Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Ministru kabineta noteikumi Nr.1636

Rīgā 2009.gada 22.decembrī (prot. Nr.89 50.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2005.gada 11.janvāra noteikumos Nr.15 "Kārtība, kādā nosakāma alkohola koncentrācija asinīs un izelpotajā gaisā un konstatējams narkotisko vai citu apreibinošo vielu iespaids"

Izdoti saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 43.5 panta pirmo un otro daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2005.gada 11.janvāra noteikumos Nr.15 "Kārtība, kādā nosakāma alkohola koncentrācija asinīs un izelpotajā gaisā un konstatējams narkotisko vai citu apreibinošo vielu iespaids" (Latvijas Vēstnesis, 2005, 8.nr.; 2007, 11., 206.nr.; 2008, 61.nr.) šādus grozījumus:

1. Papildināt 12.punktu aiz vārdiem "transportlīdzekļa vadītāja asinīs" ar vārdiem "vai izelpotajā gaisā".

2. Izteikt 13.3.apakšpunktu šādā redakcijā:

"13.3. alkohola koncentrācijas noteikšanu izelpotajā gaisā, kā arī alkohola, narkotisko vai citu apreibinošo vielu vai medikamentu lietošanas fakta laboratorisku noteikšanu un medicīniskās pārbaudes rezultātu fiksēšanu pārbaudes protokolā atbilstoši normatīvajiem aktiem par alkohola, narkotisko, psihotropo vai toksisko vielu ietekmes pārbaudes kārtību."

3. Aizstāt 15.1.apakšpunktā vārdus "laboratorisko izmeklēšanu veic sertificēti tiesu medicīnas eksperti speciālisti" ar vārdiem "ķīmiski toksikoloģisko ekspertīzi veic sertificēti tiesu eksperti".

4. Papildināt noteikumus ar 16.1 punktu šādā redakcijā:

"16.1 Nosakot alkohola koncentrāciju izelpotajā gaisā, izdara divus mērījumus ar 15-20 minūšu intervālu. Ņemot vērā nosacījumus, kas minēti normatīvajos aktos par mēraparātiem noteiktajām prasībām, mēraparāta uzrādītā alkohola koncentrācija izelpotajā gaisā ir pielīdzināma alkohola koncentrācijai asinīs."

5. Svītrot 19.punkta otrajā teikuma vārdus "Ja tas iespējams".

6. Papildināt 20.punktu aiz vārdiem "medicīniskajā pārbaudē" ar vārdiem "nosaka klīniskos simptomus un".

7. Izteikt 21.punktu šādā redakcijā:

"21. Lai bioloģiskajā vidē kvalitatīvi noteiktu narkotiskās vai citas apreibinošās vielas, sertificēti tiesu eksperti veic ķīmiski toksikoloģisko ekspertīzi, izmantojot ķīmiski toksikoloģiskās izmeklēšanas metodes."

8. Papildināt 27.4.apakšpunktu aiz vārdiem "apreibinošo vielu iespaids" ar vārdiem "(norādot, vai iespaids konstatēts klīniski vai laboratoriskos izmeklējumos)".

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Veselības ministre B.Rozentāle

31.12.2009