Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Tiesību akts: zaudējis spēku
Ministru kabineta noteikumi Nr.782

Rīgā 2010.gada 17.augustā (prot. Nr.42 12.§)
Kārtība, kādā izvieto un noformē pasta pakalpojumu sniegšanas vietas, pasta tīkla piekļuves punktus, pastkastīšu punktus un pastkastītes
Izdoti saskaņā ar Pasta likuma 49.panta pirmo daļu

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā izvieto un noformē pasta pakalpojumu sniegšanas vietas, pasta tīkla piekļuves punktus, pastkastīšu punktus un pastkastītes.

2. Pasta komersants, kas sniedz universālo pasta pakalpojumu (turpmāk – pasta komersants), izvieto pasta pakalpojumu sniegšanas vietas atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas noteiktajām universālā pasta pakalpojuma saistībām.

3. Pasta pakalpojumu sniegšanas vietā un pasta tīkla piekļuves punktā novieto norādi par pasta komersantu, struktūrvienību un darba laiku.

4. Pasta pakalpojumu sniegšanas vietā un pasta tīkla piekļuves punktā ir pieejama informācija par sniedzamajiem pasta pakalpojumiem, tarifiem un cita ar klientu apkalpošanu saistīta informācija.

5. Pasta komersants savā pasta tīklā vēstuļu kastītes noformē vienādi, un tām acīmredzami un nepārprotami jāatšķiras no citu pasta komersantu novietotajām vēstuļu kastītēm.

6. Daudzdzīvokļu mājās pastkastītes novieto pirmā stāva kāpņu telpā. Ja daudzdzīvokļu mājas pirmajā stāvā nav kāpņu telpas vai kāpņu telpā tehnisku iemeslu dēļ pastkastītes novietot nav iespējams, tās novieto otrā stāva kāpņu telpā.

7. Uz pastkastītēm, kas novietotas daudzdzīvokļu mājās, norāda dzīvokļa numuru vai juridiskās personas nosaukumu.

8. Pie privātmājām pastkastītes novieto pie mājas teritorijas ieejas žoga (sētas) vai citā labi apgaismotā vietā, kas ir pieejama pastniekam (pasta piegādātājam) jebkurā laikā.

9. Uz pastkastītēm, kas novietotas pie privātmājām, norāda mājas numuru, mājas nosaukumu vai mājas īpašnieka uzvārdu.

10. Pastkastīšu atvēruma izmērs ir tāds, lai tajā varētu ievietot vienkāršas vēstules A4 formātā.

11. Ja privātmāja vai viensēta atrodas pie pievedceļa (ceļš, kas savieno tuvāko valsts vai pašvaldības autoceļu ar attiecīgo viensētu vai privātmāju), pastkastītes un pastkastīšu punktus novieto ne tuvāk kā 5 m un ne tālāk kā 10 m no minētās tuvākās valsts vai pašvaldības autoceļa klātnes malas.

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Satiksmes ministrs K.Gerhards
21.08.2010