1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā policijas iestādes darbinieks (turpmāk – darbinieks) veic publiskas vietas novērošanu, izmantojot videonovērošanai paredzētus tehniskos līdzekļus (turpmāk – tehniskais līdzeklis), kā arī novērošanā iegūto datu glabāšanas un publiskošanas noteikumus.
2. Lēmumu par publiskas vietas novērošanu un tehniskajiem līdzekļiem, ko izmanto publiskas vietas novērošanai, pieņem Valsts policijas, Drošības policijas vai pašvaldības policijas (turpmāk – policijas iestāde) priekšnieks vai viņa pilnvarota amatpersona, izvērtējot iespējamo sabiedriskās kārtības un drošības apdraudējumu.
3. Policijas iestādes priekšnieks vai viņa pilnvarota amatpersona norīko darbinieku, kurš veic publiskas vietas novērošanu:
3.1. pastāvīgi, izmantojot stacionāros tehniskos līdzekļus;
3.2. īslaicīgi – līdz 24 stundām, izmantojot stacionāros vai mobilos tehniskos līdzekļus.
4. Par publiskas vietas pastāvīgu novērošanu brīdina ar informatīvu simbolu (1.pielikums). Informatīvo simbolu izvieto:
4.1. pie ieejas, ja publiskā vieta ir norobežota;
4.2. labi redzamā vietā, ja publiskā vieta nav norobežota.
5. Darbinieks, kurš publiskas vietas novērošanas laikā konstatē sabiedriskās kārtības apdraudējumu, noziedzīgu nodarījumu, kā arī meklēšanā izsludinātu personu vai transportlīdzekli (turpmāk – notikums), izdara ierakstu Publiskas vietas pastāvīgas novērošanas laikā konstatēto notikumu reģistrācijas žurnālā (2.pielikums). Darbinieks žurnālā norāda notikuma datumu, laiku, īsu aprakstu, savu amatu, vārdu, uzvārdu un ierakstu apliecina ar parakstu.
6. Publiskas vietas pastāvīgā novērošanā iegūtos datus, kas satur notikumu, un publiskas vietas īslaicīgā novērošanā iegūtos datus saglabā informācijas nesējā.
7. Informācijas nesēju, kurā saglabāti šo noteikumu 6.punktā minētie dati, glabā policijas iestādē saskaņā ar Fizisko personu datu aizsardzības likumu.
8. Lai nodrošinātu publiskas vietas novērošanā iegūto datu saglabāšanu, policijas iestādes priekšnieks vai viņa pilnvarota amatpersona norīko darbinieku, kurš atbildīgs par datu glabāšanu.
9. Informācijas nesēju reģistrē Publiskas vietas novērošanā iegūto datu reģistrācijas žurnālā (3.pielikums). Žurnālā norāda novērošanas datumu, laiku, informācijas nesēja veidu, novērošanas rezultātā iegūto datu īsu aprakstu, darbinieku, kurš nodod reģistrēšanai informācijas nesēju (amats, vārds, uzvārds un paraksts), un darbinieku, kurš reģistrē informācijas nesēju (amats, vārds, uzvārds un paraksts).
10. Šo noteikumu 6.punktā minētos datus glabā piecus gadus, bet publiskas vietas pastāvīgā novērošanā iegūtos datus – vienu mēnesi.
11. Policijas iestādes priekšnieks vai viņa pilnvarota amatpersona pieņem lēmumu par publiskas vietas novērošanā iegūto datu publiskošanu saskaņā ar normatīvajiem aktiem.
1. Simbolu, kas informē par publiskas vietas pastāvīgu novērošanu (turpmāk – informatīvais simbols), veido novērošanas videokameras attēls 35 grādu leņķī uz balta fona, ko apņem sarkana robežlīnija vienādmalu trīsstūra formā. Trīsstūra vienas malas garums ir 145 mm, malas platums – 12 mm, zem trīsstūra atrodas uzraksts (melni burti) “Policija veic videonovērošanu sabiedriskās kārtības nodrošināšanai” un “Tālrunis”. Informatīvajā simbolā norāda tās policijas teritoriālās struktūrvienības tālruņa numuru, kura veic publiskās vietas novērošanu.
2. Informatīvā simbola izmēru var proporcionāli palielināt vai samazināt, taču informatīvā simbola vienādmalu trīsstūra robežlīnija nav mazāka par 145 mm un burtu augstums nav mazāks par 20 mm.
Nr. | Notikuma datums, laiks | Īss notikuma apraksts | Darbinieks, kurš reģistrē notikumu (amats, vārds, uzvārds un paraksts) | Piezīmes |
Nr. | Novērošanas datums, laiks | Informācijas | Novērošanā iegūto datu īss apraksts | Darbinieks, kurš nodod reģistrēšanai informācijas nesēju (amats, vārds, uzvārds un paraksts) | Darbinieks, kurš reģistrē informācijas nesēju (amats, vārds, uzvārds un paraksts) | Piezīmes |