Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi likumā "Par bīstamo iekārtu tehnisko uzraudzību"

Izdarīt likumā "Par bīstamo iekārtu tehnisko uzraudzību" (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1998, 21.nr.; 2000, 9.nr.; 2004, 20.nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 3.panta pirmo daļu šādā redakcijā:

"3. pants. (1) Šā likuma prasības attiecināmas uz bīstamajām iekārtām, to valdītājiem un apkalpojošo personālu un personām, kuras lieto bīstamās iekārtas vai veic šo iekārtu montāžu, remontu, tehnisko apkopi, modernizāciju un pārbaudes, kā arī valsts institūcijām, kas veic uzraudzību un kontroli šajā jomā."

2. Izteikt 4.pantu šādā redakcijā:

"4. pants. Personām, kuras savā komercdarbībā veic bīstamo iekārtu montāžu, remontu, tehnisko apkopi un modernizāciju, ir pienākums 10darba dienu laikā paziņot Valsts darba inspekcijai par komercdarbības uzsākšanu un izbeigšanu šajā jomā."

3. Izteikt 7.pantu šādā redakcijā:

"7. pants.Bīstamo iekārtu pārbaudi veic juridiskā persona, kuru normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā ir akreditējusi valsts aģentūra "Latvijas Nacionālais akreditācijas birojs" vai citas Eiropas Savienības dalībvalsts akreditācijas institūcija atbilstoši Latvijas Republikas normatīvo aktu prasībām attiecīgo bīstamo iekārtu jomā (turpmāk - inspicēšanas institūcija). Ekonomikas ministrija publicē laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" to inspicēšanas institūciju sarakstu, kuras akreditētas veikt bīstamo iekārtu tehniskās pārbaudes."

4. Izteikt 8.panta otro daļu šādā redakcijā:

"(2) Pārbaudes zīmes paraugu apstiprina Ministru kabinets."

Likums Saeimā pieņemts 2005.gada 3.novembrī.

Valsts prezidente V.Vīķe-Freiberga

Rīgā 2005.gada 22.novembrī

06.12.2005