Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi likumā "Par valsts un pašvaldību zemes īpašuma tiesībām un to nostiprināšanu zemesgrāmatās"

Izdarīt likumā "Par valsts un pašvaldību zemes īpašuma tiesībām un to nostiprināšanu zemesgrāmatās" (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1995, 10.nr.; 1997, 8.nr.; 1998, 22.nr.) šādus grozījumus:

1. Papildināt 3.pantu ar ceturto daļu šādā redakcijā:

"(4) Uz pašvaldības vārda zemesgrāmatās var ierakstīt zemi, uz kuras par valsts vai pašvaldības budžeta līdzekļiem ir izbūvētas ielas, ja tās ir pašvaldības valdījumā."

2. Papildināt 13.panta pirmās daļas 4.punktu ar vārdiem "bet attiecībā uz ielām - domes (padomes) priekšsēdētāja parakstīta izziņa par to, ka tās izbūvētas par valsts vai pašvaldības budžeta līdzekļiem un ir pašvaldības valdījumā".

3. Papildināt 14.pantu ar trešo un ceturto daļu šādā redakcijā:

"(3) Ja zemes gabala īpašuma tiesību pārreģistrācija zemesgrāmatā veicama saskaņā ar likuma "Par valsts un pašvaldību īpašuma objektu privatizāciju" 70.panta trešo daļu, īpašuma tiesību pārreģistrācijas pamatā ir šādi dokumenti:

1) Ministru kabineta rīkojums par zemes gabala nodošanu privatizācijai;

2) zemes gabala nodošanas un pieņemšanas akts, kas sastādīts saskaņā ar likuma "Par valsts un pašvaldību īpašuma objektu privatizāciju" 67.panta trešo daļu.

(4) Ja zemes gabala īpašuma tiesību pārreģistrācija zemesgrāmatā veicama saskaņā ar likuma "Par valsts un pašvaldību īpašuma objektu privatizāciju" 70.panta ceturto daļu, īpašuma tiesību pārreģistrācijas pamatā ir šādi dokumenti:

1) attiecīgās pašvaldības lēmums par zemes gabala nodošanu privatizācijai;

2) zemes gabala nodošanas un pieņemšanas akts, kas sastādīts saskaņā ar likuma "Par valsts un pašvaldību īpašuma objektu privatizāciju" 67.panta trešo daļu."

4. Papildināt 15.pantu ar trešo daļu šādā redakcijā:

"(3) Ja uz valstij vai pašvaldībai piederošā vai piekrītošā zemes gabala atrodas privatizētas ēkas (būves), valsts vai pašvaldība šā zemes gabala vai tā daļas lietošanas tiesības nedrīkst nodot trešajai personai ēku (būvju) celtniecībai."

Likums Saeimā pieņemts 1999.gada 16.jūnijā.

Valsts prezidenta vietā
Saeimas priekšsēdētājs J.Straume

Rīgā 1999.gada 26.jūnijā

10.07.1999