Darbības ar dokumentu

Darbības ar dokumentu
Latvijas Republikas Ministru kabineta sēdes protokols
09.05.2003 Nr. 26

Ārkārtas sēde

 

 

Sēdi vada

  

  

 Ministru prezidents

 -

 E.Repše

  

  

  

 Piedalās:

  

  

 Aizsardzības ministrs

 -

 Ģ.V.Kristovskis

 Finanšu ministrs

 -

 V.Dombrovskis

 Izglītības un zinātnes ministrs

 -

 K.Šadurskis

 Kultūras ministre

 -

 I.Rībena

 Satiksmes ministrs

 -

 R.Zīle

 Veselības ministre

 -

 I.Circene

 Vides ministrs

 -

 R.Vējonis

 Zemkopības ministrs

 -

 M.Roze

 Īpašu uzdevumu ministrs bērnu un ģimenes lietās

 -

 A.Baštiks

 Īpašu uzdevumu ministrs sabiedrības integrācijas lietās

 -

 N.Muižnieks

  

  

  

 Ar padomdevēja tiesībām piedalās:

  

  

 Ģenerālprokurors

 -

 J.Maizītis

 Valsts kontrolieris

 -

 R.Černajs

 Valsts kancelejas direktore

 -

 G.Veismane

 Valsts kancelejas direktora vietniece tiesību aktu lietās

 -

 E.Ektermane

  

  

  

 Protokolē

  

  

 Dokumentu nodrošinājuma departamenta vadītāja

 

Sēdi sāk plkst.9.00

 -

 L.Peinberga

 

Ministru kabineta lieta

_______________________

 

1.§

 

Priekšlikumi par grozījumiem likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam"

TA-1105

SAN-1433

SAN-1510

___________________________________________________

(V.Dombrovskis, R.Zīle, K.Šadurskis, L.Mūrniece, M.Roze, I.Sudraba, I.Rībena, N.Muižnieks, R.Černajs, Ģ.V.Kristovskis, R.Umblija, I.Circene, R.Vējonis, I.Stobova, I.Jansons, A.Jaunsleinis, K.Gerhards, T.Lukina, A.Baštiks, A.Groza, B.Paševica, A.Stroda, I.Kukute, E.Repše)

 

1. Akceptēt Finanšu ministrijas iesniegtā materiāla 2.pielikumā ietvertos  priekšlikumus (1.priekšlikumā tiek akceptēta kopējā papildu izdevumu summa) un 3.pielikumā ietvertos priekšlikumus (izņemot 2., 35., 40. un 42.priekš­likumu) par grozījumiem likumā  "Par valsts budžetu 2003.gadam".

2. Izglītības un zinātnes ministrijai līdzekļu iekšējās pārdales ietvaros paredzēt programmai "Izglītības sistēmas informatizācija" 600000 latu no apakšprogrammai "Dotācija speciālajam budžetam - studiju un studējošo kredītu no valsts budžeta līdzekļiem un kredītu ar valsts galvojumu procentu starpības segšanai un kredītu dzēšanai" iedalītajiem līdzekļiem. Izglītības un zinātnes ministrijai 2004.gada budžeta projekta bāzes izdevumos paredzēt, ka 600000 latu tiek novirzīti ministrijas prioritāram pasākumam - studējošo  kredīta saņēmēju loka paplašināšanai.

3. Ņemot vērā ekonomikas ministra pienākumu izpildītāja īpašu uzdevumu ministra bērnu un ģimenes lietās A.Baštika priekšlikumu, atlikt jautājumu par galvojumu akciju sabiedrībai "Olaines ķīmiski farmaceitiskā rūpnīca" tā papildu izvērtēšanai. Ekonomikas ministrijai steidzami iesniegt Finanšu ministrijā izvērtējumu par projekta atbilstību Komercdarbības atbalsta kontroles likumam un Eiropas Savienības prasībām.

4. Atzīmēt, ka zemkopības ministram M.Rozem ir atšķirīgs viedoklis par līdzekļu pārdali no apakšprogrammai "Subsīdijas lauksaimniecības produkcijas ražotājiem" iedalītajiem līdzekļiem.

5. Finanšu ministrijai papildināt iesniegtā materiāla 3.pielikuma 41.priekšlikumu, paredzot, ka tiek atļauts finanšu ministram apstiprināt Daugavpils domes ilgtermiņa aizņēmumu no kredītiestādēm 3,5 milj. latu apmērā īstermiņa saistību pārkreditēšanai.

6. Lai nodrošinātu Latvijas Republikas pārstāvniecības Īrijā atvēršanu un uzturēšanu, palielināt par 85059 latiem finansējumu Ārlietu ministrijas apakšprogrammai "Diplomātiskās misijas ārvalstīs", attiecīgi samazinot par šo summu programmai "Valsts kontrole" paredzētos papildu līdzekļus.

7. Labklājības ministrijai kopīgi ar Finanšu ministriju un sadarbībā ar darba grupu (izveidota ar Ministru prezidenta 2003.gada 30.aprīļa rīkojumu Nr.188) sagatavot un iesniegt Ministru kabinetā priekšlikumus par minimālās pensijas apmēra  palielināšanu un iespējamiem finanšu avotiem.

