Labklājības ministrija
Rīkojums Nr.124 Rīgā 2001. gada 15. maijā
Par parastās receptes derīguma termiņu ilgstošas ārstēšanas gadījumā
Izdots saskaņā ar Ministru kabineta 1998.gada 14.jūlija noteikumu Nr.250
"Recepšu veidlapu izgatavošanas un uzglabāšanas un recepšu izrakstīšanas noteikumi" 35.punktu
Lai nodrošinātu pacientus ar zālēm ilgstošas ārstēšanas gadījumā:
1. Apstiprināt diagnožu sarakstu, kuru gadījumā parastajām receptēm tiek noteikts derīguma termiņš uz laiku līdz vienam gadam, nosakot, ka šajā gadījumā uz parastās receptes drīkst izrakstīt zāles ārstēšanas kursam līdz vienam gadam.
2. Noteikt, ka ārstēšanas kursam līdz vienam gadam nedrīkst izrakstīt zāles, kas satur Labklājības ministrijas uzraudzībā esošo narkotisko vielu, psihotropo vielu un prekursoru III sarakstā iekļautās vielas.
3. Noteikt, ka, izrakstot recepti ārstēšanas kursam līdz vienam gadam, ārstniecības persona uz receptes norāda diagnozes kodu, kā arī atzīmi "ārstēšanas kursam" un zāļu izsniegšanas periodiskumu, norādījumu apstiprinot ar parakstu un personīgo zīmogu (spiedogu).
4. Noteikt, ka, izsniedzot zāles, kas paredzētas ārstēšanas kursam līdz vienam gadam, farmaceits vai farmaceita asistents receptes otrā pusē izdara atzīmi par izsniegto zāļu daudzumu, atzīmi apstiprinot ar parakstu un personīgo spiedogu.
5. Noteikt, ka recepte glabājas pie pacienta līdz visa ārstēšanas kursam līdz vienam gadam izrakstītā zāļu daudzuma izsniegšanai. Pēc visa izrakstītā zāļu daudzuma izsniegšanas recepte paturama aptiekā.
Labklājības ministrs A.Požarnovs
Diagnožu saraksts, kuru gadījumā parastajām receptēm
tiek noteikts derīguma termiņš uz laiku līdz vienam gadam
Diagnozes kods Diagnozes grupa/ diagnoze
N95 Menopauzes un perimenopauzes traucējumi
Z30.4 Medikamentozu kontracepcijas līdzekļu lietošanas uzraudzība
Farmācijas departamenta direktors J.Bundulis
Veselības departamenta direktors O.Velmers