Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Ministru kabineta noteikumi Nr.1301

Rīgā 2009.gada 10.novembrī (prot. Nr.79 6.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2002.gada 28.maija noteikumos Nr.207 "Noteikumi par distances līgumu"

Izdoti saskaņā ar Patērētāju tiesību aizsardzības likuma 10.panta ceturto daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2002.gada 28.maija noteikumos Nr.207 "Noteikumi par distances līgumu" (Latvijas Vēstnesis, 2002, 81.nr.; 2005, 43.nr.) šādus grozījumus:

1. Svītrot 2.1.apakšpunktā vārdus "un datums".

2. Izteikt 2.8.apakšpunktu šādā redakcijā:

"2.8. laikposms, kurā speciālais piedāvājums vai cena ir spēkā (norāda tikai patērētājam izteiktajā piedāvājumā);".

3. Izteikt 6.punkta ievaddaļu šādā redakcijā:

"6. Pārdevēja vai pakalpojumu sniedzēja pienākums ir pirms līguma izpildes, bet ne vēlāk kā preču piegādes vai pakalpojuma sniegšanas brīdī, ja līgums neattiecas uz precēm, kas jāpiegādā trešajām personām, sniegt patērētājam:".

4. Izteikt 8.4. un 8.5.apakšpunktu šādā redakcijā:

"8.4. līgumiem par pārtikas preču, dzērienu vai citu tūlītējam patēriņam mājsaimniecībā paredzētu preču piegādi patērētāja dzīvesvietā, uzturēšanās vietā vai darbavietā, ja preces pastāvīgi piegādā pārdevēja pārstāvis;

8.5. līgumiem par izmitināšanas vai transporta pakalpojumiem, ēdināšanu vai izklaides pasākumiem, ja pārdevējs vai pakalpojumu sniedzējs, slēdzot līgumu, apņemas sniegt pakalpojumu noteiktā dienā vai noteiktā laikposmā."

5. Svītrot 14.punktā vārdus "vai septiņu kalendāra dienu laikā pēc izmaksas apliecinošu dokumentu saņemšanas".

6. Papildināt noteikumus ar 14.1 punktu šādā redakcijā:

"14.1 Patērētājs, izmantojot šajos noteikumos minētās atteikuma tiesības, ir atbildīgs par preces vērtības jebkāda veida samazināšanos, ja prece ir izmantota tādā veidā, kas nav savienojams ar labas ticības principu, tai skaitā izmantota citā nolūkā, nevis preces īpašības vai darbības noskaidrošanai."

7. Izteikt 15.10. un 15.11.apakšpunktu šādā redakcijā:

"15.10. pārtikas preces, dzērienus vai citas tūlītējam patēriņam mājsaimniecībā paredzētas preces patērētāja dzīvesvietā, uzturēšanās vietā vai darbavietā pastāvīgi piegādā pārdevēja pārstāvis;

15.11. pārdevējs vai pakalpojumu sniedzējs, slēdzot līgumu par izmitināšanas vai transporta pakalpojumiem, ēdināšanu vai izklaides pasākumiem, apņemas sniegt pakalpojumu noteiktā dienā vai noteiktā laikposmā."

8. Izteikt 17.punkta otro teikumu šādā redakcijā:

"Ja šajā gadījumā patērētājs izmanto šajos noteikumos paredzētās atteikuma tiesības, izmaksas, kas saistītas ar preču atdošanu atpakaļ pārdevējam vai pakalpojumu sniedzējam, sedz pārdevējs vai pakalpojumu sniedzējs un informē par to patērētāju."

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Ekonomikas ministrs A.Kampars

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2009.gada 14.novembri.

14.11.2009