8. Ministrijām līdz 14.maijam iesniegt Finanšu ministrijā priekšlikumus par pašvaldību investīciju projektiem, kuri uzsākti iepriekšējos gados un kurus plānots pabeigt 2003.gadā, un projektiem, kuri tiks finansēti 2004.gadā no strukturālajiem fondiem. Priekšlikumam par katru investīciju projektu pievienot pamatojumu un aktualizētu Investīciju projekta ieviešanas plāna veidlapu saskaņā ar finanšu ministra 2003.gada 21.februāra rīkojumu Nr.145, kas apliecina papildu pasākumu īstenošanas iespējas līdz 2003.gada beigām.

9. Finanšu ministrijai kopīgi ar Ekonomikas ministriju un Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministriju izvērtēt un sagatavot informāciju par pašvaldību investīciju projektiem iekļaušanai grozījumos likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam", un līdz š.g. 22.maijam iesniegt informāciju Ministru kabinetā.

10. Ministrijām un citām centrālajām valsts iestādēm, kurām atbalstīti papildu izdevumi, līdz š.g. 15.maijam iesniegt Finanšu ministrijā papildu izdevumu sadalījumu programmu un apakšprogrammu griezumā atbilstoši likuma "Par valsts budžetu 2003.gadam" pielikumiem.

11. Ministrijām un citām centrālajām valsts iestādēm līdz š.g. 15.maijam iesniegt Finanšu ministrijā priekšlikumus par nepieciešamajiem tehniskajiem grozījumiem likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" atbilstoši likuma pielikumiem.

12. Veselības ministrijai sagatavot un līdz š.g. 15.maijam iesniegt Finanšu ministrijā detalizētu informāciju par Ministru kabinetā atbalstīto papildu finansējumu veselības aprūpei, konkrēti norādot nepieciešamo finansējumu pakalpojumu cenas formulas darba samaksas elementu vērtības paaugstināšanai, valsts ārstniecības iestāžu, kuras sniedz ārstniecības pakalpojumus veselības aprūpes valsts programmas ietvaros, vidējās darba samaksas paaugstināšanai un ambulatorajai ārstniecībai paredzēto zāļu, medicīnisko ierīču un preču iegādes izdevumu kompensācijai, kā arī pievienojot atbilstošus aprēķinus.

13. Ekonomikas ministram J.Lujānam izvērtēt iespējas 2003.gadā  nodrošināt finansējumu  valdības noteiktajiem prioritārajiem pasākumiem no valsts īpašuma objektu privatizācijas procesā gūtajiem ieņēmumiem un līdz š.g. 15.maijam iesniegt informāciju Ministru kabinetā.

14. Ministrijām un citām centrālajām valsts iestādēm, plānojot dienesta vieglo automašīnu nomu, finansējuma nodrošināšanai paredzēt ne vairāk kā 35 % no likumā "Par valsts budžetu 2003.gadam" transporta līdzekļu iegādei paredzētā līdzekļu apmēra. Līdzekļu ekonomiju 105000 latu apmērā novirzīt Ārlietu ministrijai, lai nodrošinātu pievienošanos ES elektroniskās informācijas sistēmām.

15. Vides ministram R.Vējonim kopīgi ar reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministru I.Gateru un zemkopības ministru M.Rozi steidzami izvērtēt iespējas 2003.gadā organizēt vienotu konkursu par sakoptāko pagastu un pilsētu Latvijā, paredzot tam kopīgu finansējumu.

16. Iekšlietu ministrijai sadarbībā ar Finanšu ministriju izvērtēt projektu IA-25 "Liepājas pilsētas un rajona policijas pārvaldes administratīvā kompleksa būvniecība" un tā izmaksas un līdz š.g. 30.maijam iesniegt Ministru kabinetā informāciju par projekta finansējumu un finansiālo pamatojumu.

17. Valsts ieņēmumu dienestam nodot Iekšlietu ministrijai (Valsts robežsardzei) un Iekšlietu ministrijai (Valsts robežsardzei) pieņemt vienoto videonovērošanas sistēmu, projekta dokumentāciju un finansējumu sistēmas uzturēšanai 5644 latu apmērā no 2003.gada 1.jūlija. Iekšlietu ministrijai sagatavot priekšlikumus par vienotās videonovērošanas sistēmas pilnveidošanu un noteiktā kārtībā iesniegt tos izskatīšanai Ministru kabinetā.

18. Finanšu ministrijai valsts 2004.gada budžeta projekta sagatavošanas kontekstā izstrādāt un iesniegt konceptuālai izskatīšanai Ministru kabinetā jautājumu par iespējām kārtējā budžeta gadā ministrijām piešķirtos, bet neizlietotos līdzekļus iekļaut attiecīgo ministriju nākamā gada budžeta projekta bāzes izdevumos.

19. Finanšu ministrijai precizēt iesniegtā materiāla 2. un 3.pielikumu, ņemot vērā šo protokollēmumu, un iesniegt to Valsts kancelejā.

20. Jautājumu turpināt izskatīt Ministru kabineta ārkārtas sēdē š.g. 12.maijā plkst.10.00.

 

 

Sēdi slēdz plkst.12.20

 

Ministru prezidents                               E.Repše

 

Valsts kancelejas direktore                   G.Veismane