1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā Valsts policija dienesta lietošanai veido:
1.1. ieroču kolekciju salīdzinošās izpētes vajadzībām, apkopojot tajā ieročus, kas iegādāti vai dāvināti, konfiscēti vai atsavināti, ieskaitot pašizgatavotus, nelikumīgi pārveidotus vai aizliegtus ieročus (turpmāk – ieroču kolekcija);
1.2. to Latvijā reģistrēto vītņstobra šaujamieroču (izņemot Nacionālo bruņoto spēku šaujamieročus) ložu un čaulu kontrolkolekciju, kuru kalibrs nav lielāks par 12,7 milimetriem (0,5 collām) (turpmāk – ložu un čaulu kontrolkolekcija), kā arī ložu un čaulu kontrolkolekcijas glabāšanas kārtību;
1.3. Latvijā klasificēto šaujamieroču un munīcijas (izņemot Nacionālo bruņoto spēku šaujamieročus un munīciju) paraugu kolekciju (turpmāk – ieroču un munīcijas paraugu kolekcija).
2. Ieročus, munīciju, lodes un čaulas ieroču kolekcijā, ložu un čaulu kontrolkolekcijā un ieroču un munīcijas paraugu kolekcijā iekļauj ar Valsts policijas lēmumu.
3. Pēc kontrolšāviena izdarīšanas no katra vītņstobra šaujamieroča iegūtās lodes un čaulas ievieto un glabā atsevišķā iesaiņojumā, uz kura norādīta šaujamieroča marka, modelis, numurs un kontrolšāviena datums.
5. Ložu un čaulu kontrolkolekcijā iekļautās lodes un čaulas, kas iegūtas pēc kontrolšāviena izdarīšanas, Valsts policija glabā līdz atkārtotam kontrolšāvienam ar attiecīgo vītņstobra šaujamieroci. Pēc atkārtota kontrolšāviena izdarīšanas lodes un čaulas no iepriekšējās kontrolšaušanas iznīcina.
6. Ložu un čaulu kontrolkolekciju glabā atsevišķās, izolētās, ugunsdrošības noteikumiem atbilstošās, ar apsardzes un ugunsdzēsības signalizācijas iekārtu aprīkotās telpās. Telpu sienas, griestus, grīdu, durvis un logus nodrošina pret nepiederošu personu neatļautu iekļūšanu.
7. Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu, valsts drošības iestāžu, Valsts ieņēmumu dienesta, Ieslodzījuma vietu pārvaldes, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja un pašvaldības policijas īpašumā (valdījumā) esošo šaujamieroču lodes un čaulas glabā atsevišķi no privātpersonu šaujamieroču lodēm un čaulām.