Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Ministru kabineta noteikumi Nr.1004

Rīgā 2011.gada 27.decembrī (prot. Nr.76 22.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2008.gada 13.maija noteikumos Nr.328 "Noteikumi par poliomielīta pretepidēmijas pasākumiem"

Izdoti saskaņā ar Epidemioloģiskās drošības likuma 14.panta pirmās daļas 5.punktu

Izdarīt Ministru kabineta 2008.gada 13.maija noteikumos Nr.328 "Noteikumi par poliomielīta pretepidēmijas pasākumiem" (Latvijas Vēstnesis, 2008, 76.nr.; 2009, 145.nr.) šādus grozījumus:

1. Papildināt noteikumus ar 2.5.apakšpunktu šādā redakcijā:

"2.5. personu vakcināciju pret poliomielītu infekcijas perēklī vai infekcijas skartajā administratīvajā teritorijā, reģionā vai valstī, ja pastāv poliomielīta uzliesmojuma vai epidēmijas draudi."

2. Izteikt 5.1.3.apakšpunktu šādā redakcijā:

"5.1.3. epidemioloģisko izmeklēšanu un poliomielīta izplatīšanās riska teritorijas noteikšanu (turpmāk - riska teritorija), kā arī, sadarbojoties ar ģimenes ārstu, kontaktpersonu apzināšanu un viņu vakcinācijas pret poliomielītu datu izvērtēšanu;".

3. Izteikt 5.1.6.apakšpunktu šādā redakcijā:

"5.1.6. notekūdeņu, dzeramā ūdens, kā arī peldvietu ūdens paraugu ņemšanu peldsezonas laikā virusoloģiskai izmeklēšanai, lai noteiktu enterovīrusu cirkulāciju;".

4. Papildināt noteikumus ar 5.1 un 5.2 punktu šādā redakcijā:

"5.1 Ja ģimenes ārstam ir profesionāli pamatotas aizdomas par pacienta saslimšanu ar poliomielītu, kā arī pēc informācijas saņemšanas par reģistrētu poliomielīta gadījumu vai savvaļas poliomielīta vīrusa vai vakcīnas vīrusa derivāta izdalīšanu no vides parauga, pastāvot infekcijas izplatīšanas riskam, ģimenes ārsts pēc iespējas ātrāk vakcinē pret poliomielītu šādas kontaktpersonas:

5.1 1. pret poliomielītu nevakcinētus un daļēji (saņēmuši mazāk par 4 potēm) vakcinētus pieaugušos, veicot vakcinācijas kursu, kas ietver trīs potes (var lietot kombinēto vakcīnu pret poliomielītu, difteriju un stingumkrampjiem (turpmāk - kombinētā vakcīna));

5.1 2. pret poliomielītu vakcinētus pieaugušos (saņēmuši 4 un vairāk potes), veicot vakcināciju ar vienu poti (var lietot kombinēto vakcīnu);

5.1 3. pret poliomielītu nevakcinētus bērnus, veicot vakcinācijas kursu, kas ietver trīs potes (var lietot kombinētās vakcīnas atbilstoši vakcinācijas kalendāram);

5.1 4. bērnus, kuri saskaņā ar vakcinācijas kalendāru nav saņēmuši visas vecumam atbilstošās potes pret poliomielītu, - veicot vakcināciju ar vienu poti vai vakcinācijas kursu ar vairākām potēm (var lietot kombinētās vakcīnas atbilstoši vakcinācijas kalendāram);

5.1 5. personas, kuru vakcinācija pret poliomielītu nav dokumentāri apliecināta, - veicot vakcinācijas kursu, kas ietver trīs potes (var lietot kombinētās vakcīnas atbilstoši vakcinācijas kalendāram).

5.2 Ja valstī ir pierādīta savvaļas poliomielīta vīrusa vai vakcīnas vīrusa derivāta cirkulācija vai ir konstatēts savvaļas poliomielīta vīrusa vai vakcīnas vīrusa derivāta izraisīts poliomielīta gadījums un inficēšanās notikusi Latvijas teritorijā bez zināma kontakta ar poliomielīta slimnieku vai personu, kura 35 dienu laikā pirms saslimšanas apmeklējusi poliomielīta skartu teritoriju, pastāvot poliomielīta uzliesmojuma vai epidēmijas draudiem, veic šo noteikumu 5.1 1., 5.1 2., 5.1 3., 5.1 4. un 5.1 5.apakšpunktā minēto personu vakcināciju pret poliomielītu infekcijas skartajā administratīvā teritorijā, reģionā vai valstī atkarībā no infekcijas izplatīšanās draudiem."

5. Papildināt noteikumus ar 8.punktu šādā redakcijā:

"8. Lai saglabātu no poliomielīta brīvas teritorijas statusu pēcsertifikācijas periodā un lai izvērtētu poliomielīta epidemioloģiskās uzraudzības pasākumu nodrošināšanu valstī, Veselības ministrija izveido poliomielīta uzraudzības komisiju un apstiprina tās nolikumu. Komisijas sastāvā iekļauj Veselības ministrijas, Infektoloģijas centra, Rīgas Stradiņa universitātes, valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Bērnu klīniskā universitātes slimnīca", Latvijas Bērnu infektologu biedrības un Latvijas Neirologu biedrības pārstāvjus. Komisijas locekļi atalgojumu par darbu komisijā nesaņem."

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Veselības ministre I.Circene

31.12.2011