Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Ministru kabineta noteikumi Nr.964

Rīgā 2010.gada 12.oktobrī (prot. Nr.52 21.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2003.gada 8.jūlija noteikumos Nr.378 "Kvalitātes, klasifikācijas un marķējuma prasības augļu džemam, želejai, marmelādei un saldinātam kastaņu biezenim"

Izdoti saskaņā ar Pārtikas aprites uzraudzības likuma 4.panta ceturto daļu un 13.panta trešo daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2003.gada 8.jūlija noteikumos Nr.378 "Kvalitātes, klasifikācijas un marķējuma prasības augļu džemam, želejai, marmelādei un saldinātam kastaņu biezenim" (Latvijas Vēstnesis, 2003, 105.nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt noteikumu nosaukumu šādā redakcijā:

"Kvalitātes, klasifikācijas un marķējuma prasības augļu džemam, želejai, marmelādei, ievārījumam un saldinātam kastaņu biezenim".

2. Svītrot 2.1.apakšpunktā vārdus "vai ievārījums".

3. Papildināt noteikumus ar 2.7.apakšpunktu šādā redakcijā:

"2.7. ievārījums."

4. Svītrot 4.punktu.

5. Svītrot 8.punktā vārdus "vai ievārījums".

6. Papildināt noteikumus ar 8.1 punktu šādā redakcijā:

"8.1 Ievārījums ir karsēts un līdz plūstošai konsistencei sagatavots augļu maisījums, kurš sastāv no viena veida vai vairāku veidu veseliem vai smalcinātiem augļiem, to mīkstuma vai biezeņa, kā arī no cukura un ūdens un kura šķīstošās sausnas saturs ir 47-59 procenti atbilstoši refraktometra rādījumiem."

7. Papildināt 10.punkta ievaddaļu aiz vārda "džema" ar vārdiem "vai ievārījuma".

8. Izteikt 34.punktu šādā redakcijā:

"34. Šķīstošās sausnas saturs produktos ir 60 procentu un vairāk atbilstoši refraktometra rādījumiem, izņemot ievārījumu un produktus, kuros cukurs ir daļēji vai pilnībā aizstāts ar saldinātājiem atbilstoši normatīvajiem aktiem par kvalitātes, klasifikācijas un marķējuma prasībām dažādu veidu cukuriem. Ja šķīstošās sausnas saturs produktos, kuros cukurs ir daļēji vai pilnībā aizstāts ar saldinātājiem, ir mazāks par 60 procentiem un produkti atbilst šajos noteikumos noteiktajām prasībām, var lietot šo noteikumu 2.1., 2.2., 2.3., 2.4., 2.5. un 2.6.apakšpunktā minētos produktu nosaukumus."

9. Papildināt noteikumus ar 44.punktu šādā redakcijā:

"44. Ievārījumu, kas ir ražots vai laists apgrozībā kādā Eiropas Savienības dalībvalstī vai Turcijā atbilstoši tās normatīvajiem aktiem vai kas ražots kādā Eiropas Ekonomikas zonas valstī atbilstoši tās normatīvajiem aktiem, ir tiesības piedāvāt Latvijā, ievērojot likumā "Par atbilstības novērtēšanu" noteikto produkta atzīšanas kārtību."

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Zemkopības ministra vietā - labklājības ministrs U.Augulis

16.10.2010