Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

LĪGUMS
PAR PROTOKOLA PAR EIROPAS KOPIENU PRIVILĒĢIJĀM UN IMUNITĀTĒM IZPILDĪŠANU LATVIJAS REPUBLIKĀ

Pamatojoties uz to, ka saskaņā ar Protokolu par Eiropas Kopienu Privilēģijām un Imunitātēm (turpmāk - Protokols), kas pievienots Līgumam, ar kuru tika izveidota vienota Eiropas Kopienu Padome un vienota Komisija, Eiropas Kopienu institūcijām ir jāsadarbojas ar attiecīgo dalībvalstu kompetentajām iestādēm, lai izpildītu šo Protokolu, Latvijas Republika un Eiropas Kopienas vienojas par sekojošo:

1.pants

Atbrīvojuma apjoms

Saskaņā ar Protokola 3.panta otro daļu, Latvijas Republikas varas institūcijas atbrīvo Eiropas Kopienas no pievienotās vērtības nodokļa un jebkādām citām nodevām un nodokļiem par precēm un pakalpojumiem, kurus Eiropas Kopienas iegādājas dienesta vajadzībām 2.pantā noteiktajā apmērā un saskaņā ar 3.panta nosacījumiem.

2.pants

Pirkumu apmērs

1. Latvijas Republikas varas institūcijas piemēro 1.pantā minēto atbrīvojumu tādā apmērā, kādu noteikusi uzņemošā dalībvalsts (valsts, kurā ir izveidota Eiropas Kopienas institūcija, kas iegādājas preces vai saņem pakalpojumus).

2. Ja Latvijas Republika ir uzņemošā valsts, preču un pakalpojumu piegāde tiek atbrīvota no nodokļiem ar nosacījumu, ka vienā rēķinā norādītā šādu preču vai pakalpojumu vērtība ir lielāka par 125 LVL, ieskaitot nodokli.

3.pants

Atbrīvojums vietējiem un Kopienas teritorijā veiktajiem pirkumiem

1. Vietējiem preču un pakalpojumu pirkumiem, Latvijas Republikas varas institūcijas piešķir 1.pantā minēto atbrīvojumu atmaksājot Eiropas Kopienu samaksātos pievienotās vērtības un citus netiešos nodokļus. Katru gadu Eiropas Kopienas nosūta Latvijas Republikas Ārlietu ministrijai iesniegumus par atmaksu. Latvijas Republikas varas institūcijām ir pienākums nodrošināt šādu atmaksu sešu mēnešu laikā kopš iesnieguma saņemšanas brīža.

2. Gadījumos, kad preču un pakalpojumu pirkumi, kas apliekami ar pievienotās vērtības nodokli, tiek veikti Kopienas teritorijā, Latvijas Republikas varas institūcijas piemēro tiešo atbrīvojumu saskaņā ar Padomes Direktīvas 77/388/EEC 1 15.panta desmito punktu ar nosacījumu, ka piegādātājs ir ieguvis kompetentu iestāžu likumīgi apstiprinātu apliecinājumu par atbrīvojuma piemērošanu piegādājamajām precēm un pakalpojumiem.

3. Attiecībā uz akcīzes nodokli preču pirkumiem, kas veikti Kopienas teritorijā, Latvijas Republikas varas institūcijas piemēro tiešo atbrīvojumu saskaņā ar Direktīvas 92/12/EEC 2 23.pantu un Komisijas Regulā (CE) Nr. 31/96 3 paredzēto kārtību.

4.pants

Eiropas Kopienu personāls

Saskaņā ar Protokola 13.panta 2.daļu, Latvijas Republikas varas institūcijas atbrīvo no nacionālajiem nodokļiem personas, kuras minētas Padomes Regulas Nr. 260/68 4 2.pantā un kuru algas, atalgojumi un atlīdzības, ko tiem izmaksājušas Kopienas, tiek apliktas ar Kopienas nodokli, pamatojoties uz Padomes Regulu Nr. 259/68 5 attiecībā uz šādām algām, atalgojumiem un atlīdzībām.

5.pants

Grozījumi

Jebkādai šo pantu grozīšanai ir nepieciešama abu pušu piekrišana.

6.pants

Spēkā stāšanās

Šis līgums stājas spēkā 2004.gada 1.maijā.

Latvijas Republika apņemas izstrādāt likumus, kas nepieciešami iepriekš minēto atbrīvojumu ieviešanai līdz šim datumam.

Sastādīts divos eksemplāros.

_____________________________

1 1977.gada 17.maija Padomes Direktīva 77/388/EEK par to, kā saskaņojami dalībvalstu tiesību akti par apgrozījuma nodokļiem - Kopēja pievienotās vērtības nodokļu sistēma: vienota aprēķinu bāze; grozīta ar 2003.gada 7.oktobra Padomes Direktīvu 2003/92/EK.

2 1992.gada 25.februāra Padomes Direktīva 92/12/EEK par vispārīgiem pasākumiem attiecībā uz precēm, kas apliekamas ar akcīzes nodokli un par šādu preču glabāšanu, kustību un kontroli, ar 2000.gada 20.jūlija Padomes Direktīvas 2000/47/EK veiktajiem grozījumiem.

3 1996.gada 10.janvāra Komisijas Regula (EK) Nr. 31/96 par akcīzes nodokļa atbrīvojuma sertifikātu.

4 Ar 2002.gada 30.septembra Padomes Regulas (EK, Euratom) Nr. 1750/2002 veiktajiem grozījumiem.

5 Ar 2000.gada 20.marta Padomes Regulas (EK, ECSC, Euratom) Nr. 628/2000 veiktajiem grozījumiem.

Latvijas Republikas vārdā Komisijas vārdā
30.06.2004