Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Ministru kabineta rīkojums Nr.561

Rīgā 2006.gada 25.jūlijā (prot. Nr.39 30.§)

Par Bērnu un ģimenes lietu ministrijas darbības stratēģiju 2006.-2008.gadam

 

1. Apstiprināt Bērnu un ģimenes lietu ministrijas darbības stratēģiju 2006.-2008.gadam.

2. Bērnu un ģimenes lietu ministrijas darbības stratēģija 2006.-2008.gadam īstenojama piešķirto budžeta līdzekļu ietvaros. Jautājumu par valsts budžeta līdzekļu piešķiršanu turpmākajiem gadiem skatīt Ministru kabinetā vienlaikus ar visu ministriju budžeta prioritātēm, sagatavojot likumprojektu par valsts budžetu kārtējam gadam.

Ministru prezidenta vietā - ekonomikas ministrs A.Štokenbergs

Bērnu un ģimenes lietu ministrs A.Baštiks

 


(Ministru kabineta

2006.gada 25.jūlija rīkojums Nr.561)

Bērnu un ģimenes lietu ministrijas darbības stratēģijas 2006.-2008.gadam kopsavilkums

Bērnu un ģimenes lietu ministrijas (turpmāk - ministrija) darbības stratēģija 2006.-2008.gadam ir ministrijas vidēja termiņa plānošanas dokuments. Tajā ietverti ministrijas kompetencē esošajos politikas plānošanas dokumentos noteiktie mērķi un ministrijas nolikumā noteiktās funkcijas un uzdevumi.

Ministrijas darbības stratēģija pamatojas uz 2004.-2013.gada rīcības plānā koncepcijas "Valsts ģimenes politika" īstenošanai, ikgadējās valsts programmas bērna un ģimenes stāvokļa uzlabošanai, Programmas dzimumu līdztiesības īstenošanai 2005.-2006.gadam, Audžuģimeņu koncepcijas, Jaunatnes politikas valsts programmas 2005.-2009.gadam un Valsts jaunatnes politikas koncepcijas noteiktajām prioritātēm un ietver mehānismus šo prioritāšu īstenošanai.

Atbilstoši Ministru kabineta kārtības rullim politikas jomas, uz kurām attiecas projekts, ir nodarbinātības un sociālā politika, kā arī pilsoniskās sabiedrības un demokrātijas politika.

Ministrijas darbības stratēģija izstrādāta, lai uzlabotu ministrijas vidēja termiņa budžeta plānošanas procesu, tieši saistot politikas plānošanas dokumentus, pasākumus to ieviešanai ar pieejamo un nepieciešamo budžeta finansējumu. Katru gadu ministrijas stratēģiskais plāns tiek koriģēts budžeta plānošanas procesa ietvaros.

Stratēģija ietver triju gadu vidēja termiņa mērķus un rīcības plānu to izpildei. Rīcības plāns un tā izpildei plānotais budžets ir veidots pēc budžeta programmu principa. Katrai budžeta programmai tiek noteikti rezultatīvie rādītāji. Budžeta programmas ir sagatavotas, lai uzlabotu valsts budžeta līdzekļu pārskatāmību un novērstu dublēšanos to izlietošanā, kā arī nodrošinātu valsts budžeta resursu efektīvu, koordinētu izmantošanu ministrijas mērķu sa­sniegšanai 2006.-2008.gadam.

Ministrijas virsmērķis ir radīt bērniem, ģimenēm un jaunatnei piemē­rotāku, drošāku un stabilāku dzīves vidi visā Latvijā neatkarīgi no katras konkrētās ģimenes vai bērna sociālā stāvokļa, tautības, konfesionālās piederības un citiem faktoriem.

Lai sasniegtu šo mērķi, stratēģijā izvirzīti astoņi ministrijas darbības virzieni:

1) ārpusģimenes aprūpes sistēmas pilnveidošana;

2) bāriņtiesu un pagasttiesu uzraudzība un metodiskā vadība;

3) bērnu tiesību aizsardzības uzraudzība;

4) bērnu tiesību aizsardzības politikas izstrāde un koordinēšana;

5) valsts ģimenes politikas izstrāde un koordinēšana;

6) jaunatnes politikas izstrāde un koordinēšana;

7) minimālo uzturlīdzekļu nodrošināšana bērniem;

8) sabiedrības izglītošana un informēšana bērnu, ģimenes un jaunatnes tiesību aizsardzības jomā.

Darbības virzieni tiks īstenoti sešās stratēģijas (budžeta) programmās:

1.Bērnu un ģimenes tiesību aizsardzība.

2.Ģimeņu atbalsta koordinācijas centrs.

3.Sociālās rehabilitācijas pakalpojumu nodrošināšana vardarbībā cietu­šajām sievietēm un krīzes situācijā nonākušajām nepilngadīgajām grūtniecēm un jaunajām mātēm.

4.Rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanā vardarbību veikušām personām.

5.Uzturlīdzekļu garantiju fonds.

6.Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija un bērnu uzticības tālrunis.

Ministrijas darbības stratēģijā minētie nepieciešamie finanšu līdzekļi tiks pieprasīti kārtējā gada valsts budžeta likumprojekta sagatavošanas procesā.

Bērnu un ģimenes lietu ministrs A.Baštiks

25.07.2006