Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Ministru kabineta noteikumi Nr.352

Rīgā 2012.gada 22.maijā (prot. Nr.28 17.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2008.gada 2.jūnija noteikumos Nr.394 "Alkohola, narkotisko, psihotropo vai toksisko vielu ietekmes pārbaudes kārtība"

Izdoti saskaņā ar Ārstniecības likuma 60.1 pantu, likuma
"Par policiju" 12.panta pirmās daļas 17.punktu un
Valsts probācijas dienesta likuma 25.panta piekto daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2008.gada 2.jūnija noteikumos Nr.394 "Alkohola, narkotisko, psihotropo vai toksisko vielu ietekmes pārbaudes kārtība" (Latvijas Vēstnesis, 2008, 88.nr.; 2009, 204.nr.; 2011, 154.nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 8.punktu šādā redakcijā:

"8. Alkohola koncentrāciju izelpotajā gaisā personām pārbauda:

8.1. Valsts policijas, pašvaldības policijas vai Valsts robežsardzes darbinieks, lai apstiprinātu vai atspēkotu likumpārkāpuma faktu vai objektīvi izskatītu lietu par likumpārkāpuma izdarīšanu;

8.2. Valsts probācijas dienesta amatpersona:

8.2.1. Valsts probācijas dienestā vai piespiedu darba izpildes vietā kriminālsoda - piespiedu darbs - izciešanas laikā;

8.2.2. Valsts probācijas dienestā tiesas noteiktajā pārbaudes vai neizciestā soda daļas laikā vai probācijas uzraudzības laikā, kā arī jebkurā vietā, ja probācijas klientam noteikts alkohola lietošanas ierobežojums;

8.2.3. probācijas programmas īstenošanas vietā."

2. Izteikt 5.pielikuma 8.punktu šādā redakcijā:

"8. Pēc laboratoriskiem izmeklējumiem atlikušo izmeklējamā materiāla parauga daļu hermētiski aizvāko un iespējamiem kontroles izmeklējumiem 35 dienas glabā ledusskapī, kur temperatūra nav augstāka par 4 °C. Pēc minētā termiņa materiāla paraugu iznīcina un sastāda norakstīšanas aktu. Ja ir saņemts šo noteikumu 6. vai 7.punktā minētās personas pamatots iesniegums, materiāla parauga glabāšanas termiņu pagarina līdz 70 dienām no materiāla parauga ņemšanas dienas un materiāla paraugu ievieto saldējamā kamerā."

3. Izteikt 5.pielikuma 19.punktu šādā redakcijā:

"19. Konteinerus un vakutainerus ar materiāla paraugiem 35 dienas no materiāla parauga ņemšanas dienas glabā ledusskapī, kur temperatūra nav augstāka par 4 °C. Pēc minētā termiņa materiāla paraugu iznīcina un sastāda norakstīšanas aktu. Ja ir saņemts šo noteikumu 6. vai 7.punktā minētās personas pamatots iesniegums, materiāla parauga glabāšanas termiņu pagarina līdz 70 dienām no materiāla parauga ņemšanas dienas un materiāla paraugu ievieto saldējamā kamerā."

Ministru prezidenta vietā -
labklājības ministre I.Viņķele

Tieslietu ministrs G.Bērziņš

25.05.2012