Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Ministru kabineta noteikumi Nr.573

Rīgā 2011.gada 19.jūlijā (prot. Nr.44 33.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2011.gada 29.marta noteikumos Nr.245 "Noteikumi par kārtību, kādā izsniedz, pārreģistrē, aptur un anulē speciālo atļauju (licenci) patērētāju kreditēšanas pakalpojumu sniegšanai un maksā valsts nodevu par speciālās atļaujas (licences) izsniegšanu un pārreģistrāciju, kā arī prasībām kapitālsabiedrībai speciālās atļaujas (licences) saņemšanai"

Izdoti saskaņā ar Patērētāju tiesību aizsardzības likuma
8.panta 1.3 daļu

1. Izdarīt Ministru kabineta 2011.gada 29.marta noteikumos Nr.245 "Noteikumi par kārtību, kādā izsniedz, pārreģistrē, aptur un anulē speciālo atļauju (licenci) patērētāju kreditēšanas pakalpojumu sniegšanai un maksā valsts nodevu par speciālās atļaujas (licences) izsniegšanu un pārreģistrāciju, kā arī prasībām kapitālsabiedrībai speciālās atļaujas (licences) saņemšanai" (Latvijas Vēstnesis, 2011, 53.nr.) šādus grozījumus:

1.1. papildināt noteikumus ar 12.1 punktu šādā redakcijā:

"12.1 Ārvalstu fizisko un juridisko personu dokumentiem jābūt legalizētiem, ja vien Latvijas Republikas likumos vai Latvijas Republikas Saeimas apstiprinātajos starptautiskajos līgumos nav noteikta cita kārtība. Ja dokuments ir svešvalodā, tam nepieciešams tulkojums latviešu valodā vai valodā, ko lieto starptautisko finanšu jomā.";

1.2. aizstāt 13.3.apakšpunktā vārdu "izziņu" ar vārdu "informāciju";

1.3. papildināt noteikumus ar 57.punktu šādā redakcijā:

"57. Kapitālsabiedrībām, kuras atbilstoši Gada pārskatu likuma 66.panta nosacījumiem gada pārskatu Valsts ieņēmumu dienestā iesniedz ne vēlāk kā mēnesi pēc gada pārskata apstiprināšanas un ne vēlāk kā četrus mēnešus pēc pārskata gada beigām, šo noteikumu 9.1.apakšpunktu piemēro no 2012.gada 1.jūlija. Kapitālsabiedrībām, kuras atbilstoši Gada pārskatu likuma 66.panta nosacījumiem gada pārskatu Valsts ieņēmumu dienestā iesniedz ne vēlāk kā septiņus mēnešus pēc pārskata gada beigām, šo noteikumu 9.1.apakšpunktu piemēro no 2012.gada 1.septembra.";

1.4. papildināt 1.pielikuma 4.punktā un 4.pielikuma 3.2.apakšpunktā ietverto tabulu aiz rindas

"

Cits kredīts nekustamā īpašuma iegādei, kas nav hipotēku kredīts

"

ar rindu šādā redakcijā:

"

Cits kredīts, kas nodrošināts ar nekustamā īpašuma hipotēku (norādīt, kāds)

_______________________________________________________

"

2. Noteikumi stājas spēkā vienlaikus ar grozījumiem Komerclikuma spēkā stāšanās kārtības likuma 21.pantā, kas paredz prasības attiecībā uz apmaksājamā pamatkapitāla minimālo lielumu kapitālsabiedrībām, kuras sniedz patērētāja kreditēšanas pakalpojumus.

Ministru prezidenta vietā -
Ministru prezidenta biedrs, aizsardzības ministrs A.Pabriks

Ekonomikas ministrs A.Kampars

21.07.2011