Ārlietu ministrijas dienesta informācija Nr.41/1052-7238
Rīgā 2006.gada 23.augustā
Par nodomu protokola un tā pielikuma spēkā stāšanos
Ārlietu ministrija informē, ka:
1) 2006.gada 19.aprīlī stājās spēkā Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas, Latvijas Republikas Kultūras ministrijas un Francijas Republikas Ārlietu ministrijas, Francijas Republikas Kultūras un komunikāciju ministrijas nodomu protokols (parakstīts Parīzē 2006.gada 19.aprīlī, apstiprināts ar 2006.gada 28.marta Ministru kabineta noteikumiem Nr.246);
2) 2006.gada 12.maijā stājās spēkā Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas, Latvijas Republikas Kultūras ministrijas un Francijas Republikas Ārlietu ministrijas, Francijas Republikas Kultūras un komunikāciju ministrijas nodomu protokola pielikums par festivāla "Francijas pavasaris" īstenošanu (parakstīts Parīzē 2006.gada 12.maijā, apstiprināts ar 2006.gada 28.marta Ministru kabineta noteikumiem Nr.246).
Ārlietu ministrijas Juridiskā departamenta direktore I.Mangule
Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas, Latvijas Republikas Kultūras ministrijas un Francijas Republikas Ārlietu ministrijas, Francijas Republikas Kultūras un komunikāciju ministrijas
NODOMU PROTOKOLS
Atsaucoties uz festivālu "Pārsteidzošā Latvija", kas norisinājās Francijā 2005.gada rudenī, Vaira Vīķe-Freiberga, Latvijas Republikas prezidente, un Žaks Širaks, Francijas Republikas prezidents, 2005.gada 7.novembrī paziņoja par Francijas festivāla organizēšanu Latvijā 2007.gada pavasarī.
Latvijas Republikas Ārlietu ministrija un Latvijas Republikas Kultūras ministrija, turpmāk sauktas "Latvijas Puse", no vienas puses, un Francijas Republikas Ārlietu ministrija un Francijas Republikas Kultūras un komunikāciju ministrija, turpmāk sauktas "Francijas Puse", no otras puses, vienojās par festivāla pasākumu apvienošanu apmēram divdesmit notikumos Rīgā un reģionos 2007.gada pavasarī.
Festivālu veidos mākslas izstādes, koncerti, solokoncerti, teātra izrādes, tikšanās, konferences, kultūras, zinātniska vai ekonomiska rakstura notikumi, kurus abas puses izvēlējušās un kurus no Latvijas puses koordinē Latvijas Koncertdirekcija un no Francijas puses - Francijas Mākslinieciskās darbības asociācija (AFAA).
Festivālā svarīga vieta tiks ierādīta visām ieinteresētajām pašvaldībām.
Latvijas Koncertdirekcija ciešā sadarbībā ar Francijas vēstniecību Rīgā un ar Francijas Kultūras centra atbalstu nodrošinās kopējo festivāla koordināciju.
Šī festivāla finansēšanu nodrošinās:
- Francijas Puse: pasākumu sākotnējās producēšanas, kā arī darbu pārvadāšanas un mākslinieku ceļa izdevumus;
- Latvijas Puse: izpētes braucienus un pasākumu uzņemšanas izdevumus.
Abas Puses nodrošinās vienādās daļās festivāla publicitāti un reklāmu kopējā budžeta EUR 100000 robežās.
Šī festivāla īstenošana būs Nodomu protokolam pievienotā Nodomu protokola pielikuma starp AFAA un Latvijas Pusi priekšmets.
Pēc pušu savstarpējas vienošanās šajā Nodomu protokolā var tikt izdarīti grozījumi un papildinājumi, kas veidos tā neatņemamu sastāvdaļu.
Nodomu protokols stājas spēkā tā parakstīšanas dienā un paliek spēkā visu festivāla norises laiku.
Parakstīts divos eksemplāros latviešu un franču valodā, turklāt visi teksti ir vienlīdz autentiski.
No Latvijas puses
Rīgā 2006.gada 30.martā
Artis Pabriks
Ārlietu ministrs
Rīgā 2006.gada 3.aprīlī
Helēna Demakova
Kultūras ministre
No Francijas puses
Rīgā 2006.gada 30.martā
Catherine Colonna
Eiropas lietu ministre
Parīzē, 2006.gada 19.aprīlī
Renaud Donnedieu de Vabres
Kultūras un komunikāciju ministrs
Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas, Latvijas Republikas Kultūras ministrijasun Francijas Republikas Ārlietu ministrijas, Francijas Republikas Kultūras un komunikāciju ministrijas
NODOMU PROTOKOLA PIELIKUMS
par festivāla "Francijas pavasaris" sagatavošanu un īstenošanu
LATVIJAS REPUBLIKAS ĀRLIETU MINISTRIJA, kuras adrese ir: Brīvības bulvāris 36, Rīga LV 1395, un LATVIJAS REPUBLIKAS KULTŪRAS MINISTRIJA, kuras adrese ir K.Valdemāra 11a, Rīga LV 1364, tālāk tekstā LATVIJAS PUSE,
NO VIENAS PUSES,
un:
FRANCIJAS MĀKSLINIECISKĀS DARBĪBAS ASOCIĀCIJA (L'ASSOCIATION FRANÇAISE D'ACTION ARTISTIQUE), kuras adrese ir 1 bis avenue de Villars, 75007 Paris, un kuru pārstāv tās direktors Olivjē PUAVRS D'ARVORS (Olivier POIVRE D'ARVOR), tālāk tekstā AFAA
NO OTRAS PUSES,
noslēdza vienošanos par sekojošo:
1. pants: Nodomu protokola pielikuma priekšmets
Festivāls "Francijas pavasaris" norisināsies Latvijā no 2007.gada marta līdz jūnijam. Tie būs apmēram divdesmit pasākumi gan galvaspilsētā, gan lielākajās Latvijas pilsētās.
