Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Skatīt Ministru kabineta 2011. gada 12. jūlija noteikumus Nr. 556 "Noteikumi par valsts nodevu par speciālās atļaujas (licences) izsniegšanu komercpārvadājumu veikšanai ar autotransportu".
Ministru kabineta noteikumi Nr.826

Rīgā 2005.gada 1.novembrī (prot. Nr.63 24.§)
Noteikumi par valsts nodevu par speciālās atļaujas (licences) izsniegšanu komercpārvadājumu veikšanai ar autotransportu
Izdoti saskaņā ar Autopārvadājumu likuma
6.panta piekto daļu un 30.panta sesto daļu

1. Noteikumi nosaka apmēru, kādā maksājama valsts nodeva par speciālās atļaujas (licences) izsniegšanu kravas komercpārvadājumu veikšanai ar kravas automobiļiem un pasažieru komercpārvadājumu veikšanai ar autobusiem, tās maksāšanas kārtību, gadījumus, kādos piešķirami valsts nodevas samaksas atvieglojumi, kā arī atvieglojumu piešķiršanas kārtību.

2. Pārvadātājs par speciālās atļaujas (licences) izsniegšanu maksā valsts nodevu 50 latu apmērā.

3. Pārvadātājam valsts nodevas samaksas atvieglojumus piešķir šādos gadījumos:

3.1. ja pārvadātājs komercpārvadājumos izmanto 6–10 transportlīdzekļus, valsts nodevu maksā 25 latu apmērā;

3.2. ja pārvadātājs komercpārvadājumos izmanto ne vairāk kā piecus transportlīdzekļus, valsts nodevu maksā 10 latu apmērā.

4. Ja pārvadātājs veic regulāros pasažieru pārvadājumus pa noteiktiem maršrutiem, pārvadātājam piešķir valsts nodevas samaksas papildu atvieglojumu 50 procentu apmērā no šo noteikumu 2. vai 3.punktā minētās valsts nodevas.

5. Lai saņemtu šo noteikumu 3. vai 4.punktā minētos atvieglojumus, pārvadātājs, iesniedzot dokumentus speciālās atļaujas (licences) saņemšanai, deklarē (norāda) komercpārvadājumos izmantojamo transportlīdzekļu skaitu un to, vai tiek veikti regulārie pasažieru pārvadājumi pa noteiktiem maršrutiem.

6. Lēmumu par valsts nodevas samaksas atvieglojumu piešķiršanu pieņem institūcija, kura izsniedz pārvadātājam speciālo atļauju (licenci).

7. Pārvadātājs institūcijas lēmumu var apstrīdēt administratīvo procesu regulējošajos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

8. Par speciālās atļaujas (licences) pārreģistrāciju maksājama valsts nodeva 10 procentu apmērā no likmes, kāda noteikta par attiecīgās speciālās atļaujas (licences) izsniegšanu.

9. Par speciālās atļaujas (licences) dublikāta izsniegšanu maksājama valsts nodeva piecu latu apmērā.

10. Valsts nodevu maksā pirms speciālās atļaujas (licences) saņemšanas, izmantojot bezskaidras naudas norēķinus.

11. Noteikumi stājas spēkā ar 2006.gada 19.maiju.

Ministru prezidents A.Kalvītis

Satiksmes ministrs A.Šlesers
19.05.2006