Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi Komerclikuma spēkā stāšanās kārtības likumā

Izdarīt Komerclikuma spēkā stāšanās kārtības likumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 2002, 2.nr.; 2004, 9., 23.nr.; 2005, 14.nr.) šādus grozījumus:

1. Papildināt 5.pantu ar 1.1 daļu šādā redakcijā:

"(11) Uzņēmumu reģistrā reģistrētu individuālo uzņēmumu, zemnieku un zvejnieku saimniecību piesaka ierakstīšanai komercreģistrā, ievērojot šā likuma 17.1 panta noteikumus, kā arī Zemnieku un zvejnieku saimniecību likumā noteikto kārtību un termiņus."

2. Papildināt likumu ar 17.1 pantu šādā redakcijā:

"17.1 pants. Zemnieku un zvejnieku saimniecību statusa noteikšana, individuālā uzņēmuma, zemnieka un zvejnieka saimniecības pārreģistrācija vai likvidācija

(1) Zemnieku un zvejnieku saimniecību statusu no 2010.gada 1.janvāra nosaka Zemnieku un zvejnieku saimniecību likums.

(2) Ar 2010.gada 1.janvāri jaunus individuālos uzņēmumus, zemnieku un zvejnieku saimniecības uzņēmumu reģistrā nereģistrē.

(3) Ja individuālā uzņēmuma, zemnieka un zvejnieka saimniecības īpašnieks saskaņā ar šā likuma 17.panta noteikumiem nav pārveidojis savu uzņēmumu par komercsabiedrību vai pieteicis sevi par individuālo komersantu, individuālais uzņēmums, zemnieka un zvejnieka saimniecība piesakāma ierakstīšanai komercreģistrā vai uzsākama to likvidācija Zemnieku un zvejnieku saimniecību likumā noteiktajā kārtībā un termiņā. Šis nosacījums attiecas arī uz tādu individuālo uzņēmumu, kura galvenais darbības veids ir amatniecība likuma "Par amatniecību" 1.panta izpratnē."

Likums Saeimā pieņemts 2008.gada 20.novembrī.

Valsts prezidenta vietā

Saeimas priekšsēdētājs G.Daudze

Rīgā 2008.gada 2.decembrī

 

Redakcijas piebilde: likums stājas spēkā ar 2008.gada 16.decembri.

16.12.2008
Informācijai! Saistībā ar pāreju uz jaunu datu struktūru vietnē var tikt novērotas neprecizitātes. Par tām lūdzam ziņot uz e-pasta adresi likumi@lv.lv.