2. Marķēšanas mašīnas var izmantot privāto tiesību juridiska persona vai šādu personu apvienība, vai publiskas personas institūcija (turpmāk – marķēšanas mašīnas lietotājs), savstarpēji vienojoties par marķēšanas mašīnas izmantošanu ar to pasta komersantu, kurš sniedz universālo pasta pakalpojumu (turpmāk – pasta komersants).
3. Pasta komersants ir tiesīgs pilnvarot citu komersantu, kurš nodrošina pasta sūtījumu apstrādes tehnikas tirdzniecību, iznomāšanu, tehnisko apkopi un citus ar šo iekārtu izmantošanu saistītus pakalpojumus, tā vārdā veikt darbības, kas saistītas ar marķēšanas mašīnas izmantošanu un kontroli.
4. Lai reģistrētu marķēšanas mašīnas izmantošanu, marķēšanas mašīnas lietotājs iesniedz marķēšanas mašīnas reģistrācijas pieteikumu pasta komersantam.
5. Marķēšanas mašīnas reģistrācijas pieteikumā norāda ražotāja sertifikātā norādīto marķēšanas mašīnas modeli, sērijas numuru un klišejas numuru, kā arī pievieno marķēšanas mašīnas klišejas nospieduma paraugu.
6. Marķēšanas mašīnas klišejas nospiedumā norāda:
6.1. valsts nosaukumu – Latvija;
6.2. maksu par pasta pakalpojumu;
6.3. pasta sūtījuma pieņemšanas datumu;
6.4. marķēšanas mašīnas lietotāja pilnu nosaukumu un adresi.
(Grozīts ar MK 17.09.2013. noteikumiem Nr.822)
7. Pēc tam, kad reģistrēta marķēšanas mašīnas izmantošana, marķēšanas mašīnas lietotājs slēdz ar pasta komersantu līgumu (vienošanos) par marķēšanas mašīnas izmantošanu.
8. Slēdzot līgumu (vienošanos) par reģistrētas marķēšanas mašīnas izmantošanu, tajā paredz vismaz šādus nosacījumus:
8.1. marķēšanas mašīnas lietotāja pasta sūtījumu apmaksas atzīmēšanas kārtība;
8.2. marķēšanas mašīnas lietotāja pasta sūtījumu pieņemšanas kārtība;
8.3. marķēšanas mašīnas lietotāja atbildība par patvaļīgu piekļuvi marķēšanas mašīnas mehānismam un tās rādījumu maiņu;
8.4. marķēšanas mašīnas izmantošanas kontrole.
(Grozīts ar MK 17.09.2013. noteikumiem Nr.822)