Festivāls aptvers dažāda veida izstādes, koncertus, izrādes, kolokvijus, kino demonstrējumus un citus gan kultūras, gan zinātniska vai ekonomiska rakstura pasākumus, kurus izvēlēsies un koordinēs Latvijas un Francijas komandas.
Ir vēlams, lai tāpat kā "Runājošie akmeņi" festivālā "Pārsteidzošā Latvija" viens no pasākumiem kļūtu par "Francijas pavasara" emblēmu - vai nu pēc vēriena, vai pēc atkārtošanās biežuma, vai pēc franču kultūras reprezentējošā rakstura.
2. pants: Latvijas - Francijas koordinācijas komiteja
Festivāla sagatavošanas laikā notiks vairākas Latvijas-Francijas koordinācijas komitejas sēdes. Komitejā ietilpst:
- No Francijas puses: Ārlietu ministrijas (Starptautiskās sadarbības un attīstības ģenerāldirekcija) pārstāvji, Kultūras un komunikāciju ministrijas (Starptautisko lietu departaments) pārstāvji, AFAA un pasākumos iesaistīto Francijas pilsētu pārstāvji;
- No Latvijas puses: Ārlietu ministrijas, Kultūras ministrijas, Ekonomikas ministrijas pārstāvji un Latvijas puses koordinācijas grupa; tiks uzaicināti arī ieinteresēto pašvaldību pārstāvji;
- Latvijas vēstniecība Francijā un Francijas vēstniecība Latvijā.
Latvijas-Francijas koordinācijas komitejas mērķis ir apstiprināt Festivāla programmas plānošanas virzību, budžeta pamatvirzienus un galveno pasākumu norises laiku. Komiteja sanāks vairākas reizes gadā, pārmaiņus Latvijā un Francijā.
3. pants: Festivāla "Francijas pavasaris" galvenie finansēšanas principi
3.1. Kultūras operatori, vietējās pašvaldības un attiecīgo pasākumu uzņemšanas struktūras sadala izdevumus abām valstīm šādā veidā:
• Francijas Puse apņemas segt:
- Izdevumus, kas attiecas uz Festivāla sagatavošanu (Francijas ekspertu un operatoru izpētes braucieni uz Latviju sadarbībā ar Francijas vēstniecības Latvijā kultūras dienestu),
- mākslinieku, kuratoru un pavadītāju, tehnisko darbinieku un organizatoru turp un atpakaļceļu ar starptautisko transportu,
- mākslas darbu transportēšanu turp un atpakaļ (kultūras mantojuma un vizuālās mākslas izstāžu gadījumā līdz izstādes norises vietai),
- izstāžu apdrošināšanu "no naglas līdz naglai",
- darbu sākotnējo realizāciju uz vietas atkarībā no mākslinieciskās jomas (vizuālās mākslas un kultūras mantojuma jomā: zinātnisko materiālu nodošanu kataloga izdošanai).
• Latvijas Puse apņemas segt:
- koordinācijas izdevumus un izdevumus, kas saistīti ar Festivāla sagatavošanu (Latvijas Puses operatoru izpētes braucieni).
Papildus:
* Vizuālās mākslas un kultūras mantojuma jomā Latvijas Puses institūcijas, kas uzņem projektus, sedz iespējamo izstāžu pārvietošanos Latvijā, to uzstādīšanas izdevumus, kataloga izdošanu, kuratoru un pavadītāju uzņemšanu, dienas naudu (vai, ja nepieciešams, izmitināšanu un ēdināšanu).
* Visās citās jomās Latvijas Puses institūcijas, kas uzņem projektus, nodrošina katram pasākumam nepieciešamo iekšzemes transportu. Mākslinieku honorāri, dienas nauda (vai izmitināšana un ēdināšana) un, iespējams, pasākumu publicitāte ir atsevišķu līgumu priekšmets.
Dažādo partneru ieguldījums (vietējās pašvaldības, institūcijas, uzņēmumi u.c.) ir izšķirošs veiksmīgai Festivāla norisei. Abu Pušu koordinējošās grupas Latvijas teritorijā kopīgi rīko konsultācijas ar pašvaldībām (tikšanās, informatīvas sanāksmes…).
