1. Pašvaldības policija ir apbruņota militarizēta pašvaldības institūcija, kuras pienākums ir aizsargāt personu dzīvību, veselību, tiesības un brīvības, īpašumu, sabiedrības un valsts intereses no noziedzīgiem un citiem prettiesiskiem apdraudējumiem.
2. Pašvaldības policijai ir savs zīmogs ar pašvaldības ģerboņa attēlu un pilnu pašvaldības policijas nosaukumu, noteikta parauga veidlapas, norēķinu konts un pašvaldības policijas karogs.
3. Pašvaldības policijas pienākumi attiecīgajā administratīvajā teritorijā ir noteikti likuma "Par policiju" 19.panta otrajā un ceturtajā daļā.
4. Pašvaldības policijas darbinieka tiesības ir noteiktas likuma "Par policiju" 12.panta 1., 2., 3., 4., 5., 6., 8., 9., 10., 11., 12., 15., 17., 20., 21., 24., 26., 27. un 28.punktā.
5. Pašvaldības policijas darbiniekam, pildot pienākumus, ir tiesības:
5.1. lietot likuma "Par policiju" 19.panta sestajā daļā noteiktos speciālos līdzekļus minētā likuma 13.pantā noteiktajā kārtībā;
5.2. likuma "Par policiju" 14.pantā noteiktajā kārtībā un paredzētajās situācijās pielietot šaujamieročus.
6. Pašvaldības policijas priekšniekam ir tiesības atcelt pretlikumīgus pašvaldības policijas darbinieku lēmumus.
7. Pašvaldības policijas priekšnieks pieņem lēmumu par privātpersonas apstrīdētu pašvaldības policijas darbinieka izdoto administratīvo aktu vai faktisko rīcību.
8. Pašvaldības policijas priekšnieka izdotos administratīvos aktus un faktisko rīcību var pārsūdzēt tiesā.
9. Pašvaldības policijas priekšnieks ne retāk kā reizi gadā iesniedz pašvaldībai pārskatu par pašvaldības policijas funkciju izpildi un budžeta līdzekļu izlietojumu, kā arī normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā sagatavo gada publisko pārskatu.