Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.
Ministru kabineta noteikumi Nr.1045

Rīgā 2005.gada 27.decembrī (prot. Nr.77 72.§)
Noteikumi par darba samaksas sistēmu no valsts budžeta finansējamo teātru aktieriem
Izdoti saskaņā ar Darba likuma 62.panta piekto daļu

1. Noteikumi nosaka darba samaksas sistēmu valsts dibināto no valsts budžeta finansējamo teātru aktieriem.

2. Teātra valde līdz kārtējā gada 1.maijam iesniedz kultūras ministram finanšu aprēķinu par nākamā gada teātra sezonā plānoto aktieru skaitu, kas atbilst nākamā gada teātra sezonas repertuāram.

3. Aktiera amats ir pielīdzināms Valsts pārvaldes amatu kataloga amatu saimes “33. Radošie darbi” II līmenim saskaņā ar Ministru kabineta 2005.gada 3.maija noteikumu Nr.310 “Noteikumi par amatu klasifikācijas sistēmu un amatu klasificēšanas kārtību valsts tiešās pārvaldes iestādēs” 1.pielikumu.

4. Aktiera zemākā mēneša darba alga nevar būt mazāka par Ministru kabineta 2005.gada 20.decembra noteikumu Nr.995 “Noteikumi par tiešās pārvaldes iestāžu ierēdņu, darbinieku un amatpersonu un Centrālās vēlēšanu komisijas darbinieku darba samaksas sistēmu un kvalifikācijas pakāpēm, kā arī ierēdņu pabalstiem un kompensāciju” 2.pielikumā noteiktās 8.algu grupas 1.kvalifikācijas pakāpes minimālo robežu.

5. Beidzoties teātra sezonai, teātra valdes izveidota vērtēšanas komisija var paaugstināt aktierim noteikto mēneša darba algas apmēru, ņemot vērā viņa profesionālo sniegumu.

6. Aktieris par darbu izrādēs un mēģinājumos paaugstinātas intensitātes apstākļos var saņemt piemaksu līdz 40% no viņam noteiktās mēneša darba algas. Piemaksas konkrēto apmēru nosaka teātra valde.

7. Par augstiem mākslinieciskā darba rezultātiem aktieri var prēmēt atbilstoši aktiera darba ieguldījumam. Prēmijas konkrēto apmēru nosaka teātra valde.

8. Aktieru piemaksas un prēmijas finansējamas no teātra pašu ieņēmumiem.

9. Noteikumi piemērojami ar 2006.gada 1.janvāri.

Ministru prezidents A.Kalvītis

Kultūras ministra vietā — izglītības un zinātnes ministre I.Druviete
11.01.2006