1. Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas padome (turpmāk - padome) ir konsultatīva institūcija, kuras mērķis ir veicināt sabiedrības interešu ievērošanu, izložu, azartspēļu un loteriju tirgus attīstību un stabilitāti.
2. Padomes funkcijas ir koordinēt un sekmēt valsts pārvaldes iestāžu, sabiedrisko organizāciju, nevalstisko organizāciju un azartspēļu organizētāju darbību, kā arī sadarbību izložu, azartspēļu un loteriju tirgus uzraudzības un kontroles jomā.
3. Padome funkcijas un uzdevumus veic atbilstoši Azartspēļu un izložu likumā noteiktajai kompetencei un piešķirtajām tiesībām, kā arī:
3.1. izskata priekšlikumus par normatīvo aktu projektu izstrādi izložu, azartspēļu un loteriju organizēšanas jomā;
3.2. nosaka prioritāros darbības virzienus, lai veicinātu izložu, azartspēļu un loteriju tirgus attīstību un stabilitāti;
3.3. izvērtē izložu, azartspēļu un loteriju organizēšanas atbilstību sabiedrības, kā arī bērnu interesēm.
4. Padomei ir šādas tiesības:
4.1. ierosināt nepieciešamo politikas plānošanas dokumentu un normatīvo aktu projektu izstrādi, kas saistīti ar izložu, azartspēļu un loteriju organizēšanu;
4.2. atbilstoši kompetencei pieprasīt un bez maksas saņemt no valsts un pašvaldību iestādēm, kā arī no nevalstiskajām organizācijām darbam nepieciešamo informāciju;
4.3. pieaicināt padomes sēdēs attiecīgās jomas speciālistus - valsts iestāžu, pašvaldību iestāžu un nevalstisko organizāciju pārstāvjus.
7. Padomes priekšsēdētāja prombūtnes laikā viņa pienākumus pilda priekšsēdētāja pilnvarots padomes loceklis.
9. Padomes priekšsēdētājs:
9.1. apstiprina padomes sēdes darba kārtību;
9.2. sasauc un vada padomes sēdes;
9.3. paraksta padomes sēdes lēmumus, padomes sēdes protokolus un citus padomes dokumentus.
10. Padomes sēdēs pastāvīgi ar padomdevēja tiesībām piedalās Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas priekšnieks.
11. Padomes sēdēs ar padomdevēja tiesībām var piedalīties padomes priekšsēdētāja vai padomes locekļu uzaicinātas personas.
15. Padome lēmumu pieņem ar balsu vairākumu, atklāti balsojot. Ja balsu skaits sadalās vienādi, izšķirošā ir padomes priekšsēdētāja balss.
17. Padomes sēdes protokolē. Protokolā ieraksta darba kārtības jautājumus un pieņemtos lēmumus, kā arī norāda personas, kuras ir piedalījušās sēdē, un personas, kuras ir ziņojušas par attiecīgo jautājumu. Protokolu paraksta sēdes vadītājs un protokolētājs. Piecu darbdienu laikā pēc sēdes protokolu nosūta visiem padomes locekļiem.
18. Ja padomes loceklis nepiekrīt padomes lēmumam, viņam ir tiesības triju darbdienu laikā pēc protokola saņemšanas izteikt savu viedokli rakstiski un lūgt to pievienot sēdes protokolam.