Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Darbības ar dokumentu
Tiesību akts: spēkā esošs

Ministru kabineta rīkojums Nr.608

Rīgā 2009.gada 9.septembrī (prot. Nr.56 68.§)

Par Katastrofu medicīnas centra reorganizāciju

 

1. Saskaņā ar Valsts pārvaldes iekārtas likuma 15.panta trešās daļas 3.punktu līdz 2009.gada 10.oktobrim reorganizēt Katastrofu medicīnas centru un ar 2009.gada 10.oktobri Katastrofu medicīnas centra struktūrvienības - Operatīvo medicīnisko dienestu un Tehnisko daļu - nodot Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam.

2. Noteikt, ka pēc Katastrofu medicīnas centra reorganizācijas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests pārņem šādas funkcijas:

2.1. apmācību organizēšanu neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanā;

2.2. neatliekamās medicīniskās palīdzības organizēšanu un nodrošināšanu ārkārtas medicīniskajās situācijās un katastrofās, kā arī gadījumos, ja nepiecieša­mais medicīniskās palīdzības apjoms pārsniedz pieejamās medicīniskās palīdzības iespējas.

3. Veselības ministram līdz 2009.gada 11.septembrim izveidot Katastrofu medicīnas centra reorganizācijas komisiju, tās sastāvā iekļaujot arī Finanšu ministrijas pārstāvi. Reorganizācijas komisijai veikt materiālo un finanšu līdzekļu inventarizāciju, noteikt mantas vērtību un saistību apjomu, kā arī nodrošināt finanšu līdzekļu, mantas, saistību un lietvedības nodošanu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam šā rīkojuma 2.punktā minēto funkciju nodrošināšanai.

4. Līdz 2011.gada 30.decembrim Katastrofu medicīnas centrs turpina pildīt normatīvajos aktos noteiktās funkcijas šādās jomās:

4.1. īstenot vienotu valsts politiku katastrofu medicīnas plānošanas jomā;

4.2. organizēt apmācību pirmās palīdzības sniegšanā;

4.3. glabāt medicīnisko ierīču un medikamentu valsts materiālās rezerves.

5. Veselības ministrijai līdz 2011.gada 30.decembrim iesniegt noteiktā kārtībā Ministru kabinetā normatīvo aktu projektus, kas paredz Katastrofu medicīnas centra pievienošanu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam.

6. Ar Katastrofu medicīnas centra reorganizāciju saistītos izdevumus segt no Veselības ministrijai piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem.

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Veselības ministre B.Rozentāle

09.09.2009