Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi Detektīvdarbības likumā

Izdarīt Detektīvdarbības likumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 2001, 16.nr.; 2004, 9.nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 3.panta otro un trešo daļu šādā redakcijā:

"(2) Licenci izsniedz uz nenoteiktu laiku. Sertifikātu izsniedz uz pieciem gadiem.

(3) Ministru kabinets nosaka licences un sertifikāta izsniegšanas, sertifikāta darbības laika pagarināšanas, licences un sertifikāta anulēšanas un darbības apturēšanas kārtību."

2. Papildināt 13.pantu pēc vārdiem "izsniegšanu un" ar vārdu "sertifikāta".

3. Papildināt likumu ar 15.pantu šādā redakcijā:

"15.pants. (1) Ziņas par detektīvdarbības veikšanai izsniegtajām licencēm un sertifikātiem Valsts policija reģistrē Integrētās iekšlietu informācijas sistēmas licenču un sertifikātu reģistrā.

(2) Licenču un sertifikātu reģistrā reģistrējamo ziņu apjomu, ziņu iekļaušanas, izmantošanas un dzēšanas kārtību, kā arī institūcijas, kurām piešķirama piekļuve šajā reģistrā iekļautajām ziņām, nosaka Ministru kabinets."

4. Papildināt pārejas noteikumus ar 4. un 5.punktu šādā redakcijā:

"4. Licences, kuras izsniegtas uz pieciem gadiem, ir spēkā līdz tajās norādītā derīguma termiņa beigām. Jaunā parauga (beztermiņa) licences komersanti pieprasa 30 dienas pirms licencē norādītā derīguma termiņa beigām. Šādā gadījumā jaunā parauga (beztermiņa) licenču izsniegšanai valsts nodeva tiek piemērota tādā apmērā, kāds paredzēts par atkārtotu licences izsniegšanu.

5. Līdz jaunu Ministru kabineta noteikumu spēkā stāšanās dienai, bet ne ilgāk kā līdz 2010.gada 1.septembrim ir spēkā Ministru kabineta 2007.gada 17.aprīļa noteikumi Nr.260 "Detektīvdarbības licencēšanas un sertifikācijas noteikumi", ciktāl tie nav pretrunā ar šo likumu."

Likums Saeimā pieņemts 2010.gada 29.aprīlī.

Valsts prezidents V.Zatlers

Rīgā 2010.gada 14.maijā

28.05.2010
Informācijai! Saistībā ar pāreju uz jaunu datu struktūru vietnē var tikt novērotas neprecizitātes. Par tām lūdzam ziņot uz e-pasta adresi likumi@lv.lv.