Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Ministru kabineta noteikumi Nr.547

Rīgā 2009.gada 17.jūnijā (prot. Nr.43 29.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2003.gada 11.novembra noteikumos Nr.639 "Iestāžu, organizāciju un komercsabiedrību ugunsdrošības, ugunsdzēsības un glābšanas dienestu izveidošanas kārtība"

Izdoti saskaņā ar Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likuma 4.panta otrās daļas 1.punktu

 

Izdarīt Ministru kabineta 2003.gada 11.novembra noteikumos Nr.639 "Iestāžu, organizāciju un komercsabiedrību ugunsdrošības, ugunsdzēsības un glābšanas dienestu izveidošanas kārtība" (Latvijas Vēstnesis, 2003, 161.nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 3.1.apakšpunktu šādā redakcijā:

"3.1. dienestu, kas ir apgādāts ar ugunsdzēsības un glābšanas tehniku, speciālo aprīkojumu un kurā pastāvīgi dežurē personāls;".

2. Izteikt 4. un 5.punktu šādā redakcijā:

"4. Ja objekts saskaņā ar normatīvajiem aktiem par ugunsdzēsību un ugunsdrošību atzīts par sprādzienbīstamu, ugunsbīstamu vai īpaši svarīgu, tajā izveido šo noteikumu 3.1.apakšpunktā minēto dienestu vai slēdz līgumu ar citu iestādi, organizāciju vai komercsabiedrību par attiecīga dienesta piesaistīšanu, ja tiek nodrošināta šo noteikumu 9.punktā minēto prasību izpilde.

5. Ja pēc ēku un būvju rekonstrukcijas, renovācijas vai būvniecības attiecīgais objekts ir atzīstams par sprādzienbīstamu, ugunsbīstamu vai īpaši svarīgu, iestāde, organizācija vai komercsabiedrība pirms šā objekta eksplua­tācijas uzsākšanas nodrošina šo noteikumu 3.1.apakšpunktā minētā dienesta izveidošanu vai slēdz līgumu ar citu iestādi, organizāciju vai komercsabiedrību par attiecīga dienesta piesaistīšanu, ja tiek nodrošināta šo noteikumu 9.punktā minēto prasību izpilde."

3. Papildināt noteikumus ar 9.punktu šādā redakcijā:

"9. Ugunsdrošības, ugunsdzēsības un glābšanas dienesta atrašanās vietu iekārto tā, lai ugunsdzēsēju vienība varētu ierasties objektā (iespējamā ugunsgrēka vietā) ne vēlāk kā piecas minūtes pēc paziņojuma saņemšanas par ugunsgrēku."

Ministru prezidenta vietā - finanšu ministrs E.Repše

Iekšlietu ministre L.Mūrniece

 

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2009.gada 27.jūniju.

27.06.2009