Valsts robežsardzes pavēle Nr. 376
Rīgā 1999.gada 15.oktobrī
Turpinot un attīstot Latvijas Republikas robežapsardzības tradīcijas, Valsts robežsardzes Daugavpils pārvalde ir izveidojusi Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes karogu. Karoga mets ir apstiprināts Latvijas valsts Heraldikas komisijas sēdē 1999.gada 25.augustā.
Pamatojoties uz Robežsardzes likuma 8.panta ceturto daļu, pavēlu:
1. Apstiprināt Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes karoga nolikumu.
2. Ar pavēli iepazīstināt Valsts robežsardzes personālu.
Valsts robežsardzes priekšnieks robežsardzes ģenerālis G. Dāboliņš
1.Vispārīgie noteikumi
1.1. Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes karogs (turpmāk tekstā karogs) ir Daugavpils pārvaldes vienotības simbols (zīmējumi - 1., 2.pielikums) ar devīzi:
"Darbu darīt, Valsti sargāt".
1.2. Karogs Daugavpils pārvaldei ir apstiprināts uz visu Daugavpils pārvaldes pastāvēšanas laiku, neatkarīgi no nosaukuma vai pakļautības maiņas.
1.3. Karoga glabāšanas, izsniegšanas un lietošanas kārtību nosaka ar Daugavpils pārvaldes priekšnieka pavēli.
Pirmā daļa. Karoga tehniskais apraksts
2. Karoga izmēru attiecības: 115 cm x 160 cm. Karoga labā puse ir gaiši dzeltena, bet kreisā - tumši zaļa. Karoga sāna malas rotā 5 cm garas dzeltenas bārkstis.
Karoga kāta garums (ieskaitot uzgali) ir 3 m, tā diametrs ir 4 cm un krāsa - gaiši brūna.
Karoga kātam ir dekoratīvs zeltīts apļveida uzgalis, kura vidū ir auseklītis. Zem karoga kāta uzgaļa ir apsieta 240 cm gara vīta dzeltena aukla, kuras galā ir 10 cm gari pušķi.
Otrā daļa. Karoga mākslinieciskais apraksts
3. Karoga labā puse
3.1. Karoga centrā uz pelēki melna stilizēta vairoga ir mazais valsts ģerbonis, kura augstums ir 50 cm. Mazais valsts ģerbonis ir vairogs, kas dalīts un apakšējā daļā skaldīts. Vairoga augšējā daļā uzlecošas zelta saules puse zilā laukā, apakšējās daļas labajā pusē pret skaldījumu pavērsts uzslējies sarkans lauva sudraba laukā (Kurzeme un Zemgale), apakšējās daļas kreisajā pusē pret skaldījumu pavērsts sudraba grifs ar sudraba zobenu labajā ķetnā sarkanā laukā (Vidzeme un Latgale). Virs vairoga puslokā trīs piecstarainas zelta zvaigznes.
3.2. Mazais valsts ģerbonis balstās uz ornamentālas joslas.
3.3. Mazā valsts ģerboņa sānu abās pusēs divi zobeni nolaistā stāvoklī, kuru asmeņu smailes aizsedz ornamentālā josla.
3.4. Mazo valsts ģerboni no apakšas un sāniem apvij lauru lapu zaru pinums gaiši zaļā krāsā, kurš pārsiets ar baltu lenti.
3.5. Karoga augšējā daļā - virs mazā valsts ģerboņa attēla ar 8 cm augstiem drukātiem zeltītiem burtiem lokveida uzraksts:
VALSTS ROBEŽSARDZES
3.6. Karoga apakšējā daļā - zem lauru lapu pinuma attēla ar 8 cm augstiem drukātiem zeltītiem burtiem horizontāls uzraksts:
DAUGAVPILS PĀRVALDE
4. Karoga kreisā puse
4.1. Karoga centrā 50 cm augsts un 40 cm plats Valsts robežsardzes krūšu nozīmes attēls (turpmāk tekstā - krūšu nozīme): stilizēta sudraba romba centrā izvietots robežstabs valsts karoga krāsās; robežstaba augšdaļā ir tumši zaļas krāsas baroka vairogs ar zelta burta R attēlu; robežstaba kreisajā pusē - tumši sarkans lauva, labajā -- sudraba grifs uz zelta laukuma, kuri tur sakrustotus zelta zobenus priekšā robežstabam; krūšu nozīmes apakšdaļā ir stilizēts vairogs, uz kura Latvijas brīvvalsts Robežsardzes dibināšanas datums 15 •XI • 19 ar 2 cm augstiem sudrabotiem cipariem; krūšu nozīmes stilizētā romba iekšpusē, tā augšdaļā un apakšdaļā atrodas kopnes no trīs ozollapām.
4.2. Krūšu nozīmi no apakšas un sāniem apvij ozola lapu zaru pinums gaiši zaļā krāsā ar brūnām zīlēm, uz kura stilizēta lenta ar Latgales ornamentu; lentas centrā - sudraba laukā Valsts robežsardzes atjaunošanas datums:
13
19 --- 91
XII
ar zeltītiem cipariem. Ciparu 19 un 91 augstums - 4 cm, bet 13 un XII - 3 cm.
4.3. Karoga augšējā daļā - virs krūšu nozīmes attēla ar 7 cm augstiem drukātiem zeltītiem burtiem ir lokveida devīzes uzraksts:
DARBU DARĪT, VALSTI SARGĀT
1. pielikums
Karoga labā puse
Karoga kreisā puse
2. pielikums
Karoga labā puse
Karoga kreisā puse