Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.
Ministru kabineta noteikumi Nr.112

Rīgā 2007.gada 13.februārī (prot. Nr.12 21.§)
Grozījumi Ministru kabineta 1999.gada 9.novembra noteikumos Nr.378 "Noteikumi par pasažieru pārvadāšanu ar vieglajiem taksometriem"
Izdoti saskaņā ar Autopārvadājumu likuma 37.panta trešo daļu

Izdarīt Ministru kabineta 1999.gada 9.novembra noteikumos Nr.378 "Noteikumi par pasažieru pārvadāšanu ar vieglajiem taksometriem" (Latvijas Vēstnesis, 1999, 374.nr.; 2002, 151.nr.; 2003, 53.nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 2.punkta ievaddaļu šādā redakcijā:

"2. Taksometra aprīkojumam jāatbilst Ceļu satiksmes noteikumos noteiktajām prasībām, un papildus tam jābūt aprīkotam un apgādātam ar:".

2. Izteikt 2.2.apakšpunktu šādā redakcijā:

"2.2. taksometra numura zīmi - speciālu valsts reģistrācijas numura zīmi, kura atbilst valsts standarta LVS 20:2003 "Transportlīdzekļu valsts reģistrācijas numura zīmes" prasībām un kuru izsniedz Ceļu satiksmes drošības direkcija, ja attiecīgās republikas pilsētas domes vai rajona padomes noteiktajā kārtībā ir pieņemts lēmums par speciālas atļaujas (licences), kā arī licences kartītes (individuālā darba veicējam - patenta) izsniegšanu konkrētajam transportlīdzeklim;".

3. Papildināt 4.punktu aiz vārdiem "krāsu un izmērus" ar vārdiem "taksometra krāsojumu un informācijas izvietojumu ārpusē uz taksometra virsbūves".

4. Izteikt 5.punkta trešo teikumu šādā redakcijā:

"Taksometru stāvvietu apzīmēšanai uzstāda attiecīgu ceļa zīmi atbilstoši valsts standarta LVS 77-1:2002 "Ceļa zīmes", LVS 77-2:2002 "Uzstādīšanas noteikumi" un LVS 77-3:2002 "Tehniskās prasības" prasībām."

5. Papildināt II nodaļu ar 5.1 un 5.2 punktu šādā redakcijā:

"5.1 Ja Valsts policijas vai Ceļu satiksmes drošības direkcijas amatpersona konstatē, ka ceļu satiksmē tiek izmantots vieglais automobilis ar šo noteikumu 2.2.apakšpunktā noteiktajām prasībām atbilstošu taksometra numura zīmi, taču transportlīdzeklim nav speciālās atļaujas (licences) vai licences kartītes (patenta) vai tās darbības termiņš ir beidzies, numura zīme tiek noņemta. Noņemto taksometra numura zīmi nodod Ceļu satiksmes drošības direkcijā.

5.2 Ja speciālās atļaujas (licences) vai licences kartītes (patenta) derīguma termiņš ir beidzies vai tā ir anulēta, trans­portlīdzeklim ir aizliegts piedalīties ceļu satiksmē, ja tas ir noformēts un aprīkots atbilstoši šo noteikumu 2.1., 2.2., 2.3., 2.4., 2.5., 2.6. un 2.7.apakšpunktam. Pārvadātājs piecu darbdienu laikā taksometra numura zīmi nodod Ceļu satiksmes drošības direkcijā. Attiecīgā republikas pilsētas dome vai rajona padome, kas izsniegusi speciālo atļauju (licenci) vai licences kartīti (patentu), datus par tās darbības izbeigšanos vai anulēšanu piecu darbdienu laikā elektroniski ievada Ceļu satiksmes drošības direkcijas uzturētajā transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā un nodod Valsts policijai."

Ministru prezidents A.Kalvītis

Satiksmes ministrs A.Šlesers
17.02.2007