Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Ministru kabineta noteikumi Nr.305

Rīgā 2012.gada 2.maijā (prot. Nr.24 8.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2010.gada 21.jūnija noteikumos Nr.552 "Ielūgumu apstiprināšanas un uzaicinājumu noformēšanas kārtība"

Izdoti saskaņā ar Imigrācijas likuma 3.panta trešo daļu un 13.panta pirmo daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2010.gada 21.jūnija noteikumos Nr.552 "Ielūgumu apstiprināšanas un uzaicinājumu noformēšanas kārtība" (Latvijas Vēstnesis, 2010, 100.nr.; 2011, 19.nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 2.1. un 2.2.apakšpunktu šādā redakcijā:

"2.1. pilngadīgs Latvijas pilsonis vai Latvijas nepilsonis;

2.2. pilngadīgs ārzemnieks, kuram ir derīga pastāvīgās uzturēšanās atļauja Latvijas Republikā;".

2. Izteikt 2.6.apakšpunktu šādā redakcijā:

"2.6. Latvijas Republikā reģistrēta juridiska persona vai ārvalstu juridiska persona, kurai ir Latvijas Republikā reģistrēta pilnvarotā persona."

3. Izteikt 7.2.4.apakšpunktu šādā redakcijā:

"7.2.4. apliecinājums, ka juridiskā persona ir reģistrējusies kā nodokļu maksātāja un veikusi nodokļu, nodevu un citu obligāto maksājumu iemaksu budžetā vai attiecīgo maksājumu termiņi ir pagarināti (atlikti, sadalīti) nodokļu jomu reglamentējošajos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un juridiskā persona veic maksājumus saskaņā ar nodokļu administrācijas lēmumu (samaksas grafiku), izņemot gadījumu, ja nodokļu administrācijas lēmuma izpilde ir apturēta uz pirmstiesas izskatīšanas laiku;".

4. Izteikt 9.2.8.apakšpunktu šādā redakcijā:

"9.2.8. darba laiks stundās nedēļā. Šo informāciju nenorāda, apstiprinot ielūgumu komercreģistrā reģistrētam valdes vai padomes loceklim, prokūristam, administratoram, likvidatoram vai personālsabiedrības biedram, kam ir tiesības pārstāvēt personālsabiedrību, vai personai, kura pilnvarota pārstāvēt komersantu (ārvalsts komersantu) darbībās, kas saistītas ar filiāli;".

5. Izteikt 9.2.11. un 9.2.12.apakšpunktu šādā redakcijā:

"9.2.11. apliecinājums, ka uzaicinātājs ir reģistrējies kā nodokļu maksātājs un veicis nodokļu, nodevu un citu obligāto maksājumu iemaksu budžetā vai attiecīgo maksājumu termiņi ir pagarināti (atlikti, sadalīti) nodokļu jomu reglamentējošajos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un uzaicinātājs veic maksājumus saskaņā ar nodokļu administrācijas lēmumu (samaksas grafiku), izņemot gadījumu, ja nodokļu administrācijas lēmuma izpilde ir apturēta uz pirmstiesas izskatīšanas laiku;

9.2.12. apliecinājums, ka uzaicinātājs ir informēts, ka uzaicinātajam ārzemniekam ir pienākums, pirmo reizi ieceļojot Latvijas Republikā, triju darbdienu laikā pēc ieceļošanas vērsties pārvaldē darba atļaujas pieprasīšanai. Šo informāciju nenorāda, apstiprinot ielūgumu komercreģistrā reģistrētam valdes vai padomes loceklim, prokūristam, administratoram, likvidatoram vai personālsabiedrības biedram, kam ir tiesības pārstāvēt personālsabiedrību, vai personai, kura pilnvarota pārstāvēt komersantu (ārvalsts komersantu) darbībās, kas saistītas ar filiāli;".

6. Papildināt noteikumus ar 9.4.1 apakšpunktu šādā redakcijā:

"9.4.1 ja paredzēts fizisku personu nodarbināt uz uzņēmuma līguma pamata, iesniedz Latvijas vai ārvalstu nodokļu administrācijas apstiprinātu dokumentu, kas apliecina, ka fiziskā persona ir reģistrējusies kā nodokļu maksātāja un veikusi nodokļu, nodevu un citu obligāto maksājumu iemaksu budžetā vai attiecīgo maksājumu termiņi ir pagarināti (atlikti, sadalīti) nodokļu jomu reglamentējošajos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un persona veic maksājumus saskaņā ar nodokļu administrācijas lēmumu (samaksas grafiku), izņemot gadījumu, ja nodokļu administrācijas lēmuma izpilde ir apturēta uz pirmstiesas izskatīšanas laiku;".

7. Papildināt noteikumus ar 31.3.2.1 apakšpunktu šādā redakcijā:

"31.3.2.1 dzimums;".

8. Aizstāt 36.punktā vārdus un skaitļus "no 2011.gada 1.decembra" ar vārdiem un skaitļiem "no 2014.gada 2.janvāra".

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Iekšlietu ministrs R.Kozlovskis

09.05.2012