Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs
Ministru kabineta noteikumi Nr.728

Rīgā 2007.gada 30.oktobrī (prot. Nr.61 22.§)
Grozījumi Ministru kabineta 2006.gada 19.septembra noteikumos Nr.774 "Kontaktpersonu primārās medicīniskās pārbaudes, laboratoriskās pārbaudes un medicīniskās novērošanas kārtība"
Izdoti saskaņā ar Epidemioloģiskās drošības likuma 19.panta pirmo daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2006.gada 19.septembra noteikumos Nr.774 "Kontaktpersonu primārās medicīniskās pārbaudes, laboratoriskās pārbaudes un medicīniskās novērošanas kārtība" (Latvijas Vēstnesis, 2006, 153.nr.) šādus grozījumus:

1. Aizstāt nosaukumā "Kontaktpersonu primārās" ar vārdiem "Kontaktpersonu noteikšanas, primārās".

2. Aizstāt 1.punktā vārdus "kontaktpersonu primārās" ar vārdiem "kontaktpersonu noteikšanas, primārās".

3. Aizstāt 2.punktā vārdus "Medicīniskās aprūpes un darbspējas ekspertīzes kvalitātes kontroles inspekcija un Valsts sanitārā inspekcija" ar vārdiem "Veselības inspekcija".

4. Izteikt 4.punktu šādā redakcijā:

"4. Ārsts, kas saskaņā ar normatīvajiem aktiem par infekcijas slimību reģistrācijas kārtību ziņo par saslimšanu ar infekcijas slimību, nosaka arī šo noteikumu pielikumā minētās pārbaudāmās kontaktpersonas, izņemot šo noteikumu 5.punktā minētos gadījumus. Ārsts nosaka kontaktpersonu arī šo noteikumu 9., 10., 11. un 12.punktā minēto slimību gadījumos, ja kontaktpersona atrodas šo noteikumu 5.punktā minētajās vietās."

5. Izteikt 5.1.apakšpunktu šādā redakcijā:

"5.1. ja saņemts paziņojums par saslimšanu ar infekcijas slimību (izņemot šo noteikumu 9., 10. un 11.punktā minētās slimības), apzina personas, kas atrodas:".

6. Izteikt 19.1.apakšpunktu šādā redakcijā:

"19.1. epidemiologs vai epidemiologa palīgs - paraugus bakterioloģiskai, virusoloģiskai un parazitoloģiskai pārbaudei, kas ņemti no deguna, rīkles gala gļotādas un taisnās zarnas, kā arī paraugus, kuru iegūšanā neizmanto invazīvās metodes;".

7. Aizstāt pielikuma nosaukumā vārdus "veic kontaktpersonu primārās" ar vārdiem "nosaka kontaktpersonas, veic primārās".

8. Svītrot pielikuma 2.punkta ailē "Pārbaudāmais paraugs un tā laboratoriskā pārbaude" vārdus "medicīniskas vai".

9. Izteikt pielikuma 13.punktu šādā redakcijā:

"13.

Cilvēka imūndeficīta vīrusa (HIV) infekcija un AIDS

13.1.

Dzimumpartneri, intravenozo narkotisko vielu lietotāji, HIV pozitīva biomateriāla recipienti, personas, kurām bijis gļotādu vai parenterāls kontakts ar asinīm vai citiem HIV infekcioziem biomateriāliem profesionālo pienākumu pildīšanas laikā, ja kontaminācijas fakts dokumentēts, kā arī citas personas, kuras bija vienādos inficēšanās apstākļos

Medicīniskā novērošana 6 mēnešus pēc kontakta

Asins parauga izmeklēšana HIV infekcijas pārbaudei (HIV tests), sniedzot pirmstesta un pēctesta konsultāciju

13.2.

HIV inficētajām grūtniecēm dzimušie bērni

Medicīniskā novērošana līdz 18 mēnešu vecumam

Asins parauga virusoloģiskā izmeklēšana HIV infekcijas

pārbaudei - HIV1 RNS (PĶR) un/vai HIV1 antigēna noteikšana,

sniedzot mātei pirmstesta un pēctesta konsultāciju"

10. Papildināt pielikuma 68.2. un 68.3.apakš­punkta aili "Pārbaudāmās kontaktpersonas" ar "f" apakšpunktu šādā redakcijā:

"f) citas personas, kuras bija vienādos inficēšanās apstākļos".

Ministru prezidenta vietā - finanšu ministrs O.Spurdziņš

Veselības ministrs V.Veldre
03.11.2007