3.2. Kopprojekti
Tiks veicināti un atbalstīti abu valstu partneru kopprojekti vai lielie projekti. Katra konkrēta projekta gadījumā, kas top partneru sadarbības rezultātā, operatoru kompetencē ir vienoties par līgumu, kas tiks noslēgti tieši starp partneriem, nosacījumiem.
4. pants: Publicitātes kampaņa
Francijas Puse deleģē Latvijas Koncertdirekcijai "Francijas pavasara" publicitātes kampaņas koordinēšanu un īstenošanu Latvijā.
Abas Puses izveido kopīgu publicitātes kampaņas fondu EUR 100000 kopsummā, kuru abas valstis finansē vienādā apmērā. Tas nodrošina publicitātes kampaņas aktivitātes, braucienu un pusdienu preses pārstāvjiem organizēšanu, interneta mājas lapas izveidi, logo, materiālu, brošūru, programmu, afišu izgatavošanu un vispārējo festivāla publicitātes kampaņu.
Latvijas Puse var uzdot kopējās publicitātes kampaņas īstenošanu specializētām komunikāciju aģentūrām. Publicitātes kampaņu papildina atsevišķu pasākumu vai partneru publicitātes kampaņas, ko īsteno uzņemošās struktūras.
3.pantā minētos izdevumus drīkst ieguldīt vai mobilizēt tikai pēc konsultācijām ar Francijas pusi.
Līgumus un rēķinus, kas attiecas uz Francijas partneriem, kuri saistīti ar festivāla "Francijas pavasaris" Latvijā īstenošanu, parakstīs un apmaksās Latvijas Koncertdirekcija pēc Francijas Puses piekrišanas.
5. pants: Iemaksas kopīgajā publicitātes kampaņas fondā
Abas Puses veic savas daļas pēdējo iemaksu līdz 2007.gada 31.janvārim. Neviena no Pusēm nav pilnvarota uzņemties kredītsaistības attiecībā uz trešajām personām par visiem vai daļējiem publicitātes kampaņas fonda līdzekļiem bez otras puses iepriekšējas piekrišanas.
6. pants: Festivāla zīme
Festivāla zīmi projektiem piešķir vienīgi Latvijas koordinācijas grupa un AFAA.
Atlases kritēriji ir sekojoši: kvalitāte, priekšzīmīgums un projekta atbilstība iepriekš noteiktajām vadlīnijām.
Abas grupas projektiem piešķir Festivāla zīmi visa gada garumā, un galīgais lēmums tiek pieņemts Latvijas-Francijas koordinācijas komitejas sanāksmju laikā.
7. pants: Logo un obligātās norādes
Ikviena pasākuma, uz kuru ir attiecināma festivāla "Francijas pavasaris" zīme, publicitātes dokumentiem (afišām, ielūgumiem, programmām, publikācijām, preses materiāliem, katalogiem utt.) ir jāsatur festivāla "Francijas pavasaris" logo, kā arī obligātās norādes.
Festivālu "Francijas pavasaris" organizē un īsteno:
- No Latvijas Puses: Ārlietu ministrija, Kultūras ministrija, Ekonomikas ministrija, Latvijas vēstniecība Francijā un Latvijas Koncertdirekcija.
- No Francijas Puses: Ārlietu ministrija, Kultūras un komunikāciju ministrija (Starptautisko lietu departaments), Francijas vēstniecība Latvijā un Francijas Mākslinieciskās darbības asociācija (AFAA).
Nepieciešamības gadījumā tiek iekļauti vietējo pašvaldību un sponsoru logo un obligātās norādes.
Festivāla "Francijas pavasaris" logo paredzēts izveidot 2006.gada laikā.
8. pants: Strīdi
Visi strīdi par šī Nodomu protokola pielikuma interpretāciju vai piemērošanu tiks risināti konsultāciju ceļā starp abām Pusēm.
Pēc Pušu savstarpējas vienošanās šajā Nodomu protokola pielikumā var tikt izdarīti grozījumi un papildinājumi, kas veidos tā neatņemamu sastāvdaļu.
Nodomu protokola pielikums stājas spēkā tā parakstīšanas dienā.
Parakstīts Parīzē, 2006.gada 12.maijā divos eksemplāros latviešu un franču valodā, turklāt visi teksti ir vienlīdz autentiski.
Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas vārdā
Normans Penke
Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs
Latvijas Republikas Kultūras ministrijas vārdā
Daniels Pavļuts
Latvijas Republikas Kultūras ministrijas valsts sekretārs
Latvijas Koncertdirekcijas vārdā
Guntars Ķirsis
Direktors
AFAA vārdā
Olivier Poivre d'Arvor
Direktors
Francijas Republikas Ārlietu ministrijas vārdā
Starptautiskās sadarbības un attīstības ģenerāldirekcija
Michel Lummaux
Kultūras sadarbības un franču valodas direktors
Francijas Republikas Kultūras un komunikācijas ministrijas vārdā
Starptautisko lietu departaments
Benoît Paumier
Attīstības un starptautisko lietu atbildīgais