

3.3. izsniedzēja juridisko nosaukumu un reģistrācijas numuru Uzņēmumu reģistrā;

3.4. sertifikāta derīguma termiņu, izsniegšanas datumu, izsniedzēja pilnvarotas personas vārdu, uzvārdu, amatu un parakstu (elektroniska dokumenta formā sagatavotiem sertifikātiem - atzīmi, ka dokuments ir elektroniski parakstīts ar drošu elektronisko parakstu un satur laika zīmogu).

4. Vaislinieka un vaislas materiāla sertifikāta derīguma termiņu nosaka uz laiku, kas nav mazāks par gadu, vai uz pārbaudes laiku, kurā iegūst ciltsvērtības novērtējumu."

2. Izteikt 5.3.apakšpunktu šādā redakcijā:

"5.3. attiecībā uz liellopiem un zirgiem - testēšanas pārskatu, kas apstiprina vaislinieka izcelsmi (asins analīzes rezultātus vai DNS analīzes rezultātus), kā arī testēšanas pārskatus, kas apstiprina vaislinieka tēva un mātes izcelsmi, ja iepriekš šādas analīzes nav veiktas."

3. Izteikt 8.punktu šādā redakcijā:

"8. Ja vaislinieka ciltsvērtības novērtējums atbilst ciltsdarba programmā noteiktajām prasībām, organizācija pagarina sertifikāta derīguma termiņu."

4. Aizstāt 10.punktā vārdu "Latvijas" ar vārdu "Lauksaimniecības".

5. Svītrot 1.pielikumu.

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Zemkopības ministre L.Straujuma

27.06.2012