1. Rāznas nacionālā parka (turpmāk - nacionālais parks) konsultatīvā padome (turpmāk - padome) ir koleģiāla konsultatīva institūcija, kuras mērķis ir saskaņot dabas aizsardzības intereses un saimniecisko darbību nacionālā parka teritorijā.
2. Padomei ir šādas funkcijas:
2.1. veicināt valsts un pašvaldību iestāžu, kā arī biedrību un nodibinājumu, citu privātpersonu, ārvalstu un starptautisko institūciju un iedzīvotāju līdzdalību nacionālā parka individuālo aizsardzības un izmantošanas noteikumu un dabas aizsardzības plāna īstenošanā;
2.2. sekmēt informācijas apmaiņu un sadarbību starp nacionālā parka administrāciju un valsts un pašvaldību iestādēm, biedrībām, nodibinājumiem un iedzīvotājiem, lai īstenotu nacionālā parka izveidošanas un aizsardzības mērķus.
3. Padomei ir šādi uzdevumi:
3.1. sniegt nacionālā parka administrācijai un Vides ministrijai ieteikumus un priekšlikumus par nacionālā parka administrācijas darbības pilnveidošanu, galveno uzdevumu veikšanas optimizēšanu un teritorijas attīstību;
3.2. piedalīties ar nacionālo parku saistīto dabas aizsardzības un saimniecisko jautājumu saskaņošanā;
3.3. piedalīties nacionālā parka individuālo aizsardzības un izmantošanas noteikumu un dabas aizsardzības plāna īstenošanā.
4. Padomei ir šādas tiesības:
4.1. pieprasīt un saņemt informāciju par nacionālā parka administrācijas darbību;
4.2. piedalīties nacionālā parka individuālo aizsardzības un izmantošanas noteikumu un dabas aizsardzības plāna izstrādē;
4.3. izskatīt ar nacionālā parka teritorijas attīstību saistītos plānus, projektus, teritorijas plānojumus un attīstības programmas;
4.4. pieprasīt no valsts vai pašvaldību iestādēm ar nacionālo parku saistīto informāciju;
4.5. pieaicināt padomes darbā nozaru speciālistus un ekspertus, kā arī valsts un pašvaldību iestāžu pārstāvjus.
5. Padomes locekļi:
5.1. informē padomi par pārstāvētās iestādes viedokli padomes sēdē izskatāmajā jautājumā;
5.2. informē pārstāvēto iestādi par sagatavotajiem padomes dokumentu un lēmumu projektiem.
6. Padome no padomes locekļu vidus ar vienkāršu balsu vairākumu uz diviem gadiem ievēlē padomes priekšsēdētāju un padomes priekšsēdētāja vietnieku.
8. Padomes priekšsēdētājs plāno un organizē padomes darbu, apstiprina padomes sēžu darba kārtību, vada padomes sēdes un pārstāv padomi.
9. Padomes sēdes sasauc pēc padomes priekšsēdētāja ierosinājuma vai ja to pieprasa vairāk nekā puse no padomes locekļiem. Pirmo padomes sēdi sasauc nacionālā parka administrācija.
10. Par padomes sēdes sasaukšanu padomes locekļus informē rakstiski vismaz trīs nedēļas pirms paredzētās padomes sēdes. Par padomes ārkārtas sēdi padomes locekļus informē rakstiski vismaz nedēļu pirms paredzētās padomes sēdes.
11. Vienlaikus ar informāciju par kārtējo padomes sēdi nacionālā parka administrācija visiem padomes locekļiem elektroniski nosūta padomes sēdes darba kārtību un materiālus, kas saistīti ar sēdē izskatāmajiem jautājumiem.
13. Padomes sēdēs ar padomdevēja tiesībām piedalās nacionālā parka administrācijas direktors vai viņa pilnvarota persona.
15. Padomes sēdē lēmumus pieņem ar vienkāršu balsu vairākumu, atklāti balsojot. Ja balsu skaits sadalās vienādi, izšķirošā ir padomes priekšsēdētāja balss. Padomes lēmumus elektroniski nosūta ieinteresētajām valsts un pašvaldību iestādēm, kā arī ieinteresētajām privātpersonām. Padomes lēmumiem ir ieteikuma raksturs.
16. Padomes sēdes protokolē, un padomes lēmumus ieraksta protokolā. Ja kāds padomes loceklis nepiekrīt pieņemtajam lēmumam, attiecīgā padomes locekļa viedokli pēc viņa pieprasījuma ieraksta protokolā. Protokolu paraksta visi padomes locekļi, kuri piedalījušies padomes sēdē.
17. Padomes darbību materiāltehniski nodrošina un tās lietvedību kārto nacionālā parka administrācija.